Volkswagen’in Elektrikli Araçlara Uygun MEB Platformundan Çıkan İlk Model

Volkswagen’in Elektrikli Araçlara Uygun MEB Platformundan Çıkan İlk Model

Elektrikli otomobilin üretim versiyonu, Volkswagen’in elektrikli araçlara uygun MEB platformundan çıkan ilk model olacak.

Elektrikli araç sektörü kaldığı yerden devam ediyor. Yeni elektrikli araç üreticisi kuruluşlar, yeni modellerini sergilemek ve sunmak üzere çalışmalarını sürdürüyor. Konvansiyonel araç üreticilerinden Volkswagen’de elektrikli araç üretimi çalışmalarında hız kesmiyor.

Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Volkswagen son dönemde ortaya koyduğu, 2025’e kadar otomobil pazarında bir milyon adet elektrikli ve prizden şarjlı model satmış olma hedefiyle oldukça iddialı bir çıkış yapmış gibi görünüyor. (Haber için tıklayın)

“Nevi şahsına münhasır bir konsept” ve Beetle kadar devrimsel olan sıfır emisyonlu otomobil, Volkswagen’in elektrikli araç geleceğinin öncüsü olacak. Konseptin boyutları dıştan hatchback modeli Golf ile aynı olacak; ancak iç kısımda orta boyutlu sedan modeli Passat’ta olduğu kadar geniş bir kabin göreceğiz. Volkswagen’in marka patronu Herbert Diess’in yaptığı açıklama sonucunda dolayı elektrikli araçların batarya ünitesinin Yeni Avrupa Sürüş Döngüsü (NEDC) standartlarına göre 400 ile 600 km arasında bir menzil sunabilecek kadar kapasiteye sahip olacağını biliyoruz.

Modelin fiyatını uygun tutmak için Volkswagen aracın iskeletinde ağırlıklı olarak çelik kullanacak. Elektrikli otomobil projesinin lideri Christian Senger; aracın Volkswagen Grubu’nun hâlihazırda satışta olan modellerine benzer bir tasarıma sahip olacağını, “herhangi radikal bir tasarım konsepti” izlemeyeceklerini açıklamıştı.

Her ne kadar EV (elektrikli araç) modelinden konsept diye bahsedilse de, Diess’in aracın Paris Otomobil Fuarı’nda – neredeyse – üretime hazır prototipiyle tanıtılacağını söylediğini hatırlatalım. Bu da gelecek ay Fransa’nın başkentinde düzenlenecek fuarda göreceğimiz otomobilin, ileri aşamada yollarda göreceğimiz versiyondan çok farklı olmayacağı anlamına geliyor.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Yeni Acrich Teknolojisi İle Özdisan ve 30 Yeni Ürünüyle Assan LED Fuarında

DMY Elektronik Yatırımlar (www.dmyelektronik.com)  grup şirketlerinden Özdisan ve Assan Elektronik, Perşembe günü başlayacak LED Lighting Fuarında ziyaretçilerini ağırlayacak ; Türkiye’nin lider elektronik komponent tedarikçisi Özdisan , 35. yılını kutladığı bu

Mevzuat

Rüzgar Lisansı Başvuruları Her Yıl Ekim Ayında

Rüzgar enerjisi müracaatları bundan sonra Türkiye’de daha sistematik hale gelecek. Enerji Piyasası Denetleme Kurumu (EPDK) tarafından çıkarılan yeni lisans yönetmeliğine göre Türkiye’de rüzgar enerjisi santrali (RES) kurmak isteyenler, artık her

HABERLER

Urfa’da Elektrikli Araç Atağı

Şanlıurfa’da elektrikli araç kullanımının yaygınlaştırılması için ilgili firmalarca bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Şehir içi ulaşımın büyük bir kısmını elinde bulunduran, Türkiye’de bir ilke imza atarak şehir içi ulaşımı elektrikli sağlamayı planlayan

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply