Yozgat’a Güneş Enerjisi Santrali

Yozgat’a Güneş Enerjisi Santrali


ORAN Desteği ile Yozgat’ta yenilenebilir enerji alanında 5 proje kapsamında 2 megawatt gücünde güneş enerji santrali kurulumu gerçekleştirilecek.

Türkiye’de güneş enerjisi santrali kurulum çalışmaları aralıksız sürüyor.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından ilan edilen ve Yozgat’ta bulunan özel ve kamu kuruluşlarının başvuru yapmış olduğu “Yenilenebilir Enerji ve Sürdürülebilir Rekabet” ve “Kültür ve Turizm” Mali Destek Programları kapsamında Yozgat ilinden 15 proje Ajans’tan destek almaya hak kazandı. 4,6 milyon TL’si Ajans desteği olmak üzere Yozgat iline programlar kapsamında toplam 9,6 milyon TL tutarında yatırım yapılması hedefleniyor.

Yenilenebilir Enerji ve Sürdürülebilir Rekabet Mali Destek Programı ile Yozgat’ta faaliyet gösteren kar amacı güden ve gütmeyen kurumların yenilenebilir enerji potansiyelini kullanarak veya üretim kapasitesini ve verimliliğini artırarak rekabetçiliğin artırılması planlanıyor. KOBİ’lerin başvuru sahibi olduğu 7 proje; kar amacı gütmeyen kurumların ise başvuru sahibi olduğu 4 proje bu kapsamda desteklenecek ve 3,7 milyon TL destek tutarı ile toplam 8,5 milyon TL yatırım şehre kazandırılmış olacak. Sadece yenilenebilir enerji alanında Yozgat iline 5 proje kapsamında 2 megawatt gücünde güneş enerji santrali kurulumu gerçekleştirilecek.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Elektrikli Otomobil Satışlarında Büyük Artış

Avrupa Birliğinde (AB), 2015 yılında elektrikli otomobil satışları bir önceki yıla göre iki katın üzerinde arttı. Elektrikli otomobillerde son yıllarda önemli artışlar yaşandı. AB bu açıdan ön planda yer alıyor.

HABERLER 0 Comments

Nevşehir Üniversitesi Kendi Enerjisini Üretiyor

2007 yılında kurulan ve ‘Çevreci Üniversite’ vizyonu doğrultusunda birçok başarılı çalışmalara imza atan Nevşehir Üniversitesi (NEÜ), yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı konusunda da ilk uygulamasını Hacı Bektaş Veli Meslek Yüksekokulunda gerçekleştirdi.

HABERLER

Rüzgar Gülü Teknisyeni Olmak İsteyenlere Çağrı

Amerika’daki Iowa Lakes Community College, iş ortakları ile Türkiye ve bölge ülkelerde rüzgar enerjisi sektöründe çalışacak teknisyenleri yetiştirmek için Antalya’da ‘Wınd Academy Turkey’ adıyla eğitim merkezi açacak. Alternative Energy Solutions