Yeşilden Altına

yesilden-altina

Yazar:  Daniel C. Esty, Andrew S. Winston

Mediacat Yayıncılık, 2008

ISBN : 9789944383738

“Aramızda Elektrik Var” kitabının yazarı Figen Özer’in yorumuyla

“Bir akım haline gelen yeşil renovasyonla birlikte çevreci duruş da bir strateji haline geldi. Ülkemiz sınırları içinde ise, sadece bir moda.

Elbette , sayısı ancak iki elin parmakları kadar olan başarılı projeleri tenzih etmek gerekir. Ancak, malesef çevreci stratejiler ülkemizde içeriğinden çok vitrinine önem verilen bir konu. Bir nevi kurumsal PR çalışmaları kapsamında geçiştirilen konular.

Bir grup kurumsal şirketler ise daha vahim durumda. En basitinden karbon ayakizi konusunu bile idrak edememiş durumdalar, hala.

Oysa global boyutta, realize edilen projeleri bir kenara bırakın, herşeyden önce bakış açısı açık ara fark atmış durumda. İşte bu kitap, bu bakış açısını ve doğru stratejilerle eko-avantaj kazanan şirketleri anlatıyor.

Mesaj gayet net: Akıllı şirketler, çevre konularını stratejik bir şekilde yöneterek rekabet avantajı kazandırırlar.

Keyifle okumanız dileğiyle.”

figenozer.com‘dan alıntıdır.

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

AKADEMİK

Dünya Enerjisi Sorunları: Rüzgar Enerjisi Güvenilir mi?

Yazar: Jim Pipe TÜBİTAK Yayınları, 2013 ISBN : 9789754037760 Rüzgar Enerjisi bu alandaki heyecan verici son gelişmeleri ele alıyor ve rüzgâr türbinlerinin rüzgârın enerjisinden nasıl faydalandığını inceliyor. Fosil yakıt yakmanın

Güneş EnerjisiA

KSÜ Avşar Yerleşkesi BIPV Çatı Potansiyelinin Tespiti

Özet Enerji ihtiyacının her geçen gün arttığı günümüzde, mevcut enerji kaynaklarının kısıtlı olmasından dolayı maliyetler ve çevreye verilen zarar artmaktadır. Yeni enerji ihtiyaçlarının karşılanması için yenilenebilir enerji kaynakları yeni bir

Araştırmalar 0 Comments

Güneş Enerjisi Nükleer Santralden %50 Daha Az Teşvik Gerektiriyor

İngiliz Solar Trade Association STA (Güneş Enerjisi Ticareti Derneği) geçtiğimiz günlerde ilginç bir rapor yayınladı. İlginç olmasının nedeni, nükleer enerji taraftarlarının tezlerini çürüterek, bir güneş enerjisi santralinin nükleer santralden (NES)