“Yeşil Kalkınmayı Sağladığınız Zaman Çok Büyük Avantaj Oluşturuyorsunuz”

“Yeşil Kalkınmayı Sağladığınız Zaman Çok Büyük Avantaj Oluşturuyorsunuz”

ARGE Danışmanlık Yetkilisi Erkin Erimez: “Türkiye’deki akademik kadro ve kamu bir araya getirilerek, riskleri ortaya koymak için makro çözüm paketleri oluşturulmalı. Yeşil kalkınmayı sağladığınız zaman çok büyük avantaj oluşturuyorsunuz. Yurt dışıyla entegrasyon konusu giderek önem kazanıyor.”

III. İstanbul Karbon Zirvesi’nin ikinci günü panel ve oturumlarla sürdü. Zirvede konuşan ARGE Danışmanlık Yetkilisi Erkin Erimez, sürdürülebilir kalkınmanın en etkin yolunun insanları bilinçlendirmek olduğunu belirtti. Erimez, “Türkiye’deki akademik kadro ve kamu bir araya getirilerek, riskleri ortaya koymak için makro çözüm paketleri oluşturulmalı. Yeşil kalkınmayı sağladığınız zaman çok büyük avantaj oluşturuyorsunuz. Yurt dışıyla entegrasyon konusu giderek önem kazanıyor” dedi.

Erimez, Sürdürülebilir Kalkınma Çözüm Ağları kapsamında, dünyanın çeşitli ülkelerinden üniversiteler, araştırma merkezleri, düşünce kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve iş dünyası ile işbirliği içinde olduklarını aktardı. Erimez, akademileri, kamu ve özel sektörü bir araya getirerek, makro çözümler geliştirmeyi hedeflediklerini dile getirdi. Erimez paydaşlarla bilgiyi paylaşmanın önemine değinerek, gençliğin bu açıdan önemli paydaşlar olduğunu dile getirdi.
Erimez, sürdürülebilir kalkınma için sürdürülebilir finansman modeline ihtiyaç olduğunun da altını çizdi.

“Enerji sektöründe değişim yaşanıyor”

Zirvede konuşan Garanti Bankası Proje Finansmanı Müdürlüğü Satın Alım Finansmanı Yöneticisi Orhan Tanrıverdi, Türkiye’de enerji sektöründe 2002 yılından itibaren çok önemli bir değişim yaşadığına dikkat çekerek, kurulu güç açısından büyük bir ivme yakalandığını söyledi. Tanrıverdi, enerji projelerinde yenilenebilir enerji projelerinin payının giderek arttığını da ifade etti.

“Yenilenebilir enerji kaynaklarına kredi veriyoruz”

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. Kurumsal Pazarlama Müdürü Meltem Gülsoy’da konferansta yaptığı konuşmada, tüketimi azaltacak, anlamlı hale getirecek projelerin desteklenebileceğini belirterek, yenilenebilir enerji kaynaklarına krediler vermeye ve yatırımları finanse etmeye başladıklarını dile getirdi.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Rüzgar enerjisi 0 Comments

Nato: Yeşil Enerji Askerlerin Hayatını Kurtarıyor

Nato yıllık raporunda; asker kıtaları için enerjinin daha güvenli formları olan, güneş paneli ve rüzgar ile çalışan akıllı elektrik şebekeleri önerdiklerini belirtti. Nato, çatışmalarda riski engellemek için yenilenebilir enerji ve

HABERLER

Aydın’da Jeotermal Enerji Talebi İmza Kampanyası Başlattı

Aydın’da yaşayan ve PTT’den emekli Vedat Köseoğlu isimli bir vatandaş, Aydın’daki kurumların 20 yıldır bir türlü uygulamaya geçemeyişine isyan edip, kentteki konutların jeotermal enerjiyle ısıtılması için imza kampanyası başlattı. Bireysel

Ulaşım

Güneş Enerjili Engelli Araç İstasyonları Devrede

Güneş enerjisi ile çalışan engelli araç şarj istasyonları hizmete girdi. Güneş enerjisinin sosyal sorumluluk alanlarında da kullanımı artıyor. Kurulduğu günden beri sosyal belediyeciliği ilke edinen Süleymanpaşa Belediyesi, her geçen gün

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply