“Yenilenebilir Enerjiye Finansman Desteği Sağlamaya Devam Edeceğiz”

“Yenilenebilir Enerjiye Finansman Desteği Sağlamaya Devam Edeceğiz”

Şekerbank Genel Müdür Yardımcısı Ertürk: “Yenilenebilir enerji projelerine finansman desteği sağlamaya devam edeceğiz.”

Yenilenebilir enerji projeleri konusundaki en önemli konulardan biri olan hiç şüphesiz finansman kaynağı. Bu konuda bankalar geçen yıllara oranla çok daha aktif bir rol üstleniyor.

www.trthaber.com’un haberine göre, Şekerbank Perakende Bankacılık Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, 2009 yılında kurulan EKOkredi aracılığıyla enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji projelerine 651 milyon liranın üzerinde finansman desteği sağladıklarını belirterek, “Banka olarak yenilenebilir enerji projelerine finansman desteğine devam edeceğiz” dedi.

Bankanın gelecek dönemdeki enerji finansman planlarını değerlendiren Ertürk, Türkiye’de henüz yeterince tanınmadığı için portföylerinde sınırlı olan biyokütle esaslı enerji projelerinin de 2016’da daha çok gündemlerine girmesini beklediklerini söyledi.

Ertürk, bu yıl öne çıkmasını bekledikleri en önemli alanın güneş enerjisine dayalı elektrik üretim projeleri olduğunu aktararak, “Hem saha hem de bina tipi solar panel esaslı üretim yatırımlarına ilişkin finansman taleplerini değerlendireceğiz” ifadesini kullandı.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Artık Yeşil Bir Hukuk Bürosu da Var

Öyle devasa tesisler, dünya çapında markalar olmanız gerekmiyor. 12 kişinin çalıştığı Serap Zuvin Hukuk Bürosu, bunun en güzel kanıtı. WWF Yeşil Ofis Programı’na başvurarak, iklim değişikliğine karşı ilk aksiyonunu alan

HABERLER

“Herkes Atıktan Enerji Üretiminden Çok Para Kazanabilir”

IWES 2012’de Atıktan Enerji Üretimi ve Uygulamaları isimli  panelde atıkların yenilenebilir enerjiye dönüştürülmesi konusu işlendi. BDI Yetkilisi Hrvoje Milosevic panelde yaptığı konuşmada, ” Atık, para kazandıracak bir meta ve atık

HABERLER

Enerji Borsası Belirsizlikleri Kaldıracak

Hazar Strateji Enstitüsü (HASEN) Enerji ve Ekonomi Araştırmaları Merkezi’nin hazırladığı Enerji Borsası Raporu’nda yenilenebilir veya yerli kaynakların kullanımının çok sınırlı olduğu belirtiliyor. Üretilen elektrik enerjisinin temel enerji kaynaklarına göre dağılımında

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply