William Formula 1 İçin Yeni Enerji Depolama Sistemleri Geliştiriyor

William Formula 1 İçin Yeni Enerji Depolama Sistemleri Geliştiriyor

Williams Formula 1’de kullanılarak öncülük yapması planlanan volan tabanlı enerji depolama sistemleri geliştirmek için devletten destek alacak.

ae_depolama_ulasim_william_formula1Hibe, Formula 1 tabanlı teknolojileri ticarileştiren Williams Gelişmiş Mühendislik departmanı tarafından alınacak. Williams’ın projesi dahil 30 proje toplamda 16 milyon poundluk devlet hibesini paylaşacak.

Williams hali hazırda Hibrid otobüslerde kullanılmak üzere F1 enerji depolama sistemlerini adapte ediyor, metro ve tramvay gibi ulaşım araçları için de volan sistemleri üretiyor.

Williams Group CEO’su Mike O’Driscoll şirketinin ürettiği F1 enerji depolama sistemlerinin iki yıl içinde elektrik şebekelerinde kullanılmasını hedeflediklerini ifade etti.

Hükümetin enerji teknolojilerine verdiği destekten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden O’Driscoll, çok yakında Formula 1 için geliştirilen teknolojilerin Dünya’nın daha geniş bir bölümünde pratik yaşamın içinde kullanılacağını da ifade etti.

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER

Joetermal’in Bilinmeyen Faydaları: Türkiye’nin İlk Termal Huzur Evi

Bu haberin doğrudan yayın içeriklerimizle ve yenilenebilir enerji sektörü haberleri ile bağlantılı olmadığını biliyoruz fakat ülkemizde önemli bir potansiyele sahip olan jeotermal enerjinin diğer faydalarını da güncel bir haber vasıtası

HABERLER

Dağıtım Şirketine Fatura Kesen Türkiye’nin İlk Güneş Elektriği

500 kilovata (kW) kadar elektriği lisansa gerek olmadan üretmeye imkan tanıyan düzenleme, isteyen kendi elektriğini üretmenin yanısıra ihtiyaç fazlasını da sisteme satılabiliyor. İşte bu kapsamda Türkiye’de ilk defa güneş enerjisinden

ALTERNATİF TASARIMLAR

Geleceğin Yolculuğu: Uçan Solar Gemiler

Futuristic Air Cruiseship adında üstü şeffaf  tasarlanmış ve enerjisini güneş panellerinden alan uçak adeta uçan bir gemi gibi. Uzun yolculuklarda yolcuların rahat bir yolculuk yapması için adeta biçilmiş kaftan. Şimdilik sadece