Zorlu Enerji’nin Jeotermal Santrali Çalışmaya Başladı

Zorlu Enerji’nin Jeotermal Santrali Çalışmaya Başladı

Zorlu Enerji’nin Manisa Alaşehir’deki 45 MW kurulu güce sahip Alaşehir I projesi kapsamındaki jeotermal santrali tam kapasite çalışmaya başladı.

Türkiye’de jeotermal enerjiye yönelik yatırımlar yavaş da olsa artış gösteriyor. Önümüzdeki yıllarda jeotermal enerjiden daha fazla yararlanılması kaçınılmaz görünüyor.

Zorlu Enerji’nin Manisa Alaşehir’deki 45 MW kurulu güce sahip Alaşehir I projesi kapsamındaki jeotermal santralinin 11.27 MW’lık ünitesinin performans ve güvenilirlik testleri tamamlandı ve santral tam kapasite çalışmaya başladı.

Şirketten KAP’a yapılan açıklama şöyle:

31.12.2015 tarihli özel durum açıklamamıza istinaden, Şirketimizin % 100 oranında hissedarı olduğu Zorlu Jeotermal Enerji Elektrik Üretimi AŞ tarafından Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yapımı tamamlanan 45 MW kurulu güce sahip Alaşehir I projesi kapsamındaki jeotermal santralinin 11,27 MW’lık ikinci ve son fazının performans ve güvenilirlik testleri başarıyla tamamlanmış olup, Bakanlık resmi kabülünün yapılmasının ardından, santral 15.01.2016 tarihi itibarıyla tam kapasite çalışmaya başlamıştır.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Balıkesir’de 24 Jeotermal Saha İhalesine Çıkılıyor

Balıkesir İl Özel İdaresi, 24 adet jeotermal kaynak arama ruhsatlı sahayı aramalara açacak. Balıkesir İl Özel İdaresi’nin Resmi Gazete‘nin bugünkü sayısında yayımlanan ilanına göre, 5686 sayılı Jeotermal Kaynaklar ve Doğal Mineralli

Şirket Haberleri 0 Comments

Zorlu Enerji’den Güneş Enerjisinde Yeni Uygulama

Güneş enerjisinde Türkiye’de çatı üstü uygulamaları henüz yaygınlaşamadı. Zorlu Enerji, yakında çatılara çıkıp, müşteriler için panel kurup işletmeye hazırlanıyor. Türkiye’de güneş enerjisinde çatı uygulamalarının çok önemli bir potansiyel içerdiği biliniyor.

HABERLER

Yeşil İş 2014: Sürdürülebilir İş Buluşması Eylül’de İstanbul’da Gerçekleşecek

Ülkemizin büyük sürdürülebilirlik konferansı Yeşil İş 2014: Sürdürülebilir İş Buluşması, ‘Değişimi Yönetmek’ temasıyla 23-24 Eylül tarihleri arasında 6. kez İstanbul’da düzenleniyor. Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından 2009 yılından bu yana düzenlenen ve

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply