Volocopter’den Elektrikli Uçuş Deneyimi

Volocopter’den Elektrikli Uçuş Deneyimi

Drone’dan büyük, helikopterden küçük… Volocopter ilk insanlı uçuşunu gerçekleştirdi.

Elektrikli araçlarda sınır tanınmıyor. Ulaşım sistemine yepyeni bir bakış açısı kazandıran elektrikli araçlar da yeni bir buluş daha: Volocopter.

www.yenisafak.com’un haberine göre, drone’lar yani insansız hava araçları birçok alanda kullanılabiliyor. Katil drone’lar, ressam drone’lar, blender drone’lar, çöpçü drone’lar derken bu insansız hava araçları deyim yerindeyse aldı başını gitti. Gün geçtikçe de hayatımızın bir parçası olmaya başladığı aşikar.
Drone’ların birçok alanda kullanılabilir olması iyi güzel de, en çok işimize yarayacak yerde yetersiz kalıyor. O da ulaşım tabii ki. Drone’lar genellikle kendini ve üzerine takılacak aparatı kaldırabilecek güce sahip oluyorlar. Fakat bu hava aracı hem kendini hem de içindeki yolcuyu kolaylıkla taşıyabiliyor.

Drone’dan büyük helikopterden küçük bu hava aracı içindeki yolcuyla birlikte kolayca havalanabiliyor. Elektrikli uçuş deneyimi yaşatan bu ‘insanlı hava aracı’ sessiz olmasıyla da dikkat çekiyor.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Ulaşım

Lexus’tan Elektrik Motorlu Karton Araç

Lexus’un gösterim amaçlı yaptığı yeni arabası tamamen kartondan oluşuyor ve elektrikli motorla normal arabalar gibi çalışabiliyor. Dünyada elektrikli araçlar ilginç tasarımlarla dikkat çekiyor. Lexus bugün tamamen kartondan oluşan ve son

ALTERNATİF TASARIMLAR

Dalga Enerjili Tekne ile Mavi Yolculuğa Var mısınız?

Hem de Hawaii’den Japonya’ya… Tokyo Üniversitesi’nden Professör Terao, bu yolculuğu 4 yıl önce tamamlamış, bu yaz ise teknenin ticarileşmesini hedeflemekte. Yunusların yüzgeç hareketlerinden esinlenerek oluşturulan, dalga enerjisinden yararlanan teknede aynı

HABERLER

Isınma Giderlerini Yazdan Azaltmanın Yolu

Enerji verimliliği alanında hizmet veren Alman şirket İsta Genel Müdürü Zafer Yavuztürk, “Isınma giderlerinde yüzde 40’a varan tasarruf için kışı beklemeye gerek yok. Kullanımı zorunlu hale gelen ısı pay ölçer

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply