Volkswagen’den Yeni Elektrikli Minibüs Konsepti; Budd-e

Volkswagen’den Yeni Elektrikli Minibüs Konsepti; Budd-e

Volkswagen’in CES 2016’da tanıttığı Budd-e konsepti, pillerindeki enerjiyle bir evin jeneratörü olarak da kullanılabiliyor. Budd-e’nin Microbus ismiyle 2017 yılında yollara çıkması bekleniyor.

Elektrikli araçlar şovu devam ediyor. Volkswagen’de elektrikli araç üretimine katıldı.

shiftdelete.net’in haberine göre, son dönemde ABD’de başlayan ve Avrupa’ya yayılan dizel skandalı ile gündemden düşmeyen Volkswagen, yeni elektrikli minibüs konsepti Budd-e’yi Las Vegas’ta tanıttı.

Markanın önümüzdeki dönemde üreteceği tamamen elektrikli modeller için geliştirdiği yeni platform üzerinde yükselen Budd-e ismini, İngilizce’de arkadaş anlamına gelen Buddy kelimesinden alıyor.

101 kWh’lık pillere sahip olan araç, ön ve arka aksa konumlandırılan elektrikli motorları sayesinde 4 tekerlekten çekişli olarak da ilerleyebiliyor. 190 km/s son hıza erişebilen araç, hızlı şarj özelliği sayesinde sadece 15 dakika içerisinde pillerinin yüzde 80’ini doldurabiliyor.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

MTA 19 Ruhsatlı Jeotermal Alanının İhalesini Yapacak

ANKARA – Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü, 19 ruhsatlı jeotermal alanın ihalesini yapacak. İhale edilecek alanlar için belirlenen geçici teminat tutarları ise 15 bin dolar ile 40 bin

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

Google’den Güneş Panelli İnternet Balonları

Google gelecek yıl dünyanın bir bölümü üzerindeki stratosfer tabakasında internet hizmeti sunabilecek balonlar yerleştirmeyi hedefliyor. İnternet teknolojisindeki gelişmeler, güneş enerjisindeki gelişmelerle çakışabiliyor. Dünya ölçeğinde teknoloji firmalarının çalışmaları bu konuda örnek

Jeotermal enerji 0 Comments

İzlanda Dünyanın En Derin Sondajını Yaparak Enerji Elde Edecek

Jeotermal enerji, dünyanın iç ısısının (magma) bir güç kaynağı olarak kullanılması prensibine dayanır, bu alanda dünyanın güçlü ülkelerinden biri olan İzlanda, şimdi işi bir basamak ileriye götürerek magma sıvısından enerji

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply