Yingli Solar’a Verimlilik Ödülü

Yingli Solar’a Verimlilik Ödülü

Dünyaca ünlü panel üreticisi Yingli Solar’a “TÜV Rheinland 2015 En Verimli Güneş Enerjisi Paneli” ödülü verildi. TÜV Rheinland 2015 yılında güneş panelleri arasında yaptığı verimlilik değerlendirmesi sonucunda, Yingli Solar panellerini en verimli güneş paneli olarak seçti.

Verimlilik modern ekonominin en etkin unsurlarından birisini oluşturuyor. Kalite/fiyat denkleminde en uygun koşulların sağlanması, rekabet açısından da önemli avantajlar getiriyor. Bu doğrultuda, verimlilik yalnızca üretim süreçlerinin değil, üretim ekipman ve modüllerinin de verimli olması anlamına geliyor.

Güneş enerjisi sektörü geliştikçe, güneş panellerinin verimliliği konusu da gündemdeki yerini almaya başladı. Büyük miktarlı yatırımların yapıldığı güneş enerji santrallerinde güneş panellerinin ve modüllerinin verimliliği de çok büyük bir önem kazanıyor.

Güneş enerjisi santralleri kurulumunda güneşlenme sürelerinin yanı sıra, panel ve modüllerin üretim kapasitesi de dikkate alınıyor. Panel ve modüllerin güvenilir ve kaliteli olmasının yanı sıra, verimliliği de ön plana çıkan faktörler arasında yer alıyor.

Türkiye’de panel verimliliğini test eden kuruluşların sayısının çok fazla olmadığı biliniyor.
TÜV Rheinland, titiz ve güvenilir test sertifikasyonu ile tanınan ve 140 yılı aşkın süredir teknik hizmetler konusunda tüm dünyada güvenilir bir kurum olarak kabul görüyor. Kurum güneş enerjisi bileşenlerinin laboratuvar ölçeğinde teknik testini ilk kez başlattı. Kurum, 10 yıldan uzun süredir dünyanın sayılı güneş paneli test etme ağlarından birine sahip.

Dünyaca ünlü panel üreticisi Yingli Solar’a “TÜV Rheinland 2015 En Verimli Güneş Enerjisi Paneli” ödülü verildi. TÜV Rheinland 2015 yılında güneş panelleri arasında yaptığı verimlilik değerlendirmesi sonucunda, Yingli Solar panellerini en verimli güneş paneli olarak seçti.

TÜV Rheinland tarafından 5 yıldız verilen Yingli Solar, TÜV Rheinland 2016 Güneş Enerjisi Kongresi’nde “TÜV Rheinland 2015 En Verimli Güneş Enerjisi Paneli” olarak ilan edildi.

15 farklı marka panel test edildi

TÜV Rheinland, 2015 yılı boyunca açık arazide kurulu gerçek güneş enerjisi santrallerinin işletim simülasyonunu oluşturarak, dünya çapında 15 farklı markanın güneş paneline enerji üretimi verimlilik testi uyguladı. Test süresi boyunca Yingli Solar panelleri watt başına en yüksek verimliliği göstermeyi başardı. Üstün performansı sebebiyle Yingli Solar panelleri testten 5 yıldız alarak “TÜV Rheinland 2015 En Verimli Güneş Enerjisi Paneli” seçildi.

Yingli Solar’ın yeşil enerji misyonu

Uğur Kılıç, TÜV Rheinland tarafından verilen ödülün, gerçek koşullarda enerji üretiminde Yingli Solar panellerinin verimlilik performansının ne kadar yüksek olduğunu kanıtladığını söyledi. Kılıç ayrıca “Yingli Solar’ın misyonu “herkes için ekonomik yeşil enerji sağlamaktır”. Bu misyonu gerçekleştirmek için Yingli Solar, büyük santrallerin daha verimli çalışmasını sağlayacak ürünler sunarak, güneş enerjisi yatırımcılarının yaptıkları yatırımın en kısa sürede geri dönmesini sağlamaktadır.” dedi.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Türkiye’nin Enerji Karnesi: Sondan Yedinciyiz

Dünya Ekonomik Forumu tarafından ülkelerin enerji sistemlerinin güçlü ve zayıf yönlerinin ekonomik, çevresel ve enerji güvenliği perspektifinden entegre bir yaklaşımla ölçüldüğü ‘Küresel Enerji Mimarisi Performans İndeksi 2013 Raporu’ yayınlandı. Rapor,

HABERLER

Elektrikli Otomobiller Hızlanıyor

Hollanda’nın Delft Teknoloji Üniversitesi (TU Delft), elektrikli otomobillerde hızlanma rekorunu kırdı. Öğrencilerin geliştirdiği DUT12 aracı, 0’dan saatte 100 km hıza 2.15 saniyede ulaştı. Türkiye’de Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ve İstanbul

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Güneş Enerjili Sulama Sistemi Kurulması Yatırımları Desteklenecek

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliği’nce güneş enerjili sulama sistemi kurulması yatırımları desteklenecek. Güneş enerji sistemlerinin tarımda kullanılmasına yönelik düzenlemeler önem

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply