Volkswagen’in Elektrikli Araçlara Uygun MEB Platformundan Çıkan İlk Model

Volkswagen’in Elektrikli Araçlara Uygun MEB Platformundan Çıkan İlk Model

Elektrikli otomobilin üretim versiyonu, Volkswagen’in elektrikli araçlara uygun MEB platformundan çıkan ilk model olacak.

Elektrikli araç sektörü kaldığı yerden devam ediyor. Yeni elektrikli araç üreticisi kuruluşlar, yeni modellerini sergilemek ve sunmak üzere çalışmalarını sürdürüyor. Konvansiyonel araç üreticilerinden Volkswagen’de elektrikli araç üretimi çalışmalarında hız kesmiyor.

Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Volkswagen son dönemde ortaya koyduğu, 2025’e kadar otomobil pazarında bir milyon adet elektrikli ve prizden şarjlı model satmış olma hedefiyle oldukça iddialı bir çıkış yapmış gibi görünüyor. (Haber için tıklayın)

“Nevi şahsına münhasır bir konsept” ve Beetle kadar devrimsel olan sıfır emisyonlu otomobil, Volkswagen’in elektrikli araç geleceğinin öncüsü olacak. Konseptin boyutları dıştan hatchback modeli Golf ile aynı olacak; ancak iç kısımda orta boyutlu sedan modeli Passat’ta olduğu kadar geniş bir kabin göreceğiz. Volkswagen’in marka patronu Herbert Diess’in yaptığı açıklama sonucunda dolayı elektrikli araçların batarya ünitesinin Yeni Avrupa Sürüş Döngüsü (NEDC) standartlarına göre 400 ile 600 km arasında bir menzil sunabilecek kadar kapasiteye sahip olacağını biliyoruz.

Modelin fiyatını uygun tutmak için Volkswagen aracın iskeletinde ağırlıklı olarak çelik kullanacak. Elektrikli otomobil projesinin lideri Christian Senger; aracın Volkswagen Grubu’nun hâlihazırda satışta olan modellerine benzer bir tasarıma sahip olacağını, “herhangi radikal bir tasarım konsepti” izlemeyeceklerini açıklamıştı.

Her ne kadar EV (elektrikli araç) modelinden konsept diye bahsedilse de, Diess’in aracın Paris Otomobil Fuarı’nda – neredeyse – üretime hazır prototipiyle tanıtılacağını söylediğini hatırlatalım. Bu da gelecek ay Fransa’nın başkentinde düzenlenecek fuarda göreceğimiz otomobilin, ileri aşamada yollarda göreceğimiz versiyondan çok farklı olmayacağı anlamına geliyor.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Türk Karbon Piyasasına Doğru

Dünya Bankası tarafından gelişmekte olan ülkeler ile yükselen ekonomilerin pazar mekanizmalarından etkin olarak yararlanmalarını sağlamak için kapasite gelişimini sağlamak amacıyla, Çevre Bakanlığı’na bağlı İklim Değişikliği Daire Başkanlığı ile ortak “Karbon

HABERLER

Sanayide Enerji Verimliliği Uygulamalarıyla Enerjiniz Enve İle Kontrol Altında!

Türk sanayisi ağırlıklı olarak emek ve enerji yoğun alanlarda varlık göstermeye çalışmaktadır. Mevcut sektörel kompozisyonumuz, sektörlere göre enerji maliyet oranları, sektörlere göre ihracatımız incelediğinde enerji verimliliğinin Türk sanayi sektörlerinin ayakta

HABERLER 0 Comments

Bakım kendini öder: Neden ihmal etmemelisiniz?

Büyük FV sistemler geleceğin yatırımlarıdır. Özenli bir planlama ve gereksinimlere göre uyarlanmış bir SMA çözümü, sistemin karlılığını artırmakta ve yüksek verim getirmektedir. Tüm sistem bileşenlerinin uzun süre güvenli ve uygun

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply