Yeni Zellanda Sokakları LED Aydınlatmayla Kuşanacak

Yeni Zellanda Sokakları LED Aydınlatmayla Kuşanacak

Yeni Zellanda Ulaştırma Enerji ve Kaynaklar Bakanı Simon Bridges: “Yakında kent sokakları hızlandırılmış finansman modeli ile daha güvenli, hatta ucuz ve daha verimli LED aydınlatmalara kavuşacak.”

yeni zellanda led

Dünyada enerji anlayışı kökten bir değişikliğe uğruyor. artık, konvansiyonel enerjinin yenilmez gibi görünen tahtı sallanıyor. Bu aslında, çok basit bir denkleme dayanıyor: Her çağ, kendi sistemini beraberinde getirir. Dolayısıyla, 21. yüzyıl da kendi enerji sistemini dayatmaya başladı. Bu da daha yeşil, enerji verimli, çevreci ve sürdürülebilir bir enerji sistemi anlamına geliyor. Dünyada birçok ülke ve şehrin bu enerji sisteminin olanaklarından yararlanmak için hemen her alanda adeta birbiriyle yarıştığına tanık oluyoruz.

www.ledportali.com’un haberine göre, Aukland’ta yapılan ‘At today’s Road Lighting Conference’de (Bugünün Yol Aydınlatma Konferansı) Yeni Zellanda Ulaştırma Enerji ve Kaynaklar Bakanı Simon Bridges yaptığı açıklamada, ”Yakında kent sokakları hızlandırılmış finansman modeli ile daha güvenli, hatta ucuz ve daha verimli LED aydınlatmalara kavuşacak” dedi.

Bakanın yaptığı açıklamaya göre; NZ taşımacılık ajansı (NZTA) politikasında değişiklik yaparak, yerel yönetimler için LED yol aydınlatmasında geçiş için fona daha hızlı erişilebilecekler. Gelecekte bu işi üstlenen tüm yerel yönetimler bu dönüşüm programını kullanabilecekler.

Önümüzdeki 3 yıl içinde, NZTA ve yerel yönetimler LED aydınlatma dünüşümü için yaklaşık 66 milyon dolar  harcamaları mümkün olacak. Mevcut göstergeler gelecek 2018 den sonra da , 3 yıl içinde 39 milyon dolar harcamanın olabileceğini gösteriyor.

Haberin devamı için tıklayın 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

ETKİNLİKLER 0 Comments

Prof.Dr. Demir İnan’ı Anma Toplantısı Gerçekleştirilecek

Prof.Dr. Demir İnan’ı anma toplantısı düzenleniyor. 22 Aralık 2015 tarihinde kaybedilen TEMEV’in başkanlığını 20 yıl yöneten ve Türkiye’deki temiz enerji öncülerinden birisi olan Prof.Dr. Demir İnan’ı anma toplantısı düzenleniyor. TEMEV

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

JLEN’den Güneş Enerjisi Projeleri Satın Alımı

İngiliz yatırım şirketi John Laing Environmental Assets Group (JLEN), ülke genelinde yaklaşık 4.2 megawattlık güneş enerjisi projesi satın aldı. Güneş enerjisi sektörü dünyada ilerledikçe projelerin satın alınması da devreye giriyor.

İNOVASYON

Bozankaya E-Buslara Büyük İlgi

Frost&Sullivan tarafından “2015 Avrupa’da Yılın Şirketi” seçilen Bozankaya’nın, 2014 yılı sonunda tanıttığı elektrikli otobüsleri Bozankaya E-Bus’a Avrupa ve Ortadoğu’dan yüksek talep geldi. Türkiye’de üretilen elektrikli otobüslere ilgi büyüyor. Bozankaya Genel