Yingli Solar, Intersolar’da Yeni Teknolojisini Sergiledi

Yingli Solar, Intersolar’da Yeni Teknolojisini Sergiledi

Yingli Solar, Intersolar’da yeni teknoloji ürünleriyle dikkat çekti.

Avrupa’nın en büyük güneş enerjisi fuarı İntersolar’a Türkiye’den de önemli ölçüde katılım oldu.

Dünyada 30 bölgesel ülke ofisine sahip, kurulduğu tarihten bugüne kadar 90’dan fazla ülkeye 50 milyonun üstünde panel satışı gerçekleştiren Yingli Solar, Almanya’nın Münih şehrinde düzenlenen dünyanın ve Avrupa’nın en büyük güneş enerjisi fuarı Intersolar Europe’a katıldı.

Yingli Solar Türkiye Genel Müdürü Uğur Kılıç, Yingli Solar standına Türkiye’den gelen yatırımcıların büyük ilgi gösterdiğini ve hem lisanslı hem de lisanssız elektrik üretimi yatırımı yapmak isteyen önemli yatırımcılarla gelecekte planlanan projelere yönelik görüşmeler yaptıklarını söyledi. Kılıç, “Türkiye’de yakın zamanda yapılması planlanan güneş enerjisi yatırımları ile ilgili olarak yatırımcılarla önemli görüşmeler yapma fırsatı bulduk. Türk yatırımcılar için olumlu ve somut adımların atıldığı bir fuar oldu. Intersolar’daki toplantılarda hem lisanslı hem de lisanssız elektrik üretimi alanında yapılacak yatırımlarla ilgili umut veren görüşmeler yaptık.” dedi.

Gündem enerjinin depolanması

Kılıç, Intersolar Europe Fuarı’nın güneş enerjisi sektöründeki profesyonelleri bir araya getiren, dünyanın en önemli etkinliklerinden biri olduğunu ancak Avrupa pazarında gelişmeler sebebiyle önceki yıllara göre küçüldüğünü söyledi.

Uğur Kılıç, Intersolar Fuarı’nda uluslararası pazarlarda yaşanan gelişmeleri takip etme ve sergilenen yenilikçi teknolojileri izleme fırsatı yakaladıklarını sözlerine ekleyerek, dünyanın gündeminde güneşten üretilen enerjinin depolanması ve hibrit sistemlerin geliştirilmesi olduğuna dikkat çekti. Kılıç şöyle devam etti: “Global firmalar, verimliliği arttırıcı ve üretim süreçlerini geliştirici AR-GE çalışmaları yaparken, aynı zamanda yerel çözüm ortaklarıyla da farklı iş modelleri geliştirmeye de önem veriyorlar. Biz de bu fuar süresince çözüm ortaklarımızla yeni iş modelleri geliştirmek üzere faydalı pek çok görüşme yaptık. ”

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Rüzgar enerjisi 0 Comments

Apple Şimdi de Rüzgar Enerjisine Yatırım Yapıyor

Ünlü teknoloji şirketi Apple’ın daha önce güneş enerjisine yaptığı yatırımları sizlerle paylaşmıştık (anımsamak için tıklayınız). Şirket CEO’su Tim Cook’un geçtiğimiz sene vermiş olduğu “Çin’deki fabrikalarında kullanılan tüm enerjinin %100’ünü yenilenebilir

HABERLER

Norveç, Elektrikli Araç Cenneti

Norveç’te 32 bin adet elektrikli araç satılırken,  bu rakamla en yüksek elektrikli araca sahip ülke olma unvanını elde etti.   Norveç’te karbon emisyonu oranını minimize etmek için elektrikli araçlara birçok

AKADEMİK 0 Comments

TEHAD Tarafından ‘Elektrikli ve Hibrid Araç Teknolojileri Eğitim Programı’ Düzenlendi

Türkiye’de ilk kez TEHAD tarafından düzenlenen ‘Elektrikli ve Hibrid Araç Teknolojileri Eğitim Programı’ başarılı bir şekilde tamamlandı. Elektrikli ve Hibrid Araç Teknolojileri Eğitimi, Türkiye’de nispeten yeni konu olarak değerlendirilebilir. Bu