Yeşil Bina “Mükemmellik Sertifikasını” Türkiye’de İlk Alan Altensis

Yeşil Bina “Mükemmellik Sertifikasını” Türkiye’de İlk Alan Altensis

altensis 2

Çevre dostu binalar konusunda Türkiye’de ilk kurulan şirket olan Altensis, sektörünü yenilik ve ilklerle tanıştırmaya devam ediyor. Yüzyılı aşkın süredir mükemmellik standartlarını belirleyen BSI, yeşil binalar alanında mükemmellik sertifikası ISO 9001 14001 belgesini Türkiye’den ilk kez Altensis’e verdi.

2008 yılında yeşil bina danışmanlık hizmeti vermek üzere ilk kurulan şirket Altensis, aradan geçen 7 yılda gerçekleştirdiği ilklere bir yenisini daha ekledi. Hizmet verdiği tüm alanlarda kaliteyi ve mükemmelliği hedefleyen Altensis yönetimi, dünyada yüzyılı aşkın süredir mükemmellik standartlarını belirleyen kuruluş olan BSI’nın sertifikasını Türkiye’de sektöründe ilk alan şirket oldu. İşletmelerde performansı iyileştirmek, riski azaltmak ve sürdürülebilir büyümeyi gerçekleştirebilmek konularında yardımcı olan BSI, uzun bir süredir yaptığı inceleme ve denetlemelerin sonucunda Altensis’in alanındaki yüksek kaliteli hizmetlerini tescilledi. Altensis, ISO 9001 ve 14001 sertifikasını dünyada bu alanda çok prestijli bir kurum olan BSI’dan almaya hak kazandı.

Sertifikalarla ilgili bilgi veren Altensis Yönetim Kurulu Üyesi Emre Ilıcalı, kalite yönetim sistemi belgelerinin, ciddi belgeleme gerektiren ve her aşaması denetlenen zorlu bir süreçten sonra alınabildiğini, özellikle de BSI’nın elinden bu belgeyi almanın çok daha zorlu olduğunu söyledi.

Gelecekteki Hizmetin de Garantisi

Altensis Yönetim Kurulu Üyesi Emre Ilıcalı, şirket olarak verdikleri hizmetten ve yaptıkları işin kalitesinden emin olduklarını belirterek, “Bu belge, aynı zamanda ilerleyen süreçte de mükemmellikten taviz verilmeyeceğinin bir garantisi olarak sektör açısından anlam ifade etmelidir. Çünkü belgeyi almak kadar, uzun yıllar geçerliliğini koruyabilmek de beceri ister” dedi. Emre Ilıcalı şirket olarak BSI’dan aldıkları ISO 9001 ve 14001 sertifikalarının aynı zamanda sektörün çıtasını dünya arenasına yükseltme konusunda da önemli bir adımı teşkil ettiğini açıkladı.

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

HABERLER

Danimarka’nın Elektriğinin %54’ü Rüzgar Enerjisi ile Karşılandı

Danimarka’da, Aralık ayındaki elektrik tüketiminin yüzde 54’ü rüzgar türbinlerindeki üretimle karşılandı. Elektrik üretiminin önemli bir kısmını rüzgar enerjisiyle karşılayan ve hem karada hem denizde yoğun bir türbin kurulumu dikkati çeken

HABERLER

E-Şarj İstasyonuna Sahip İlk Üniversitemiz: Sabancı Üniversitesi

Sabancı Üniversitesi, Türkiye’nin elektrikli araç şarj istasyonuna sahip ilk üniversitesi oldu. Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Türkiye, Avrupa’da elektrikli otomobillere yönelik en büyük ilgiyi gösteren ülkeler arasında yer alıyor. Gerek

HABERLER

Yeşil Şarj İstasyonu İzmir’in Sosyalleşme Noktası

İzmirliler artık yeni bir hizmetten faydalanıyor. Yeni bir sosyalleşme alanı haline gelen bu alan aslında çok işlevsel ve pratik bir amaca hizmet ediyor. Günümüzde güneş enerjisi yaşantımızın birçok alanına girmiş