Volkswagen’den Yeni Elektrikli Minibüs Konsepti; Budd-e

Volkswagen’den Yeni Elektrikli Minibüs Konsepti; Budd-e

Volkswagen’in CES 2016’da tanıttığı Budd-e konsepti, pillerindeki enerjiyle bir evin jeneratörü olarak da kullanılabiliyor. Budd-e’nin Microbus ismiyle 2017 yılında yollara çıkması bekleniyor.

Elektrikli araçlar şovu devam ediyor. Volkswagen’de elektrikli araç üretimine katıldı.

shiftdelete.net’in haberine göre, son dönemde ABD’de başlayan ve Avrupa’ya yayılan dizel skandalı ile gündemden düşmeyen Volkswagen, yeni elektrikli minibüs konsepti Budd-e’yi Las Vegas’ta tanıttı.

Markanın önümüzdeki dönemde üreteceği tamamen elektrikli modeller için geliştirdiği yeni platform üzerinde yükselen Budd-e ismini, İngilizce’de arkadaş anlamına gelen Buddy kelimesinden alıyor.

101 kWh’lık pillere sahip olan araç, ön ve arka aksa konumlandırılan elektrikli motorları sayesinde 4 tekerlekten çekişli olarak da ilerleyebiliyor. 190 km/s son hıza erişebilen araç, hızlı şarj özelliği sayesinde sadece 15 dakika içerisinde pillerinin yüzde 80’ini doldurabiliyor.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Biyogaz Üretilmesi İçin Düzenleme Tamamlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, hayvan gübresi, yemek yağları ve tarım sektöründen çıkan organik atıklardan biyogaz üretilmesi için tesislere önemli kriterler getiren düzenlemeyi tamamladı. Tesislerin biyogaz üretilmesi yönündeki çalışmalarıyla ilgili düzenleme

Güneş EnerjisiB 0 Comments

San Francisco Yüzde 100 Yenilenebilir Enerji Hedefine Doğru İlerliyor

San Francisco’da inşa edilecek yeni binalara güneş enerjisi panelinin kurulması zorunluluğu getirildi. Yeni yasa 2017 yılı ile birlikte yürürlüğe girecek. Yenilenebilir enerji kaynaklarının dünyada daha çok tercih edildiği görülüyor. Bunun

İNOVASYON

“İnsana ve Doğaya Saygı Duyan Anlayışımızı Sürdürüyoruz”

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca: İnsana ve doğaya saygı duyan bu anlayışı bilimsel altyapımız, teknolojik olanaklarımız ve güçlü akademik kadromuz ile sürdürüyoruz ve ilk’leri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. İTÜ Güneş

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply