Volvo’dan Elektrikli Otobüsler

Volvo’dan Elektrikli Otobüsler

 

Dünyanın önde gelen otobüs ve kamyon üreticilerinden Volvo Group, kent içinde elektrikli otobüslerin gidebileceği ve hareket halindeyken kablosuz akülerini doldurabileceği özel bir yol için çalışma başlattı. 

elektrikli-otobusler-yoldayken-sarj-olacak--4389227Daha önce bunu kamyonlar için düşünen ve bazı denemeler de yapan Volvo,  şimdi de bunu şehir içi belediye otobüslerine uygulamak için çalışmalara başladı. İsveç Ulaştırma Dairesi’nin de desteğiyle başlatılan çalışmada, otobüsler için bir “elektrikli yol” yapılması hedefleniyor.

Sadece elektrikli belediye otobüslerine yönelik bu yol, otobüslerin, akülerini araç hareket halindeyken kablosuz bir şekilde şarj etmesine de olanak sağlayacak.
Amaçlarının sessiz ve çevreci bir kent içi ulaşım sistemi yaratmak olduğunu söyleyen Volvo, test sürüşlerinin, Göteborg kenti içindeki 300-500 metre uzunluğundaki bir parkurda yapılabileceğini bildirdi.

Kaynak: Milliyet

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Biyo Enerji 0 Comments

İskoçlar Yenilebilir Enerjiyi 4 Kat Daha Hızlı Kullanıyor

1000 İskoçludan 8’i şu anda temiz enerji kullanarak kendi ısısını ve sıcak suyunu üretiyor. Yenilenebilir enerji sağlayıcısı Raggnar tarafından gerçekleştirilen Yenilenebilir Enerji Teşvik (RHI) analizlerine göre, İskoç işletmeler, enerji proje

HABERLER

Dora-3 Üretimi İle Kazanan Türkiye

2010 Yılında Dora-2 jeotermal enerji santralinin devreye girmesi ile yılda 132 Milyon kW saat elektrik enerjisi üretimi gerçekleştiren MB Holding, Türkiye’nin en yüksek kurulu güçte Binary santralı olan Dora-3 tesisinin

HABERLER 0 Comments

Donald Trump, Bu Kez Rüzgar Santrallerine Karşı

Donald Trump, İskoçya’da sahip olduğu golf sahasının yakınlarına kurulacak olan off-shore rüzgar santralinin durdurulması için verdiği savaşı kaybetti.  Trump, İskoç Hükümeti’nin yaptığı bu hamleyi aptallık ve dar görüşlülükle suçlayarak tepki gösterdi. Aberdeen’in