Yiğit Bulut’a Alman Hükümetinden Başdanışmanlık Teklifi !

Yiğit Bulut’a Alman Hükümetinden Başdanışmanlık Teklifi !

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanlığına getirilen gazeteci Yiğit Bulut’un söylemleri Alman hükümetini de harekete geçirdi.

Yıllardır Trakya’dan Akkuyu’ya kadar tüm kıyılarda nükleer santral kurulabileceğini savunan ve çevre hareketlerini ‘Alman ajanlığı’ olarak gören Yiğit Bulut’un fikirlerini çok ilginç bulan Merkel’in beyin takımından, ismini vermek istemeyen bir yetkili ile görüştük. “Bana sadece Hans deyin” diyerek söze başlayan bu yetkili  Bulut’a övgüler dizdi:

“Bakın, biz de senelerdir bu çevreci Almanlardan çok çektik. Bunlar yüzünden kendi ülkemizde nükleer santralleri kapatma kararları alındı. Petrol lobisi çok zarar gördü. Almanya bu Almanlar yüzünden temiz enerjide dünya liderliğine soyundu, bu kafa yüzünden bir TOKİ yok Almanya’da. Bizim de ekonomik gelişimimizin önünü tıkayan hep bu çevreci ajanların mentalitesi inanın. Tek sorun, bu ajanların hep Alman olması. Siz de farkındasınız değil mi, bir İtalyan ya da ne bileyim bir İngiliz ajanı çıktı mı Avrupa’dan?  Bunu itiraf ederken bir Alman olarak utanıyorum, ama nerede çevreci bir eylem olsa,  burada da altından bizimkiler çıkıyor.

merkelBu nedenle biz Sayın Bulut’a bir teklif götürdük. Kendisi zaten komplobilimcisi anladığımız kadarıyla. Gezi olaylarını da telekineziye bağlayarak çözmüştü. Kendisinden ricamız Merkel’in de elini koluna bağlayan ve ekonomik gelişimimize engel olan bu lobilere farklı bir yorum getirmesi. Mesela Merkel’in başdanışmanı olarak yapmak istediklerimize engel olmaya çalışan mihraklara “Bunlar Fransız lobisi. 2. Dünya Savaşı’ndan kalma kinleri var ve gelişmemizi istemiyorlar” diyerek engel olabilir. Nükleer santral kurmak istediğimizde karşı çıkan Almanlara “Hepiniz ABD ajanısınız. Rusya ile ilişkilerimizin gelişmesini istemiyorsunuz” diyerek bir seri konferans düzenler. Bu tür söylemler bizim alışkın olmadığımız türden politikalar olduğundan, halkın da bu yeni stratejiye  inanacağını tahmin ediyoruz. En azından onlar durumu idrak edene kadar, biz yapmak istediğimiz her şeyi yapacak zaman kazanmış oluruz. ” diyen Hans Bey, Bulut’un saç  stilinin de Almanya’da yeni bir ekol başlatacağına inancını dile getirdi.

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

komik

Ağaoğlu LEED Gold Sertifikasını Reddetti !

Maslak 1453 projesi ile gündeme damgasını vuran ve TVde gösterilen reklamlar ile hem çevrecilerin hem de mimarların tepkisini toplayan Ağaoğlu, bu projesi ile binalarının enerji ve çevre dostu olduğunu belgeleyen LEED

komik

Köyün İleri Gidenleri Güneş Paneli Kullanır

Cem Yılmaz’ın İş Bankası için çektiği son reklam filmini biz pek hoş bulduk ! Köylü sulamayı damla sulama ile yapıyor ve enerjisini güneş panellerinden elde ediyor!

komik

Elektrikli Araç Üreticilerinden Muhteşem Jane’e Çağrı !

Anımsayacağınız gibi geçtiğimiz Kasım ayında Kilis’te yapılması planlanan 7 milyar dolarlık güneş enerjisi yatırımıyla ilgili ilginç bulguları  Türk basınında ilk defa biz paylaşmış ( “7 Milyar Dolarlık Projede Kafa Karıştıran