Yüzer Rüzgar Türbinlerinden Sonra Yüzer Rüzgar Ölçüm Direkleri

Yüzer Rüzgar Türbinlerinden Sonra Yüzer Rüzgar Ölçüm Direkleri

Rüzgar verileri için kurulan ölçüm şamandıralarının test edilmesi başarıyla tamamlandı

reshaber.com’un haberine göre test edilen dört adet yüzer ölçüm platformu beklenilen talepleri yerine getirdi. Buna ek olarak 2015 baharında kurulan EOLOS ölçüm şamandırası da iyi sonuçlar vermeye devam ediyor. Yenilikçi bir ölçüm platformu sabit bir ölçüm direğinin sadece yüzde 10 ila 20’sine mal oluyor.
Deniz tipi rüzgar çiftliği sahasındaki rüzgar verilerinin elde edilmesi için kurulan yüzer ölçüm platformunun dördüncü kez test edilmesinin sonuçlarına ulaşıldı. Çıkan sonuçlara göre, EOLOS’un ölçüm şamandırası tıpkı önceden test edilmiş üç şamandıra modeli gibi kullanılabilirlik ve ölçüm hassasiyeti alanlarındaki gereksinimleri yerine getirmede gayet başarılı. Hal böyle olunca, RWE Innogy firması geleneksel sabit ölçüm direklerine ucuz bir alternatif olarak yüzer ölçüm platformlarının denenmesi için araştırma serileri yürüttü ve bunu başarılı şekilde tamamladı.

Devamı için tıklayın

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

HABERLER

Akşehir’de Bulunan Jeotermal Kaynak Devreye Girdi

Konya’nın Aksehir ilçesine bağlı Gözpınarı köyü yakınlarında MTA tarafından bulunan jeotermal sıcak su ile ilgili bir program düzenlenen programa Milli Eğitim Bakan Yardımcısı , İl Valisi, milletvekilleri, MTA Genel Müdürlüğü yetkilileri, diğer

Elektrik Üretimi

Güneş Enerjisine İlgi Artıyor

Enerji projeleri için verilen yatırım teşviklerinin rotası güneşe dayalı enerji üretimine kaydı. Güneş enerjisi, enerji sektöründe son dönemde revaçta. Almanya’nın örnek oluşturduğu dünya güneş enerjisi sektöründe Türkiye’de yerini almaya hazırlanıyor.

Ulaşım

İngiltere’de Elektrikli Araçlar İçin Büyük Yenilik

İngiltere, elektrikli araçları şarj edecek özel şeridi test etmeye başladı. Gelişmiş ülkeler elektrikli araçlar konusunda önemli yenilik ve kolaylıklara imza atıyor. www.teknokulis.com’un haberine göre, bazı otomobil oyunlarında vardır bu, sürdüğünüz

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply