Yingli Green Enerji, Dünya Kupası Tarihindeki İlk “Nötr Karbon” Sponsoru Oldu

Yingli Green Enerji, Dünya Kupası Tarihindeki İlk “Nötr Karbon” Sponsoru Oldu

Yingli Green Enerji, 2014 FIFA Dünya Kupası’nın Brezilya’daki büyük tarihi misyonunu destekleme amacının bir parçası olarak, Brezilya’daki tanıtım çalışmalarının etkisiyle artan karbon emisyonlarını telafi etmeyi planlıyor.

Yinglindiri, FIFA Dünya Kupası sırasında Brezilya’da tüm firmaların gerçekleştirdiği tanıtım faaliyetleri için tesis içi sistemlerde Nötr Karbon Ayak İzi oluşturuyor. Güneş enerjili stadyumlar, ticari ekranlar, müşteriler için catering ve konaklama hizmetleri, medya aktiviteleri, çalışanların seyahatleri ve kalacak yerleri bu kapsamda planlandı.

Yingli’den yapılan açıklamaya göre, Nötr Karbon’a ulaşmak için 5 binin üzerinde Yingli güneş paneli tedarik edildi. Şebekeden bağımsız 30 güneş enerji sistemi, Dünya Kupası’nda yer alacak  birçok stadyuma güç verilmesini sağladı.

Yingli, Brezilya’daki sponsorluğu süresince, çözüm ortağı olan Sertifikalı Bağımsız çevreci Ajans ClimatePartner’la çalışacak. ClimatePartner,  emisyon oranlarını ölçecek ve doğruluğunu kanıtlayacak verileri ortaya koyacak.

Karbon emisyon oranlarını azaltmak amacıyla yapılan yatırımlara ait sertifikalar, Bureau Veritas Certification Holding SAS tarafından onaylanıyor.

 27 Haziran’daki basın toplantısında yeni bilgiler paylaşılacak

Yingli, 27 Haziran 2014’te Rio de Janeiro’da  bir basın toplantısı düzenleyerek, FIFA Dünya Kupası Nötr Karbon gelişimi yönünde edinilen son bilgileri paylaşacak. Ayrıca, turnuva sonucunda program sonuç raporu hakkında bildiride bulunacak.

FIFA’nın  Kurumsal Sosyal Sorumluluk Birimi Yöneticisi Federico Addiechi konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “2014 FIFA Dünya Kupası vizyonumuzdaki anahtar unsurlardan biri ‘sürdürülebilirlik’ kavramıdır. Sponsorlarımız arasında yer alan Yingli’nin gerçekleştirdiği gibi çevreci girişimler, bugün  FIFA Dünya Kupası’nın toplumsal ve çevreci açıdan pozitif etkisinin artırılmasına katkıda bulunuyor. Yingli ve çözüm ortaklarına bize sürdürülebilir bir miras bıraktıkları için minnettarız” şeklinde konuştu.

Yingli Green Enerji Başkanı ve CEO’su Liansheng Miao da; “FIFA Dünya Kupası’nın tarihindeki ilk Nötr Karbon Sponsoru olmaktan, çevremiz ve gezegenimize dair bağlılığımızdan dolayı gurur duyuyoruz” dedi.

Kaynak:  http://www.pv-magazine.com/çeviri haber

 

 

 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Vestas’tan Afrika’nın En Büyük Rüzgar Santrali

Vestas, tamamlandığında Afrika’nın en büyük Rüzgar Santrali olacak olan Kenya`daki 310 megawatt’lık Turkana Gölü Rüzgar Santrali için türbin siparişi aldı.  Yenilenebilir enerji de  içinde olmak üzere, Afrika hem enerji kaynakları

HABERLER 0 Comments

“Tekirdağ’da 2,5 Milyon Tüpe Eş Değer Biyogaz Potansiyeli Var”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, kentte 2,5 milyon tüpe eş değer biyogaz potansiyeli bulunduğunu ve bunun mutlaka kullanılması gerektiğini söyledi. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, kentte 2,5 milyon

HABERLER

Coal İndia Limited’den Güneş Enerjisine 1.2 Milyar Dolarlık Yatırım

Dünyanın en büyük kömür madeni şirketi olan Hintli Coal İndia Limited, güneş enerjisine 1.2 milyar dolar yatırım yapacak. Hint basınında yer alan habere göre, Hindistan hükümetinin yenilenebilir enerji yatırımlarını teşviki