Volvo’dan Elektrikli Araçlar İçin Büyük Hedef

Volvo’dan Elektrikli Araçlar İçin Büyük Hedef

Otomotiv sektörü dünya ekonomisinin itici güçlerinden biri. Otomotiv sektöründe yalnızca markalaşma değil, otomasyon ve dizayn ikilisi çok önemli bir rol oynuyor. Bu ikiliyi başarıyla yerine getiren kuruluşlar ön planda yer alıyor.

21. yüzyılın başlarına kadar içten yanmalı motorların mutlak hakimiyetinin olduğu otomotiv pazarında son on yılda elektrikli ve hibrit araçların da yerini yavaş yavaş almaya başladıkları görülüyor.

Gün geçmiyor ki bir otomotiv kuruluşu uzun vadede elektrikli yada hibrit araçlar için
kendisine yol haritası çizmesin. Tahmini olarak 2020 yılları günümüzün otomotiv markalarının elektrikli ve hibrit araçlarda önemli bir rekabete girecekleri yıllar olacak.

Bununla birlikte, elektrikli ve hibrit araçların yalnızca menzil sorunu bulunmuyor. Günümüzde yeni başlayan rekabetle birlikte yukarıda sözünü ettiğimiz otomasyon ve dizayn da belirleyici olacak. Dolayısıyla, yakın gelecekte günümüzün içten yanmalı motorlu araçların mutlak hakimiyeti de yavaş yavaş ortadan kalkacak.

Kendisine elektrikli ve hibrit araç üretimi için yol haritası belirlemiş kuruluşlardan birisi de Volvo. 2010 yılında 1.8 milyar dolara Çinli Geely’e satılan Volvo’nun gelecek hedeflerinin büyük bir çoğunu elektrikli araba satışı oluşturuyor. Şirket sattığı her model için bir ya da iki farklı hybrid sürüm geliştirmek ve satışlarını elektrikli araç tarafına taşımak istediğini ifade etti. Aynı açıklamada şirketin ilk elektrikli aracının 2019 yılında piyasada olacağına değinildi.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Ulaşım 0 Comments

Mercedes’ten Hidrojen Enerjili Araç

Söylentinin ardından, sektörde büyük yankı uyandıran Mercedes, hidrojen enerjisi ile çalışan otomobilin üretileceğini doğruladı. Hidrojen enerjisi kullanan araç üretimi çalışmalarında artış görülüyor. Geleceğin enerjisi olarak nitelendirilen hidrojen enerjisinin otomobillerde kullanılması

HABERLER

Hindistan’dan Yenilenebilir Enerji Yatırımı Çağrısı

Çin ve Hindistan gibi dünya nüfusunun büyük çoğunluğunu oluşturan iki ülkenin yenilenebilir enerjiye yatırım yapmaları, aynı zamanda dünyada yenilenebilir enerjiden yararlanan insan sayısının da artması anlamına geliyor. enerjigunlugu.net’in haberine göre,

HABERLER

Danimarka’da Atıktan Enerji Sektörüne Odaklı Heyet Ziyareti

Danimarka Başkonsolosluğu ve Danimarka hükümeti  destekli PPP statüsündeki State of Green’ in ortaklaşa hazırladığı atıktan enerji sektörüne odaklanan heyet ziyareti gerçekleşti.  Danimarka Başkonsolosluğu ve Danimarka hükümeti  destekli PPP statüsündeki State

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply