“Yenilenebilir Enerjiye Finansman Desteği Sağlamaya Devam Edeceğiz”

“Yenilenebilir Enerjiye Finansman Desteği Sağlamaya Devam Edeceğiz”

Şekerbank Genel Müdür Yardımcısı Ertürk: “Yenilenebilir enerji projelerine finansman desteği sağlamaya devam edeceğiz.”

Yenilenebilir enerji projeleri konusundaki en önemli konulardan biri olan hiç şüphesiz finansman kaynağı. Bu konuda bankalar geçen yıllara oranla çok daha aktif bir rol üstleniyor.

www.trthaber.com’un haberine göre, Şekerbank Perakende Bankacılık Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, 2009 yılında kurulan EKOkredi aracılığıyla enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji projelerine 651 milyon liranın üzerinde finansman desteği sağladıklarını belirterek, “Banka olarak yenilenebilir enerji projelerine finansman desteğine devam edeceğiz” dedi.

Bankanın gelecek dönemdeki enerji finansman planlarını değerlendiren Ertürk, Türkiye’de henüz yeterince tanınmadığı için portföylerinde sınırlı olan biyokütle esaslı enerji projelerinin de 2016’da daha çok gündemlerine girmesini beklediklerini söyledi.

Ertürk, bu yıl öne çıkmasını bekledikleri en önemli alanın güneş enerjisine dayalı elektrik üretim projeleri olduğunu aktararak, “Hem saha hem de bina tipi solar panel esaslı üretim yatırımlarına ilişkin finansman taleplerini değerlendireceğiz” ifadesini kullandı.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Arman Tasarım’dan Quadro Sokak Aydınlatması

Üzerinde kare şekillerden oluşan dört adet LED kutusunun tek eksende yönlendirildiği Quadro sokak aydınlatması dikkat çekiyor. Arman Tasarım, biraz geçmişe dönerek sıcak desenleri, kent kimliği ile özdeşleşmiş geleneksel tarzları yeniden yorumlayarak yeni

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

“Akıllı Evler İçin Daha Etkili Çözümler Sağlamayı Amaçlıyoruz”

Bosch CEO’su Volkmar Denner, “Amacımız, enerji, mobilite, endüstri ve akıllı ev için daha güvenli, daha kullanışlı ve daha etkili çözümler sağlamak.” Akıllı evler henüz yeterince yaygınlaşmasa da geleceğin önemli konseptlerinden

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Diyarbakır’a Bir Güneş Enerji Santrali Daha

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Sümerpark Güneş Enerji Santrali’nin ardından Gözeli Havzası Güneş Enerji Santrali’ni devreye aldı. Solarex İstanbul Fuarı’nın açık bir şekilde gösterdiği gibi Türkiye’de artık güneş enerjisi sektörü var. Devreye

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply