“Yeşil Teknolojiler Artacak”

“Yeşil Teknolojiler Artacak”

InnovateUK Temsilcisi Richard Miller, yeşil teknolojilerin günümüzde her şey için uygun olduğunu belirterek, “yeşil teknolojiler artacak” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’nin Fira Barcelona ile organize ettiği, “Smart
City Expo İstanbul 2016 Akıllı Şehirler Fuar ve Kongresi” İkinci Günü’nde de panel ve oturumlarla sürdü.
InnovateUK Temsilcisi Richard Miller, konferansta yaptığı konuşmada, yeşil teknolojilerin günümüzde her şey için uygun olduğunu belirterek, “Yeşil teknolojiler artacak” dedi.

Miller, inovasyon için gereken özellikler olduğunu ifade ederek, teknolojilerin tüketicilere, kentlere ve şirketlere gerçek fayda yaratmak üzere ele alınması gerektiğini söyledi. Miller, en büyük ilerlemeyi yapan sistemlerin enerji sistemine entegre olabilecek sistemler olduğunun altını çizdi.

Miller, günümüzde nesnelerin interneti ve veri teknolojilerinin çok önemli olduğunu işaret ederek, bu iki teknolojinin birbirine bağlanması gerektiğini söyledi.

Miller, akıllı şehirler kapsamında sorunların yeniden tanımlandığında, modern tekniklerle çözülmesinin önemine işaret etti.

Akıllı Şehir Viyana Stratejisi

Konferansta konuşma yapan TINA Vienna’dan Pamela Muhlmann’da Viyana’da Akıllı Şehir Viyana Stratejisi’ni başlattıklarını belirterek, bu strateji kapsmında, akıllı şehirlerle iyi bir yaşam kalitesi sağlanmasını hedeflediklerini söyledi. Stratejilerinin temel olarak şehir geliştirilmesiyle ilgili bütün unsurları bir araya getirmek olduğunu kaydeden Muhlmann, stratejilerinde yaşam kalitesi, inovasyon ve kaynaklar olmak üzere üç unsuru ön plana çıkardıklarını söyledi.

“Kentler insanların etrafında kurulur”

Odessa City’den Pavlo Vugelman’da konferansta yaptığı konuşmada, kentlerin insanların etrafında kurulduğunu, insanların ve onların fikirlerinin önem taşıdığını söyledi. Vugelman, akıllı kent stratejilerini geniş paydaşlarla ele aldıklarını da dile getirdi.

“Hemşerilerin eğitimi çok önemli”

Brussels City Council’den Mohamed Ouriaghli ‘de konferansta yaptığı konuşmada, akıllı kent konseptinde hemşerilerin eğitiminin çok önemli olduğunu dile getirerek, halkın dijital imkanlara alışması ve bunları kullanması için çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. Ouriaghli, kentlerde geleceğin gençlere emanet edileceği düşüncesiyle, Brüksel’de eko sistemi güçlendirerek, iş imkanı ve yerel ekonomiyi canlandırmayı hedeflediklerini dile getirdi.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

İtalya’dan En İddialı Elektrikli Spor Araba

Tecnicar, şimdiye kadar yapılmış en iyi elektrikli spor arabayı üreteceğini iddia ediyor. Süper spor otomobillerin vatanı İtalya’dan çıkan elektrikli araba üreticisi Tecnicar, şimdiye kadar yapılmış en iyi elektrikli spor arabayı üreteceğini iddia ediyor. Lavinia’nın

HABERLER

500 Bin Şarj İstasyonu Avrupa Birliği Yollarında

AB’nin temiz ulaşım stratejisinin merkezinde elektrikli araç kullanımının arttırılması var. Avrupa Birliği çevre kirliliğini ve birliğin fosil yakıt ithaline olan bağımlılığını azaltma amacı ile ulaşımda temiz yakıt kullanımını sağlamaya yönelik

HABERLER 0 Comments

Schneider Electric’ten Kekova’ya Güneşle Çalışan Lamba

Schneider Electric, Kaş-Kekova`daki sürdürülebilir turizm projesine, 100 adet güneşle çalışan lamba hibe ederek katkı sağladı. WWF-Türkiye’nin, Kaş-Kekova Özel Çevre Koruma Bölgesi’ndeki turizmciler ve kamu kuruluşlarıyla birlikte hayata geçirdiği Kaş-Kekova Sürdürülebilir

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply