WWEA Başkanı Peter Rae Oldu

WWEA Başkanı Peter Rae Oldu

Dünya Rüzgar Enerjisi Birliği Başkanlığına Peter Rae seçildi.

Rüzgar enerjisi geleceğin en önemli enerji kaynakları arasında gösteriliyor. Bu gerçek doğrultusunda hareket eden ülkeler ve kurumlar da rüzgar enerjisinden daha fazla faydalanmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Rüzgar enerjisi, temiz enerji niteliğinin yanı sıra, sınırsız enerji kaynakları arasında yer almasıyla da ilgi odağı oluyor. Önümüzdeki yıllarda dünyayı rüzgar enerjisi alanlarıyla donatılı olarak görebiliriz. Bu konuda çalışmalar yapan kuruluşlar da hedeflerini bu yönde belirlemeye çalışıyor.

Dünya Rüzgar Enerjisi Birliği (WWEA) Başkanlığına, Avustralya eski parlamenteri ve yenilenebilir enerji destekçisi Peter Rae seçildi.

Kudüs’te düzenlenen 14. Dünya Rüzgar Enerjisi Konferansı ve Fuarı’nda özel bir oturumda başkanlığa seçilen Rae, iki yıl boyunca görevini sürdürecek.

Peter Rae, rüzgar enerjisinin hem bir enerji kaynağı hem de ülkelerdeki enerji çeşitlendirmesinde daha büyük kurulu güçlerde yer alması için çalışacağını belirtti.

“Dünyanın yenilenebilir enerji ile daha sürdürülebilir kaynaklara sahip olacağı konusunda çalışacağım” diyen Rae, yenilenebilir enerjinin hem ekonomik hem de sosyal faydalarının sadece endüstrileşmiş ülkelere değil, az gelişmiş ülkelerde de yeterli derecede uygulanması ve daha iyi anlaşılması için çalışacağını söyledi.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“En Başarılı Ülke, Yüzde 100 Yenilenebilir Enerji Hedefine Önce Ulaşan Olacaktır”

Marmara Üniversitesi Enerji Ana Bilim Dalı Başkanı ve Türkiye Yenilenebilir Enerji Birliği (EUROSOLAR) Türkiye Başkanı Prof. Dr. Tanay Sıdkı Uyar: “Enerjide çözüm; enerjinin etkin kullanımı ve yüzde 100 yenilenebilir enerjidir. En

HABERLER 0 Comments

Paris Otomotiv Fuarı’nın Bu Seneki Yıldızı: Elektrikli Arabalar

Petrol fiyatları düşerken, en son beklenen gelişme elektrikli araç piyasasının geçtiğimiz bir sene içinde hızla büyümesi oldu. Ancak  “dizel skandalı” ardından ve  Elon Musk’ın şirketi Tesla’nın hamleleri ile popülerleşen elektrikli

HABERLER

Enerji Dünyasının Magazin Figürü “Dahisi”: Elon Musk

Temiz enerji ya da elektrikli araçlar ile ilgilenen herkes Elon Musk adını mutlaka duymuştur. Hatta Space X girişiminden dolayı uzay araştırmaları ile ilgilenenler de… Hemen her hafta SunCity ya da Tesla Motors ile

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply