“Yenilenebilir Enerjiye Finansman Desteği Sağlamaya Devam Edeceğiz”

“Yenilenebilir Enerjiye Finansman Desteği Sağlamaya Devam Edeceğiz”

Şekerbank Genel Müdür Yardımcısı Ertürk: “Yenilenebilir enerji projelerine finansman desteği sağlamaya devam edeceğiz.”

Yenilenebilir enerji projeleri konusundaki en önemli konulardan biri olan hiç şüphesiz finansman kaynağı. Bu konuda bankalar geçen yıllara oranla çok daha aktif bir rol üstleniyor.

www.trthaber.com’un haberine göre, Şekerbank Perakende Bankacılık Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, 2009 yılında kurulan EKOkredi aracılığıyla enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji projelerine 651 milyon liranın üzerinde finansman desteği sağladıklarını belirterek, “Banka olarak yenilenebilir enerji projelerine finansman desteğine devam edeceğiz” dedi.

Bankanın gelecek dönemdeki enerji finansman planlarını değerlendiren Ertürk, Türkiye’de henüz yeterince tanınmadığı için portföylerinde sınırlı olan biyokütle esaslı enerji projelerinin de 2016’da daha çok gündemlerine girmesini beklediklerini söyledi.

Ertürk, bu yıl öne çıkmasını bekledikleri en önemli alanın güneş enerjisine dayalı elektrik üretim projeleri olduğunu aktararak, “Hem saha hem de bina tipi solar panel esaslı üretim yatırımlarına ilişkin finansman taleplerini değerlendireceğiz” ifadesini kullandı.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Arıtma Çamurları, Biyokütleye Dönüşecek”

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk: “Arıtma çamurlarını bir biyokütle, yenilenebilir enerji kaynağı içerisine sokup, kaynaktan faydalandırma ile ilgili bir çözüm yolu planlıyoruz.” Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

HABERLER 0 Comments

İncirliova’da 5 Bin Konutun Elektriği Biyogazdan Sağlanıyor

İncirliova’da 2 yıl önce kurulan biyogaz enerji santralinde 5 bin konutun elektrik ihtiyacı karşılanıyor. Biyogazdan elektrik üretimi Türkiye’de henüz çok yaygın değil. Oysa, Türkiye’nin tarım ve hayvancılık kapasitesi düşünüldüğünde, biyogaz

HABERLER 0 Comments

“Biyoyakıt Üretiminin Hızlandırılmasına İhtiyaç Var”

Türkiye Aspir Derneği Başkanı Prof. Dr. Fikret Akınerdem: “Son zamanlarda çevre ülkelerden satın aldığımız enerji kaynaklarının siyasi zorlanmalara bağlı olarak kısıtlanabileceği düşüncesiyle, yerel enerji kaynaklarına, özellikle de tarıma dayalı biyoyakıt

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply