“Yeşil Kalkınmayı Sağladığınız Zaman Çok Büyük Avantaj Oluşturuyorsunuz”

“Yeşil Kalkınmayı Sağladığınız Zaman Çok Büyük Avantaj Oluşturuyorsunuz”

ARGE Danışmanlık Yetkilisi Erkin Erimez: “Türkiye’deki akademik kadro ve kamu bir araya getirilerek, riskleri ortaya koymak için makro çözüm paketleri oluşturulmalı. Yeşil kalkınmayı sağladığınız zaman çok büyük avantaj oluşturuyorsunuz. Yurt dışıyla entegrasyon konusu giderek önem kazanıyor.”

III. İstanbul Karbon Zirvesi’nin ikinci günü panel ve oturumlarla sürdü. Zirvede konuşan ARGE Danışmanlık Yetkilisi Erkin Erimez, sürdürülebilir kalkınmanın en etkin yolunun insanları bilinçlendirmek olduğunu belirtti. Erimez, “Türkiye’deki akademik kadro ve kamu bir araya getirilerek, riskleri ortaya koymak için makro çözüm paketleri oluşturulmalı. Yeşil kalkınmayı sağladığınız zaman çok büyük avantaj oluşturuyorsunuz. Yurt dışıyla entegrasyon konusu giderek önem kazanıyor” dedi.

Erimez, Sürdürülebilir Kalkınma Çözüm Ağları kapsamında, dünyanın çeşitli ülkelerinden üniversiteler, araştırma merkezleri, düşünce kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve iş dünyası ile işbirliği içinde olduklarını aktardı. Erimez, akademileri, kamu ve özel sektörü bir araya getirerek, makro çözümler geliştirmeyi hedeflediklerini dile getirdi. Erimez paydaşlarla bilgiyi paylaşmanın önemine değinerek, gençliğin bu açıdan önemli paydaşlar olduğunu dile getirdi.
Erimez, sürdürülebilir kalkınma için sürdürülebilir finansman modeline ihtiyaç olduğunun da altını çizdi.

“Enerji sektöründe değişim yaşanıyor”

Zirvede konuşan Garanti Bankası Proje Finansmanı Müdürlüğü Satın Alım Finansmanı Yöneticisi Orhan Tanrıverdi, Türkiye’de enerji sektöründe 2002 yılından itibaren çok önemli bir değişim yaşadığına dikkat çekerek, kurulu güç açısından büyük bir ivme yakalandığını söyledi. Tanrıverdi, enerji projelerinde yenilenebilir enerji projelerinin payının giderek arttığını da ifade etti.

“Yenilenebilir enerji kaynaklarına kredi veriyoruz”

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. Kurumsal Pazarlama Müdürü Meltem Gülsoy’da konferansta yaptığı konuşmada, tüketimi azaltacak, anlamlı hale getirecek projelerin desteklenebileceğini belirterek, yenilenebilir enerji kaynaklarına krediler vermeye ve yatırımları finanse etmeye başladıklarını dile getirdi.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Moğolistan’da Kömürden Rüzgara Geçiş Devrimi

Yeraltı enerji kaynaklarından yoksun olan Moğolistan, elekrik enerjisi elde etmede rüzgar gücünden faydalanmak istiyor. Enerji ihtiyacının yüzde 80’ini kömürden karşılayan Moğolistan, dev santrallerinin hava ve çevreye yaydığı dumanla havası dünyanın en

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Denizli’de Bilgi Evi Kurs Merkezlerinin Elektrik İhtiyacı Güneş Enerjisinden Karşılanacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentin 10 farklı bölgesinde hizmet veren Bilgi Evi kurs merkezlerinin elektrik ihtiyacını güneş enerjisinden karşılayacak. Denizli Büyükşehir Belediyesi, bilgi evlerinde, çocukların ve gençlerin sosyalleşmesine katkı sağlıyor. Sosyalleşmenin

HABERLER

5. Yeşil Nokta Çevre Yarışması Başlıyor

  Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) Türkiye`nin en çevreci hazır beton tesisleri ödüllendirilecek. İlk 3`e girenler Avrupa çapında da ödül alacak.  THBB, 5. Yeşil Nokta Çevre Yarışması kapsamında en çevreci

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply