Volkswagen’den Yeni Elektrikli Minibüs Konsepti; Budd-e

Volkswagen’den Yeni Elektrikli Minibüs Konsepti; Budd-e

Volkswagen’in CES 2016’da tanıttığı Budd-e konsepti, pillerindeki enerjiyle bir evin jeneratörü olarak da kullanılabiliyor. Budd-e’nin Microbus ismiyle 2017 yılında yollara çıkması bekleniyor.

Elektrikli araçlar şovu devam ediyor. Volkswagen’de elektrikli araç üretimine katıldı.

shiftdelete.net’in haberine göre, son dönemde ABD’de başlayan ve Avrupa’ya yayılan dizel skandalı ile gündemden düşmeyen Volkswagen, yeni elektrikli minibüs konsepti Budd-e’yi Las Vegas’ta tanıttı.

Markanın önümüzdeki dönemde üreteceği tamamen elektrikli modeller için geliştirdiği yeni platform üzerinde yükselen Budd-e ismini, İngilizce’de arkadaş anlamına gelen Buddy kelimesinden alıyor.

101 kWh’lık pillere sahip olan araç, ön ve arka aksa konumlandırılan elektrikli motorları sayesinde 4 tekerlekten çekişli olarak da ilerleyebiliyor. 190 km/s son hıza erişebilen araç, hızlı şarj özelliği sayesinde sadece 15 dakika içerisinde pillerinin yüzde 80’ini doldurabiliyor.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Araştırmalar 0 Comments

Kendini Isıtan Solar Giysiler Yolda

Şu soğuk kış günlerinde süveterinizin ısısı kendiliğinden artıp sizi ısıtsın istemez misiniz? Ya da sabah hava sıcak diye üzerinize bir şey almadan çıktığınız bir bahar akşamı bastıran serin havada, gömleğinizin

Mevzuat 0 Comments

EPDK Lisanssız Elektrik Üretimi Yönetmeliğinde Değişikliklere Gidiyor

26.10.2015 tarihi itibarı ile EPDK’nın sitesinde yer alan duyuru metnini yayınlıyoruz: Elektrik piyasasındaki gelişmeler çerçevesinde Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretimine İlişkin Yönetmelik (Yönetmelik)’te ve Bağlantı ve Sistem Kullanım Yönetmeliği (Bağlantı

HABERLER

IAEE 2015 25-27 Mayıs Antalya

38. IAEE –Uluslararası Enerji Ekonomisi Derneği Kongresi 25-27 Mayıs 2015 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek.  Enerji Ekonomisi Derneği (EED) tarafından düzenlenen 38. IAEE –Uluslararası Enerji Ekonomisi Derneği Kongresi 25-27 Mayıs 2015 tarihlerinde

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply