Yeni Nesil Süper Kahramanların Tercihi: Elektrikli Otomobil

Yeni Nesil Süper Kahramanların Tercihi: Elektrikli Otomobil

Japonya menşeili araç üreticisi Nissan, karbonfiber kaplı elektrikli aracı BladeGlider’ı tanıttı. Roketlerden esinlenerek, burun kısmına doğru incelen yapısıyla hızı sevenlere özel olarak üretilmesi beklenen bu fütüristik elektrikli arabanın sanki süper kahramanlar için tasarlanmış gibi duruyor.

eb3c6f4091 - KopyaBladeGlider üç kişinin sığabileceği (sürücü ve arkasında iki kişi) büyüklükte ve arka lastiklerine entegre edilmiş elektrikli motorlar bulunuyor. Bu motorlar da güçlerini lityum iyon bataryalardan alıyor. Aracın normal araçlara göre oldukça farklı olan tasarımı sayesinde ağırlığı bir hayli düşmüş durumda. Bu da aracın Nissan’ın popüler elektrikli aracı Leaf EV’ye göre çok daha az güç tüketmesi anlamına geliyor.

Açıkcası aracın üretilmesi konusunda şüphelerimiz olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Çünkü bu tasarım Nissan’ın optimistik konsept tasarımlarından biri. Fakat Nissan’dan yapılan açıklama, BladeGlider’ın kendileri için bir araştırma prototipi olduğunu ve üretime geçmek istedikleri yönünde.

Kısacası aracı sokaklarda gezerken görmek için bir süre daha beklememiz gerekiyor ama bu ayın sonlarına doğru düzenlenecek olan Tokyo Motor Show sırasında Japonya’da olmak gibi bir planı olan varsa, aracı görme şansına erişebilecek.

Kaynak: MGDTV

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

ALTERNATİF TASARIMLAR

Dikeyin En Büyüğü, Rüzgarın En Güçlüsü Hizmetinizde

Texas A & M Üniversitesi, 92 kW kombine toplam üretim kapasitesine sahip 11 dikey eksenli rüzgar türbinine ev sahipliği yapıyor. Sadece öğleden sonra rüzgarı ile bile 300 ton CO2 emisyonu

ALTERNATİF TASARIMLAR

Solar Dekorasyon Trendleri Toplantı Odalarında

Kaynağını ve yerini öğrenemediğimiz bu tasarımın güneş enerjisi meraklılarının hoşuna gidebilir diye düşündük. Yenilenebilir enerji sektörü çalışanlarına ilham vermesi dileğiyle…

ALTERNATİF TASARIMLAR

BU SOLAR ŞARJ MASASI, KREDİSİ İLE BİRLİKTE SATILIYOR

Siz de güneşli bir günde kent parkında okuduğunuz bir e-kitap’ın keyfinin şarjınızın bitmesi nedeni ile yarıda kesilmesinden nefret edenlerden misiniz? Modernleşen dünyanın en büyük sıkıtılarından biri park problemi, diğeri de