“Yeşil Kalkınmayı Sağladığınız Zaman Çok Büyük Avantaj Oluşturuyorsunuz”

“Yeşil Kalkınmayı Sağladığınız Zaman Çok Büyük Avantaj Oluşturuyorsunuz”

ARGE Danışmanlık Yetkilisi Erkin Erimez: “Türkiye’deki akademik kadro ve kamu bir araya getirilerek, riskleri ortaya koymak için makro çözüm paketleri oluşturulmalı. Yeşil kalkınmayı sağladığınız zaman çok büyük avantaj oluşturuyorsunuz. Yurt dışıyla entegrasyon konusu giderek önem kazanıyor.”

III. İstanbul Karbon Zirvesi’nin ikinci günü panel ve oturumlarla sürdü. Zirvede konuşan ARGE Danışmanlık Yetkilisi Erkin Erimez, sürdürülebilir kalkınmanın en etkin yolunun insanları bilinçlendirmek olduğunu belirtti. Erimez, “Türkiye’deki akademik kadro ve kamu bir araya getirilerek, riskleri ortaya koymak için makro çözüm paketleri oluşturulmalı. Yeşil kalkınmayı sağladığınız zaman çok büyük avantaj oluşturuyorsunuz. Yurt dışıyla entegrasyon konusu giderek önem kazanıyor” dedi.

Erimez, Sürdürülebilir Kalkınma Çözüm Ağları kapsamında, dünyanın çeşitli ülkelerinden üniversiteler, araştırma merkezleri, düşünce kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve iş dünyası ile işbirliği içinde olduklarını aktardı. Erimez, akademileri, kamu ve özel sektörü bir araya getirerek, makro çözümler geliştirmeyi hedeflediklerini dile getirdi. Erimez paydaşlarla bilgiyi paylaşmanın önemine değinerek, gençliğin bu açıdan önemli paydaşlar olduğunu dile getirdi.
Erimez, sürdürülebilir kalkınma için sürdürülebilir finansman modeline ihtiyaç olduğunun da altını çizdi.

“Enerji sektöründe değişim yaşanıyor”

Zirvede konuşan Garanti Bankası Proje Finansmanı Müdürlüğü Satın Alım Finansmanı Yöneticisi Orhan Tanrıverdi, Türkiye’de enerji sektöründe 2002 yılından itibaren çok önemli bir değişim yaşadığına dikkat çekerek, kurulu güç açısından büyük bir ivme yakalandığını söyledi. Tanrıverdi, enerji projelerinde yenilenebilir enerji projelerinin payının giderek arttığını da ifade etti.

“Yenilenebilir enerji kaynaklarına kredi veriyoruz”

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. Kurumsal Pazarlama Müdürü Meltem Gülsoy’da konferansta yaptığı konuşmada, tüketimi azaltacak, anlamlı hale getirecek projelerin desteklenebileceğini belirterek, yenilenebilir enerji kaynaklarına krediler vermeye ve yatırımları finanse etmeye başladıklarını dile getirdi.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Yükselen Elektrik Fiyatına Karşı BMW’den Rüzgar Enerjisi Yatırımı

Almanya’nın 550 milyar avro maliyetle nükleer enerji kullanımından vaz geçmesi nedeniyle elektrik maliyeti yükselirken BMW Grubu elektriğini garantilemek için yatırım kararı aldı.  Almanya’nın 550 milyar avro maliyetle nükleer enerji kullanımından

HABERLER

İlk Yerli Elektrikli Otomobilin Fiyatı Belli Oldu

Yıl sonunda pazara sunulması beklenen Etox E-V, 100 km’de 2 liralık enerji harcıyor. Aracın hem binek hem de ticari olmak üzere iki modeli olacak. Ankara’da 6 yıl önce yerli spor arabası Etox’u üreten Malkoçlar Otomotiv,

HABERLER

Serin Havalar Sayesinde 1 Milyar kW Rüzgar Enerjisi Üretildi

Hava şartlarının önceki yıllardan daha serin olması rüzgar yatırımcısının yüzünü güldürdü. Elektrik üretimi Temmuz ayında 1 milyar kilovat ile tarihi rekor kırdı. Rüzgar santralleri yaz mevsimine rağmen üretim rekoru kırdı.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply