Yeşilden Altına

yesilden-altina

Yazar:  Daniel C. Esty, Andrew S. Winston

Mediacat Yayıncılık, 2008

ISBN : 9789944383738

“Aramızda Elektrik Var” kitabının yazarı Figen Özer’in yorumuyla

“Bir akım haline gelen yeşil renovasyonla birlikte çevreci duruş da bir strateji haline geldi. Ülkemiz sınırları içinde ise, sadece bir moda.

Elbette , sayısı ancak iki elin parmakları kadar olan başarılı projeleri tenzih etmek gerekir. Ancak, malesef çevreci stratejiler ülkemizde içeriğinden çok vitrinine önem verilen bir konu. Bir nevi kurumsal PR çalışmaları kapsamında geçiştirilen konular.

Bir grup kurumsal şirketler ise daha vahim durumda. En basitinden karbon ayakizi konusunu bile idrak edememiş durumdalar, hala.

Oysa global boyutta, realize edilen projeleri bir kenara bırakın, herşeyden önce bakış açısı açık ara fark atmış durumda. İşte bu kitap, bu bakış açısını ve doğru stratejilerle eko-avantaj kazanan şirketleri anlatıyor.

Mesaj gayet net: Akıllı şirketler, çevre konularını stratejik bir şekilde yöneterek rekabet avantajı kazandırırlar.

Keyifle okumanız dileğiyle.”

figenozer.com‘dan alıntıdır.

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Infrared Termografi Solar Yatırımlarda En Yüksek Karlılığı Garanti Ediyor

Infrared Termografi teknolojisi, Yatırım Geri Dönüş hesaplarını pozitif etkileyen bakım teknolojileri içerisinde en etkili, verimli ve pratik uygulamaların başında gelmektedir. Projelerde maksimum enerji üretimi, risklerin azaltılması, ekipmanların kullanım sürelerinin sağlıklı yönetimi,

ETKİNLİKLER

Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sertifika Programı 3-4 Nisan ve 10-11 Nisan 2015

Enerji sektörü hızla büyüyor. Ancak özellikle yenilenebilir enerji teknolojilerinin giderek daha da önemli hale gelmesi, enerji sektöründe bu alanda bilgi sahibi profesyonellere olan ihtiyacı arttırmakta. Bu ihtiyacı fark eden Business

HABERLER

Güneşi “Esneyerek” Takip Eden Paneller

Geçtiğimiz Çarşamba günü Michigan Üniversitesinden araştırmacılar, güneş hücrelerinin ağır ve enerji harcayan motorlar olmadan da güneşi takip edebilmelerini sağlayan bir metod geliştirdiklerini açıkladılar. Bu metod, Japon Kirigami sanatından ilham alıyor ve origamiden