WindEnergy Hamburg 2016 Açılıyor

WindEnergy Hamburg 2016 Açılıyor

Rüzgar enerjisinde oldukça kapsamlı fuarlardan biri olan “WindEnergy Hamburg” 27-30 Eylül tarihleri arasında Hamburg’ta ikinci kez açılıyor.

Dünyada rüzgar enerjisinde önemli gelişmeler yaşanıyor. Rüzgar enerjisi dünyada önemli enerji kaynakları arasında yer almaya başladı.

Rüzgar enerjisinin bu ilerleyişinde kongreler ve fuarların da önemli bir rolü bulunuyor. Rüzgar enerjisi dünya çapında tartışılıp değerlendirildikçe, sektörün önünün açılması da mümkün oluyor.

Rüzgar enerjisinde oldukça kapsamlı fuarlardan biri olan “WindEnergy Hamburg” 27-30 Eylül tarihleri arasında Hamburg’ta ikinci kez açılıyor. Hamburg Messe ve Avrupa Rüzgar Enerji Birliği (WindEurope) tarafından organize edilen fuarda karasal ve deniz üstü rüzgar enerjisi endüstrisindeki gelişmeler, yenilikler sergilenecek.

Wind Energy Hamburg’a paralel olarak aynı tarihlerde “WindEurope” konferansı da Hamburg’ta yapılacak. Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği’nin geleneksel toplantılarından olan “WindEurope” konferansı fuar alanının yakınındaki Hamburg Kongre merkezinde gerçekleşecek.
Yaklaşık 34 ülkeden 1200’ün üzerinde katılımcısı olacak fuar 65.000 m2 gibi oldukça geniş bir alanda yapılıyor. Yeni teknolojiler, yeni ürünler ve iş fırsatları için uzmanların ve karar vericilerin uluslar arası buluşma noktası olacak.

Türkiye’yi temsilen fuarda yer alan Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB), içinde milletvekilllerinin de bulunduğu 25 kişilik bir heyetle fuara katılıyor. Her sene olduğu gibi TÜREB standında ebru sanatı, kaligrafi, türk kahvesi ve lokum ikramı gibi kültürümüzü yansıtan öğelere de yer verilecek.
Rüzgar endüstrisinde yerli üretimin payını yükseltmenin yanında, Türk sanayicilerinin dünya pazarında da payını arttırmasını hedeflediklerini belirten TÜREB Başkanı Mustafa Serdar Ataseven, bu nedenle Türk rüzgar endüstrisi için WindEnergy Hamburg’un önemli olduğunu söyledi. Teknolojik gelişmeler, yeni iş modelleri ve dünyanın dört bir yanından gelen sektör temsilcileri ile alışveriş yapmak için önemli bir platform olduğunu vurguladı.

28 Eylül’de Türkiye özel oturumunda Türkiye’deki rüzgar sektörü iş fırsatlarının konuşulacağını belirterek, bu oturuma ilginin büyük olacağını beklediklerini ifade etti. Özel oturumda TÜREB Başkanı Mustafa Serdar Ataseven moderatörlüğü üstlenirken, WindEurope CEO’su Giles Dickson, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Cihan Pektaş, TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, EnBW Holding CEO’su Marcel Decai, Siemens Rüzgar Enerji Bölüm Direktörü Hakan Yıldırım, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Proje Direktörü Fatih Altunyuva yer alacak.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Kaplumbağalar İçin Paneller Azaltılacak

ABD’deki dev güneş enerjisi santralına hükümetten şartlı onay çıktı. Proje sahibi şirket, vahşi yaşamı korumak için ek önlemler almakla yükümlü olacak. ABD’nin Kaliforniya ve Nevada eyaletlerinin sınırında bulunan ve 10

HABERLER

2011 Avrupa Birincisi Proje, Atık Konusunda Bilinçlendirmeye Devam Ediyor

JCI İzmir, Kasım ayında kutladığı Avrupa Atık Azaltımı Haftası ile çok güzel bir projeye imza attı. Birleşmiş Milletler Binyıl Kalkınma Hedeflerinin 7.si olan Çevresel Sürdürülebilirliğin sağlanması ile örtüşen “Atık Azaltımı” konusunu duyurmak ve bu

HABERLER

“Araba Alırken Ne Kadar Benzin Yaktığına Bakıyoruz, Ya Ev Alırken?”

Başbakan Erdoğan ekmek israfıyla ilgili çok yerinde bir çıkış yaptı. Ardından Fırıncılar Derneği de milyonlarca ekmeğin çöpe gitmesini önlemek amacıyla “250 gram bayat ekmeğini getir; dilimli olsa da fark etmez;

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply