Yeni Zellanda Sokakları LED Aydınlatmayla Kuşanacak

Yeni Zellanda Sokakları LED Aydınlatmayla Kuşanacak

Yeni Zellanda Ulaştırma Enerji ve Kaynaklar Bakanı Simon Bridges: “Yakında kent sokakları hızlandırılmış finansman modeli ile daha güvenli, hatta ucuz ve daha verimli LED aydınlatmalara kavuşacak.”

yeni zellanda led

Dünyada enerji anlayışı kökten bir değişikliğe uğruyor. artık, konvansiyonel enerjinin yenilmez gibi görünen tahtı sallanıyor. Bu aslında, çok basit bir denkleme dayanıyor: Her çağ, kendi sistemini beraberinde getirir. Dolayısıyla, 21. yüzyıl da kendi enerji sistemini dayatmaya başladı. Bu da daha yeşil, enerji verimli, çevreci ve sürdürülebilir bir enerji sistemi anlamına geliyor. Dünyada birçok ülke ve şehrin bu enerji sisteminin olanaklarından yararlanmak için hemen her alanda adeta birbiriyle yarıştığına tanık oluyoruz.

www.ledportali.com’un haberine göre, Aukland’ta yapılan ‘At today’s Road Lighting Conference’de (Bugünün Yol Aydınlatma Konferansı) Yeni Zellanda Ulaştırma Enerji ve Kaynaklar Bakanı Simon Bridges yaptığı açıklamada, ”Yakında kent sokakları hızlandırılmış finansman modeli ile daha güvenli, hatta ucuz ve daha verimli LED aydınlatmalara kavuşacak” dedi.

Bakanın yaptığı açıklamaya göre; NZ taşımacılık ajansı (NZTA) politikasında değişiklik yaparak, yerel yönetimler için LED yol aydınlatmasında geçiş için fona daha hızlı erişilebilecekler. Gelecekte bu işi üstlenen tüm yerel yönetimler bu dönüşüm programını kullanabilecekler.

Önümüzdeki 3 yıl içinde, NZTA ve yerel yönetimler LED aydınlatma dünüşümü için yaklaşık 66 milyon dolar  harcamaları mümkün olacak. Mevcut göstergeler gelecek 2018 den sonra da , 3 yıl içinde 39 milyon dolar harcamanın olabileceğini gösteriyor.

Haberin devamı için tıklayın 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Türkiye Güneş Enerjisi Sektöründen Afrika Çıkarması

Uluslararası Güneş Enerjisi Derneği GÜNDER, Türkiye’nin güneş enerjisi gücünü Afrika pazarına taşımaya hazırlanıyor. GÜNDER’in başlattığı “Kümelenme Projesi, Solar Cluster-TR”, güneş enerjisine yönelik ekipman üretimi gerçekleştiren ve müşavirlik hizmeti sunan GÜNDER

Elektrik Dağıtım

Talep Tarafı Katılımı Pilot Projesi Hayata Geçiyor

Enerjisa ve TEİAŞ (Türkiye Elektrik İletim A.Ş) elektriğin yeterli, kaliteli, sürekli, düşük maliyetli ve çevreye uyumlu şekilde tüketiciye sunulması için yeni bir pilot projeye daha imza attı. Türkiye’de elektrik dağıtımında

HABERLER

Kırşehir’in 250 Bin TL’lik Yeni Biyogaz Tesisi Yolda

Kırşehir, Kırıkkale, Aksaray, Nevşehir ve Niğde illerini kapsayan Ahiler Kalkınma Ajansı’nın Mayıs ayı Toplantısı Kırşehir’de gerçekleştirildi. Vali Çakacak, Kırşehir’de hayvan gübrelerinden biyogaz ve elektrik enerjisi elde edilmesini sağlayacak projeye, AHİKA’nın