WindEnergy Hamburg 2016 Açılıyor

WindEnergy Hamburg 2016 Açılıyor

Rüzgar enerjisinde oldukça kapsamlı fuarlardan biri olan “WindEnergy Hamburg” 27-30 Eylül tarihleri arasında Hamburg’ta ikinci kez açılıyor.

Dünyada rüzgar enerjisinde önemli gelişmeler yaşanıyor. Rüzgar enerjisi dünyada önemli enerji kaynakları arasında yer almaya başladı.

Rüzgar enerjisinin bu ilerleyişinde kongreler ve fuarların da önemli bir rolü bulunuyor. Rüzgar enerjisi dünya çapında tartışılıp değerlendirildikçe, sektörün önünün açılması da mümkün oluyor.

Rüzgar enerjisinde oldukça kapsamlı fuarlardan biri olan “WindEnergy Hamburg” 27-30 Eylül tarihleri arasında Hamburg’ta ikinci kez açılıyor. Hamburg Messe ve Avrupa Rüzgar Enerji Birliği (WindEurope) tarafından organize edilen fuarda karasal ve deniz üstü rüzgar enerjisi endüstrisindeki gelişmeler, yenilikler sergilenecek.

Wind Energy Hamburg’a paralel olarak aynı tarihlerde “WindEurope” konferansı da Hamburg’ta yapılacak. Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği’nin geleneksel toplantılarından olan “WindEurope” konferansı fuar alanının yakınındaki Hamburg Kongre merkezinde gerçekleşecek.
Yaklaşık 34 ülkeden 1200’ün üzerinde katılımcısı olacak fuar 65.000 m2 gibi oldukça geniş bir alanda yapılıyor. Yeni teknolojiler, yeni ürünler ve iş fırsatları için uzmanların ve karar vericilerin uluslar arası buluşma noktası olacak.

Türkiye’yi temsilen fuarda yer alan Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB), içinde milletvekilllerinin de bulunduğu 25 kişilik bir heyetle fuara katılıyor. Her sene olduğu gibi TÜREB standında ebru sanatı, kaligrafi, türk kahvesi ve lokum ikramı gibi kültürümüzü yansıtan öğelere de yer verilecek.
Rüzgar endüstrisinde yerli üretimin payını yükseltmenin yanında, Türk sanayicilerinin dünya pazarında da payını arttırmasını hedeflediklerini belirten TÜREB Başkanı Mustafa Serdar Ataseven, bu nedenle Türk rüzgar endüstrisi için WindEnergy Hamburg’un önemli olduğunu söyledi. Teknolojik gelişmeler, yeni iş modelleri ve dünyanın dört bir yanından gelen sektör temsilcileri ile alışveriş yapmak için önemli bir platform olduğunu vurguladı.

28 Eylül’de Türkiye özel oturumunda Türkiye’deki rüzgar sektörü iş fırsatlarının konuşulacağını belirterek, bu oturuma ilginin büyük olacağını beklediklerini ifade etti. Özel oturumda TÜREB Başkanı Mustafa Serdar Ataseven moderatörlüğü üstlenirken, WindEurope CEO’su Giles Dickson, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Cihan Pektaş, TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, EnBW Holding CEO’su Marcel Decai, Siemens Rüzgar Enerji Bölüm Direktörü Hakan Yıldırım, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Proje Direktörü Fatih Altunyuva yer alacak.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Güneş Panelli Mont Üretildi

Tommy Hilfiger güneş panelli bir mont geliştirdi. Bu da oldu; güneş enerjili mont üretildi. Güneş enerjisiyle ilgili buluşlar hız tanımıyor.  http://www.donanimhaber.com’da yayımlanan bir haber de bunu ortaya koyuyor. Tüketicilerin mobil

HABERLER

Tesla Geleceği Depolamaya Başladı

Tesla Motors olarak tanıdığımız firma, artık sanayi ve ev için bataryalar üreten Tesla Energy olarak da karşımıza çıkıyor! İşte akıl almaz Tesla bataryaları… Elektrikli otomobil üretici kuruluşları yeni sektörlere de

YATIRIMCI

Upsolar Türkiye ve Erikoğlu SunSystem İşbirliği

Upsolar Türkiye, EPC firması Erikoğlu SunSystem ile 2.84 MWp büyüklüğünde bir sözleşme imzaladı. Güneş enerjisi alanında uluslararası kuruluşlar yerli firmalarla işbirliğini sürdürüyor. Upsolar Türkiye, EPC firması Erikoğlu SunSystem ile 2.84

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply