Yerel Ortaklarla Büyüyen Upsolar İlk Projesini Devreye Aldı

Yerel Ortaklarla Büyüyen Upsolar İlk Projesini Devreye Aldı

Upsolar İzmirUpsolar önde gelen solar fotovoltaik modül tedarikçilerinden biri olarak, Türkiye’deki ilk güneş enerjisine dayalı elektrik sisteminin tamamlandığını bugün duyurdu.  Şirket ülkenin büyüyen güneş enerjisi potansiyelinden yararlanmak için yerel EPC partnerleri ile iş ortaklığı yapıyor. Bu  bağlamda  partnerlerinden Güvenli enerji ile birlikte geliştirilen, İzmir’deki 51,5 kW yere monte fotovoltaik sistem Kalkınma Ajansı’nın kısa bir süre önce açtığı ihalenin bir parçasıydı.

Proje, Upsolar Türkiye kurulduktan sadece kısa bir süre sonra Haziran 2014 gibi tamamlandı. İzmir Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen proje, İzmirUrla’daki bir organik zeytinyağı fabrikası olan Turla Tarım için elektrik üretecek.

“Bu projenin hizmete alınması Upsolar’ın Türkiye pazarında büyümesi bakımından önemli bir dönüm noktasıdır,” diyen Upsolar Group’un Türkiye ve Ortadoğu Direktörü Ioannis Markatatos sözlerini şöyle sürdürdü. “Türkiye’nin enerji talebi hızla artarken ülkenin eşsiz güneş enerjisi pazarı daha yeni canlanmaya başladı. Bölgede muazzam bir potansiyel görüyoruz ve güneş enerjisinin yaygın olarak benimsenmesine katkıda bulunmak için iş ortaklığı ağımızı genişletmeyi umuyoruz.”

Upsolar önümüzdeki yıllarda Türkiye genelinde toplam 29 MW büyüklüğündeki yeni projelerini uygulamaya koymayı hedeflemekte. Bu proje, şirketin bu hedefe ulaşmasının ilk adımını temsil ediyor.

 

 

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

HABERLER

“Güneşten Ormanlar” Projesi

Ege Orman Vakfı’nın İZKA’dan destek alarak hayata geçirdiği “Güneşten Ormanlar” projesi kapsamında 500 kilowatlık Güneş Enerji Sistemi’nin kurulum çalışmaları tamamlandı.  Menderes-Oğlananası’nda kiralanan arazide kurulan sistemle güneş enerjisinden üretilen elektrikten gelen

HABERLER 0 Comments

Çiftlikköy’e Güneş Enerjili Şarj İstasyonu Kuruldu

Yalova’da Çiftlikköy Belediyesi ve YASKİ işbirliği ile Çiftlikköy sahiline engelli vatandaşlar için güneş enerjisiyle çalışan akü ve telefon şarj istasyonu kuruldu. Güneş enerjisiyle donanmış bir dünya hayal etmeye başlayabiliriz artık.

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

EPDK’dan Ek Yatırım Taleplerine Kabul

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), bazı perakende elektrik satış şirketlerinin 2015 yılı için ek yatırım taleplerini kabul etti. Türkiye’de elektrik piyasasının özelleştirilmesi sürecinde, şirketlerin de yatırım çalışmaları sürüyor. Enerji Piyasası