“Yeşil Teknolojiler Artacak”

“Yeşil Teknolojiler Artacak”

InnovateUK Temsilcisi Richard Miller, yeşil teknolojilerin günümüzde her şey için uygun olduğunu belirterek, “yeşil teknolojiler artacak” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’nin Fira Barcelona ile organize ettiği, “Smart
City Expo İstanbul 2016 Akıllı Şehirler Fuar ve Kongresi” İkinci Günü’nde de panel ve oturumlarla sürdü.
InnovateUK Temsilcisi Richard Miller, konferansta yaptığı konuşmada, yeşil teknolojilerin günümüzde her şey için uygun olduğunu belirterek, “Yeşil teknolojiler artacak” dedi.

Miller, inovasyon için gereken özellikler olduğunu ifade ederek, teknolojilerin tüketicilere, kentlere ve şirketlere gerçek fayda yaratmak üzere ele alınması gerektiğini söyledi. Miller, en büyük ilerlemeyi yapan sistemlerin enerji sistemine entegre olabilecek sistemler olduğunun altını çizdi.

Miller, günümüzde nesnelerin interneti ve veri teknolojilerinin çok önemli olduğunu işaret ederek, bu iki teknolojinin birbirine bağlanması gerektiğini söyledi.

Miller, akıllı şehirler kapsamında sorunların yeniden tanımlandığında, modern tekniklerle çözülmesinin önemine işaret etti.

Akıllı Şehir Viyana Stratejisi

Konferansta konuşma yapan TINA Vienna’dan Pamela Muhlmann’da Viyana’da Akıllı Şehir Viyana Stratejisi’ni başlattıklarını belirterek, bu strateji kapsmında, akıllı şehirlerle iyi bir yaşam kalitesi sağlanmasını hedeflediklerini söyledi. Stratejilerinin temel olarak şehir geliştirilmesiyle ilgili bütün unsurları bir araya getirmek olduğunu kaydeden Muhlmann, stratejilerinde yaşam kalitesi, inovasyon ve kaynaklar olmak üzere üç unsuru ön plana çıkardıklarını söyledi.

“Kentler insanların etrafında kurulur”

Odessa City’den Pavlo Vugelman’da konferansta yaptığı konuşmada, kentlerin insanların etrafında kurulduğunu, insanların ve onların fikirlerinin önem taşıdığını söyledi. Vugelman, akıllı kent stratejilerini geniş paydaşlarla ele aldıklarını da dile getirdi.

“Hemşerilerin eğitimi çok önemli”

Brussels City Council’den Mohamed Ouriaghli ‘de konferansta yaptığı konuşmada, akıllı kent konseptinde hemşerilerin eğitiminin çok önemli olduğunu dile getirerek, halkın dijital imkanlara alışması ve bunları kullanması için çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. Ouriaghli, kentlerde geleceğin gençlere emanet edileceği düşüncesiyle, Brüksel’de eko sistemi güçlendirerek, iş imkanı ve yerel ekonomiyi canlandırmayı hedeflediklerini dile getirdi.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrik Üretimi 0 Comments

İsveç Yüzde 100 Yenilenebilir Enerjiye Geçiş Yolunda

İsveç 2050’ye kadar fosil yakıtları tüketmeyen ilk ülke olmayı amaçlıyor. İsveç, fosilsiz yakıt tüketen ilk ülke olma yolunda hızla yol alıyor. Hükümet, 2050’ye kadar fosil yakıtlardan tamamen vazgeçme yolunda, 2016

HABERLER

Uluslararası Işık Yılı 2015 Başlıyor

2015 UNESCO tarafından Uluslararası Işık ve ışık tabanlı teknolojiler yılı olarak kabul edildi.  Alman Ünlü Yazar Goethe, “Işık biraz daha ışık” demişti.  Yaşamın kaynaklarından da biri olarak değerlendirilebilecek ışık tarihi,

HABERLER

İklim değişikliğinde tehlikeli eşik

İklim değişikliğiyle ilgili en yetkin kurum olan BM-IPCC’nin hazırladığı rapora göre, yaşanabilir bir gelecek için şimdiden yaklaşık 1 santigrat dereceye ulaşan yerkürenin sıcaklık artışının azami 2 santigrat derece seviyesinin altında kalmasını sağlamak gerekiyor. 

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply