“Yaşanabilir Sokaklardan Sürdürülebilir Kentlere”

“Yaşanabilir Sokaklardan Sürdürülebilir Kentlere”

New York Şehri Ulaştırma Departmanı’nda Kıdemli Planlama ve Araştırma Müdürü Matthew Roe’nun katılımı ile en iyi uygulama örnekleri ve sokak mekanlarının tasarımı üzerine seminer.

ae_akillisehirler_embarq26 Ağustos 2013 / 13:00 – 17:00

Salt Galata Bankalar Cad. No:11 Karaköy/İstanbul

Salt Galata Auditorium

Matthew Roe, New York kentinde otomobil öncelikli sokakları yaya ve bisikletlilerin kullanımına açmak ve daha yaşanabilir mekanlar haline getirmek için farklı çalışmaların içinde yer alıyor.

Roe’nun destek verdiği önemli projeleri arasında Broadway üzerindeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla hayata geçirilen “Green Light for Midtown” ve Times Square ve Herald Square’de yaya alanlarının arttırılması projeleri bulunuyor. Bunlara ek olarak, Roe internet üzerinden ulaşılabilen New York sokaklarını yeniden tasarlamak için hazırlanan “Sokak Mekanlarının Tasarımı Kılavuzu”na da katkıda bulundu.

Matthew Roe, deneyimlerini paylaşmak ve sokak mekanlarının tasarımı üzerine “Yaşanabilir Sokaklardan Sürdürülebilir Kentlere” isimli bir seminer vermek üzere 26 Ağustos 2013’te İstanbul’da olacak. Seminerin programını aşağıda bulabilirsiniz.

Seminer dili: İngilizce’dir. Simültane çeviri yapılacaktır.

Matthew J. Roe kimdir? Lisans eğitimini Wesleyan Üniversitesi’nde tamamlayan Matthew Roe, Columbia Üniversitesi Planlama ve Koruma kürsüsünden Kentsel Planlama yüksek lisans derecesini aldı. Roe, 2008 yılından itibaren New York Ulaştırma Departmanı’nda Planlama ve Araştırma Müdürü olarak, 2009 Eylül’den bu yana ise Kıdemli Planlama ve Araştırma Müdürü olarak görev yapmaktadır. Sokak planlaması ve iyileştirme üzerine birçok sunum yapmış ve makalesi yayınlanmış olan Roe, sürdürülebilir ulaşım ve kentsel hayatın iyileştirilmesi amacı ile New York şehrinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Kayıt için: info@embarqturkiye.org Tel: 0212-243-5305.

http://embarqturkiye.org

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER

İstanbul’a Karbonsuz Ulaşım Yolları Geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul’da kurulacak yeni şehirde sadece bisikletlerin ve elektrikli arabaların girebileceği yerleşim birimleri oluşturacaklarını söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, “Yeşil Şehirler Zirvesi”nde, Türkiye

Atık Yönetimi 0 Comments

İSO, Dünyada ve Türkiye’de Atık Yönetimi Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı Düzenliyor

İstanbul Sanayi Odası tarafından Dünyada ve Türkiye’de Atık Yönetimi Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı, 13 Nisan 2016 tarihinde İSO Odakule Binası Toplantı Salonunda gerçekleştirilecek. Toplantıda, atık yönetimi mevzuatı ve uygulamalarına ilişkin bilgilendirme

HABERLER

Apple Artık Kendi Güneş Enerjisi Tesisini de Kuruyor

Apple, ABD’nin Arizona kentinde güneş enerijisiyle çalışan bir tesis kuracak. Elektronik devinin ileriye dönük yeşil dostu projelerinde öncü olacak proje, iki bin kişiye de iş imkanı sunacak. ABD’li elektronik devi