Yeni Zellanda Sokakları LED Aydınlatmayla Kuşanacak

Yeni Zellanda Sokakları LED Aydınlatmayla Kuşanacak

Yeni Zellanda Ulaştırma Enerji ve Kaynaklar Bakanı Simon Bridges: “Yakında kent sokakları hızlandırılmış finansman modeli ile daha güvenli, hatta ucuz ve daha verimli LED aydınlatmalara kavuşacak.”

yeni zellanda led

Dünyada enerji anlayışı kökten bir değişikliğe uğruyor. artık, konvansiyonel enerjinin yenilmez gibi görünen tahtı sallanıyor. Bu aslında, çok basit bir denkleme dayanıyor: Her çağ, kendi sistemini beraberinde getirir. Dolayısıyla, 21. yüzyıl da kendi enerji sistemini dayatmaya başladı. Bu da daha yeşil, enerji verimli, çevreci ve sürdürülebilir bir enerji sistemi anlamına geliyor. Dünyada birçok ülke ve şehrin bu enerji sisteminin olanaklarından yararlanmak için hemen her alanda adeta birbiriyle yarıştığına tanık oluyoruz.

www.ledportali.com’un haberine göre, Aukland’ta yapılan ‘At today’s Road Lighting Conference’de (Bugünün Yol Aydınlatma Konferansı) Yeni Zellanda Ulaştırma Enerji ve Kaynaklar Bakanı Simon Bridges yaptığı açıklamada, ”Yakında kent sokakları hızlandırılmış finansman modeli ile daha güvenli, hatta ucuz ve daha verimli LED aydınlatmalara kavuşacak” dedi.

Bakanın yaptığı açıklamaya göre; NZ taşımacılık ajansı (NZTA) politikasında değişiklik yaparak, yerel yönetimler için LED yol aydınlatmasında geçiş için fona daha hızlı erişilebilecekler. Gelecekte bu işi üstlenen tüm yerel yönetimler bu dönüşüm programını kullanabilecekler.

Önümüzdeki 3 yıl içinde, NZTA ve yerel yönetimler LED aydınlatma dünüşümü için yaklaşık 66 milyon dolar  harcamaları mümkün olacak. Mevcut göstergeler gelecek 2018 den sonra da , 3 yıl içinde 39 milyon dolar harcamanın olabileceğini gösteriyor.

Haberin devamı için tıklayın 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

ENERJİ YÖNETİMİ

Türkiye’nin Tek Projede En Yüksek Kapasiteli Güneş Enerjisi Santrali Açıldı

Türkiye’nin tek projede en yüksek kapasiteli güneş enerjisi santrali olma özelliğiyle adından söz ettiren Anel Grup’un başarıyla tamamladığı Malatyaİnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’ndeki Güneş Enerjisi Santrali’nin açılış töreni gerçekleştirildi.

HABERLER

Başarılı Güneş Enerjili Damla Sulama Projeleri

GÜNEŞ ENERJİSİYLE ÇALIŞAN POMPA VE SULAMA Mersin’in Emirler Köyü’nde 25 dönüm zeytinlik sulamak için, 90 metre derinlikteki kuyuda 70 metreye indirilen solar pompa ve 4 adet 180 Wp  24 V’luk

HABERLER

Bugün Dünya Güneş Günü

“Nükleer Santral İstemiyoruz, Güneş Bize Yeter” sloganı ile Mezitli Belediyesi ve Mersin Makine Mühendisleri Odası işbirliğinde geçtiğimiz 2 yıldır gerçekleştirilen “Soli Güneş Festivali” Türkiye’nin en güneşli kentlerinden biri olan Mersin’de günel