Volvo’dan Elektrikli Araçlar İçin Büyük Hedef

Volvo’dan Elektrikli Araçlar İçin Büyük Hedef

Otomotiv sektörü dünya ekonomisinin itici güçlerinden biri. Otomotiv sektöründe yalnızca markalaşma değil, otomasyon ve dizayn ikilisi çok önemli bir rol oynuyor. Bu ikiliyi başarıyla yerine getiren kuruluşlar ön planda yer alıyor.

21. yüzyılın başlarına kadar içten yanmalı motorların mutlak hakimiyetinin olduğu otomotiv pazarında son on yılda elektrikli ve hibrit araçların da yerini yavaş yavaş almaya başladıkları görülüyor.

Gün geçmiyor ki bir otomotiv kuruluşu uzun vadede elektrikli yada hibrit araçlar için
kendisine yol haritası çizmesin. Tahmini olarak 2020 yılları günümüzün otomotiv markalarının elektrikli ve hibrit araçlarda önemli bir rekabete girecekleri yıllar olacak.

Bununla birlikte, elektrikli ve hibrit araçların yalnızca menzil sorunu bulunmuyor. Günümüzde yeni başlayan rekabetle birlikte yukarıda sözünü ettiğimiz otomasyon ve dizayn da belirleyici olacak. Dolayısıyla, yakın gelecekte günümüzün içten yanmalı motorlu araçların mutlak hakimiyeti de yavaş yavaş ortadan kalkacak.

Kendisine elektrikli ve hibrit araç üretimi için yol haritası belirlemiş kuruluşlardan birisi de Volvo. 2010 yılında 1.8 milyar dolara Çinli Geely’e satılan Volvo’nun gelecek hedeflerinin büyük bir çoğunu elektrikli araba satışı oluşturuyor. Şirket sattığı her model için bir ya da iki farklı hybrid sürüm geliştirmek ve satışlarını elektrikli araç tarafına taşımak istediğini ifade etti. Aynı açıklamada şirketin ilk elektrikli aracının 2019 yılında piyasada olacağına değinildi.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Akenerji’ye “The ONE Awards” Ödülü

Akenerji, marka ve itibar değerini en çok artıran enerji şirketi oldu. Enerji sektöründe marka değeri giderek önem kazanmaya başladı. Şirketler bu unsuru göz önüne alarak iş geliştirme süreçlerini oluşturuyor. 25

HABERLER

EPDK Yenilenebilir Enerjiye Yeni Destekler Verecek Mi?

Elektrik piyasasında tüketici fiyatlarını doğrudan etkileyebilecek üç önemli gelişme yaşandı: BOTAŞ, elektrik üretimi yapan doğalgaz çevrim santrallerine sattığı doğalgazın fiyatına yüzde 38 zam yaptı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ,

İNOVASYON 0 Comments

BMW ve Nissan İş Birliği

BMW ve Nissan araç şarj istasyonları için iş birliği yapıyor. Elektrikli otomobillerini bir süredir satışa sunan BMW ve Nissan hala şarj istasyonları konusunda yaygın bir çözüm sunabilmiş değil. İki şirket

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply