“Yeni Nesil Toplu Taşımacılık Araçlarının Geleceği Elektrikli Sistemlerde”

“Yeni Nesil Toplu Taşımacılık Araçlarının Geleceği Elektrikli Sistemlerde”

Bozankaya Grup Genel Müdürü Aytunç Günay: “Yeni nesil toplu taşımacılık araçlarının geleceğini elektrikli sistemlerde görüyoruz. Bu nedenle Bozankaya’nın tasarımı ve üretimi olan E-Bus için uzun zamandır çalışıyoruz.”

Bozankaya elektrikli otobüsElektrikli araçlar toplu taşımacılıkta da önemli bir alternatif olarak değerlendiriliyor. Bu konuda, Türkiye’de de çalışmalar sürdürülüyor.

Bozankaya Grup Genel Müdürü Aytunç Günay, “Yeni nesil toplu taşımacılık araçlarının geleceğini elektrikli sistemlerde görüyoruz. Bu nedenle Bozankaya’nın tasarımı ve üretimi olan E-Bus için uzun zamandır çalışıyoruz” dedi. E-Bus’ın çevreci, sessiz, ekonomik, verimli bir şehir içi otobüs olarak birçok çözümü bir arada sunduğuna dikkat çeken Güney,  “Aracımız şarj olduğunda ortalama 260-320 kilometre arasında yol yapıyor. Bozankaya olarak 200 kilometre için ise garanti veriyoruz. Tüm bu özellikleriyle E-Bus birçok ülkeden büyük ilgi gördü” şeklinde konuştu.

E-Bus, Türkiye’de ilk kez Eurasi Rail Fuarı’nda kullanılacak

Bozankaya,  E-Bus’ı Türkiye’de ilk kez, 05-07 Mart tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek Eurasi Rail Fuarı’nda kullanacak. Bozankaya’nın 2014 sonunda Almanya’da düzenlenen IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda tüm dünyaya lanse ettiği E-Bus, Eurasia Rail Fuarı sırasında fuar ziyaretçilerini taşıyacak.

Bozankaya E-Bus tamamen yerli yatırım ile Türk ve Alman mühendislerinin birlikte Ar-Ge çalışmalarını yürüttüğü bir araç olmasıyla ayrı bir öneme sahip bulunuyor. Bozankaya Grup bünyesinde akü sistemi Bozankaya GMBH tarafından geliştirilen E-Bus’ın üretimi ise Bozankaya A.Ş. tarafından yapılıyor. Günümüzde kullanılan diğer şehir içi otobüsler ile karşılaştırıldığında Bozankaya’nın üretimi olan E-Bus; enerji tüketimi, çevreye duyarlılık ve verimlilik ile bir adım öne çıkıyor.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Rüzgarın Enerjisinin Tüm Dünyada Engellenemeyen Yükselişi

Rüzgar enerjisi hızla bütün dünyaya yayılıyor. Bu tükenmez enerji kaynağından elektrik üretilen ülkelerin sayısı yüzü geçti. Doğu Avrupa ve Latin Amerika ülkeleri de ‘rüzgarı keşfedenler’ arasına girdi. Bütün dünyada 2012 yılındaki kadar rüzgar enerjisi

HABERLER

Yükselen Elektrik Fiyatına Karşı BMW’den Rüzgar Enerjisi Yatırımı

Almanya’nın 550 milyar avro maliyetle nükleer enerji kullanımından vaz geçmesi nedeniyle elektrik maliyeti yükselirken BMW Grubu elektriğini garantilemek için yatırım kararı aldı.  Almanya’nın 550 milyar avro maliyetle nükleer enerji kullanımından

Genel

1 milyar 300 milyon Liralık Elektrik Rüzgar Enerjisinden Elde Edildi

Türkiye’de yılın ilk yarısında rüzgardan üretilen elektrik üretiminin ekonomik büyüklüğü yaklaşık 1 milyar 300 milyon lirayı buldu. Türkiye’de yılın ilk yarısında rüzgardan üretilen elektrik, geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık