Yeşilden Altına

yesilden-altina

Yazar:  Daniel C. Esty, Andrew S. Winston

Mediacat Yayıncılık, 2008

ISBN : 9789944383738

“Aramızda Elektrik Var” kitabının yazarı Figen Özer’in yorumuyla

“Bir akım haline gelen yeşil renovasyonla birlikte çevreci duruş da bir strateji haline geldi. Ülkemiz sınırları içinde ise, sadece bir moda.

Elbette , sayısı ancak iki elin parmakları kadar olan başarılı projeleri tenzih etmek gerekir. Ancak, malesef çevreci stratejiler ülkemizde içeriğinden çok vitrinine önem verilen bir konu. Bir nevi kurumsal PR çalışmaları kapsamında geçiştirilen konular.

Bir grup kurumsal şirketler ise daha vahim durumda. En basitinden karbon ayakizi konusunu bile idrak edememiş durumdalar, hala.

Oysa global boyutta, realize edilen projeleri bir kenara bırakın, herşeyden önce bakış açısı açık ara fark atmış durumda. İşte bu kitap, bu bakış açısını ve doğru stratejilerle eko-avantaj kazanan şirketleri anlatıyor.

Mesaj gayet net: Akıllı şirketler, çevre konularını stratejik bir şekilde yöneterek rekabet avantajı kazandırırlar.

Keyifle okumanız dileğiyle.”

figenozer.com‘dan alıntıdır.

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

AKADEMİK 0 Comments

İşletme Aşamasında Jeotermal Enerji Santrallerinin Performansına Etki Eden Faktörler *

Füsun S. Tut Haklıdır İstanbul Bilgi Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Santral Kampüsü, Eyüp-İstanbul (fusun.tut@bilgi.edu.tr) Günümüzde dünya genelinde yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılmasına artan ilgiye paralel

Makaleler 0 Comments

Güneş Enerjisinin Isıtma Amaçlı Mevsimlik Depolanması ve Isı Pompası Destekli Kullanımı

Özet: Bu çalışmada, müstakil tek katlı bir konutun Isparta şartlarında ısınma ihtiyacının güneş enerjisinden sağlanması amaçlanmıştır. Bu amaç 12 adet düzlemsel güneş kollektörü ile güneşten alınan enerji 60 m3 kapasiteli

Makaleler 0 Comments

Toprak Kaynaklı Isı Pompası İle Doğal Gazlı Kombi Birleşik Sisteminin Enerji Verimliliği Yönünden Araştırılması

Özet Bu çalışmada, yenilenebilir enerji kaynaklarından jeotermal ve güneş enerjisi uygulamalarının birleşimi olan Toprak Kaynaklı Isı Pompalarıyla ilgili önce kaynak taraması yapılmış, Türkiye’de ve Dünya’da yapılan uygulamalar araştırılmıştır. Çalışmada uygulamaya