“Yeşil Teknolojiler Artacak”

“Yeşil Teknolojiler Artacak”

InnovateUK Temsilcisi Richard Miller, yeşil teknolojilerin günümüzde her şey için uygun olduğunu belirterek, “yeşil teknolojiler artacak” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’nin Fira Barcelona ile organize ettiği, “Smart
City Expo İstanbul 2016 Akıllı Şehirler Fuar ve Kongresi” İkinci Günü’nde de panel ve oturumlarla sürdü.
InnovateUK Temsilcisi Richard Miller, konferansta yaptığı konuşmada, yeşil teknolojilerin günümüzde her şey için uygun olduğunu belirterek, “Yeşil teknolojiler artacak” dedi.

Miller, inovasyon için gereken özellikler olduğunu ifade ederek, teknolojilerin tüketicilere, kentlere ve şirketlere gerçek fayda yaratmak üzere ele alınması gerektiğini söyledi. Miller, en büyük ilerlemeyi yapan sistemlerin enerji sistemine entegre olabilecek sistemler olduğunun altını çizdi.

Miller, günümüzde nesnelerin interneti ve veri teknolojilerinin çok önemli olduğunu işaret ederek, bu iki teknolojinin birbirine bağlanması gerektiğini söyledi.

Miller, akıllı şehirler kapsamında sorunların yeniden tanımlandığında, modern tekniklerle çözülmesinin önemine işaret etti.

Akıllı Şehir Viyana Stratejisi

Konferansta konuşma yapan TINA Vienna’dan Pamela Muhlmann’da Viyana’da Akıllı Şehir Viyana Stratejisi’ni başlattıklarını belirterek, bu strateji kapsmında, akıllı şehirlerle iyi bir yaşam kalitesi sağlanmasını hedeflediklerini söyledi. Stratejilerinin temel olarak şehir geliştirilmesiyle ilgili bütün unsurları bir araya getirmek olduğunu kaydeden Muhlmann, stratejilerinde yaşam kalitesi, inovasyon ve kaynaklar olmak üzere üç unsuru ön plana çıkardıklarını söyledi.

“Kentler insanların etrafında kurulur”

Odessa City’den Pavlo Vugelman’da konferansta yaptığı konuşmada, kentlerin insanların etrafında kurulduğunu, insanların ve onların fikirlerinin önem taşıdığını söyledi. Vugelman, akıllı kent stratejilerini geniş paydaşlarla ele aldıklarını da dile getirdi.

“Hemşerilerin eğitimi çok önemli”

Brussels City Council’den Mohamed Ouriaghli ‘de konferansta yaptığı konuşmada, akıllı kent konseptinde hemşerilerin eğitiminin çok önemli olduğunu dile getirerek, halkın dijital imkanlara alışması ve bunları kullanması için çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. Ouriaghli, kentlerde geleceğin gençlere emanet edileceği düşüncesiyle, Brüksel’de eko sistemi güçlendirerek, iş imkanı ve yerel ekonomiyi canlandırmayı hedeflediklerini dile getirdi.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Türk Olimpiyat Takımı da Karbon Nötr

Londra Olimpiyatları’nın hedeflerinden birisi de iklim değişikliğine sebep olan karbondioksit gazlarını asgari düzeye indirmek. “Karbon nötr” (sıfır karbon ayak izi) hedefiyle yola çıkılan olimpiyatlarda şimdiden 200,000 konuk ulaşımlarından kaynaklanan karbondioksit

HABERLER 0 Comments

Solar Impulse’dan Tarihi Başarı

Solar Impulse programı insanlık tarihinde bir ilke imza atarak sadece güneş enerjisi kullanarak gerçekleştirdiği dünya turunu tamamladı. tr.wikipedia.org’dan alınan verilere göre, Solar Impulse uzun menzilli, güneş enerjisiyle çalışan deneysel uçak

HABERLER

Schneider’in “Bina Enerji Yönetimi” Çözümleri Lider Seçildi

Schneider Electric tarafından oluşturulan “Bina Enerji Yönetim” çözümleri, bağımsız analiz firması Verdantix tarafından lider olarak lanse edildi.  Schneider Electric, bağımsız analiz firması Verdantix’in “Yeşil Quadrant® Bina Enerji Yönetimi Yazılımı 2014

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply