Zorlu Enerji’nin Jeotermal Santrali Çalışmaya Başladı

Zorlu Enerji’nin Jeotermal Santrali Çalışmaya Başladı

Zorlu Enerji’nin Manisa Alaşehir’deki 45 MW kurulu güce sahip Alaşehir I projesi kapsamındaki jeotermal santrali tam kapasite çalışmaya başladı.

Türkiye’de jeotermal enerjiye yönelik yatırımlar yavaş da olsa artış gösteriyor. Önümüzdeki yıllarda jeotermal enerjiden daha fazla yararlanılması kaçınılmaz görünüyor.

Zorlu Enerji’nin Manisa Alaşehir’deki 45 MW kurulu güce sahip Alaşehir I projesi kapsamındaki jeotermal santralinin 11.27 MW’lık ünitesinin performans ve güvenilirlik testleri tamamlandı ve santral tam kapasite çalışmaya başladı.

Şirketten KAP’a yapılan açıklama şöyle:

31.12.2015 tarihli özel durum açıklamamıza istinaden, Şirketimizin % 100 oranında hissedarı olduğu Zorlu Jeotermal Enerji Elektrik Üretimi AŞ tarafından Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yapımı tamamlanan 45 MW kurulu güce sahip Alaşehir I projesi kapsamındaki jeotermal santralinin 11,27 MW’lık ikinci ve son fazının performans ve güvenilirlik testleri başarıyla tamamlanmış olup, Bakanlık resmi kabülünün yapılmasının ardından, santral 15.01.2016 tarihi itibarıyla tam kapasite çalışmaya başlamıştır.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Jeotermalli Sera Uygulamaları 500 Dekara Ulaştı

Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sezgin Kutlu, jeotermal ısıtmalı, topraksız sera alanının 500 dekara ulaştığını söyledi. Vali Abdülkadir Demir, İl Müdürü Kutlu ve İl Müdür Yardımcısı Ergün Çolakoğlu,

HABERLER

Liselilerden Hidrojenle Çalışan Otomobil

Aydın’da liseli gençler hidrojenle çalışan otomobil yaptı. Türkiye’de genç mucitler yenilenebilir enerji alanındaki buluşlarını sürdürüyor. Bu konuda, Aydın’daki liseli gençlerin çalışması dikkat çekiyor. www.haberhurriyeti.com’un haberine göre, Aydın Mimar Sinan Mesleki ve

Sürdürülebilirlik 0 Comments

Philips, Cirosunun Yüzde 70’ini Yeşil Gelirlerden Elde Etmeyi Hedefliyor

Philips, yeni sürdürülebilirlik programı ‘Sağlıklı insanlar, sürdürülebilir gezegen’ kapsamında cirosunun yüzde 70’ini yeşil gelirlerden, yüzde 15’ini döngüsel gelirlerden elde etmeyi hedefliyor. Sürdürülebilirlik günümüzün en önemli olgularından birisi olarak öne çıkıyor.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply