“Yenilenebilir Enerji Ekipmanı Üretimi Teşvik Edilecek”

“Yenilenebilir Enerji Ekipmanı Üretimi Teşvik Edilecek”

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, yenilenebilir enerji ekipmanı üretiminin teşvik edilmesiyle, elektrik üretimi yatırımlarının artacağını bildirdi.

Türkiye’de yenilenebilir enerji endüstrisinin geliştirilmesi konusu hemen her platformda dile getiriliyor. Verilen teşviklerde de yerlilik oranı koşulu getiriliyor. Türkiye’de yenilenebilir enerjinin yaygınlaştırılmasık için endüstrinin gelişmesi de elzem görünüyor.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci yaptığı yazılı açıklamada, yenilenebilir enerji üretimine yönelik türbin ve jeneratör imalatı ile rüzgar enerjisi üretiminde kullanılan kanat imalatı yatırımlarının öncelikli yatırım konuları arasına alındığını belirtti.

Arz güvenliği ve ithalat bağımlılığının azaltılmasının büyük önem taşıdığını vurgulayan Zeybekci, “Bunun gerçekleştirilmesi için de teşvik sistemimizde enerji yatırımlarına ve ekipman üretimine yönelik destekler uygulamaktayız. Bu doğrultuda, yenilenebilir enerji için gerekli olan ekipman yatırımlarına yönelik yeni bir düzenlemeyi uygulamaya koyduk” dedi.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Kayseri’de “Güneş Enerjisi Uygulamaları Eğitimi”

Kayseri’nin Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Türkiye Belediyeler Birliği ile Melikgazi Belediyesi arasında başlatılan çalışma ile Güneş Enerjisi Uygulamaları ve Mevzuatı Eğitimi seminerinin gerçekleştirildiğini söyledi. Güneş Enerjisi Uygulamaları Eğitimi Melikgazi

HABERLER

Fronius ve Loxone kapsamlı enerji yönetimi sunuyor

Solar elektronik alanında kalite lideri Fronius International GmbH ve ev otomasyonu için mini sunucu tabanlı çözümün mucidi Loxone kısa süreden bu yana işbirliği yapıyorlar. Amaç, her iki firmanın müşterilerine kapsamlı

HABERLER

GE’nin Kimyasal ve İzleme Teknolojileri Kullanımı İle 500.000 USD Tasarruf

Maraş Enerji, Veri Toplama ve Analiz İçin Endüstriyel İnterneti Kullanıyor ve GE’nin otomatik çözümü ile su tasarrufu sağlıyor. Maraş Enerji, GE’nin kimyasal ve izleme teknolojileri ile yılda 500.000 dolar tasarruf

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply