Volkswagen ABD’de Elektrikli Araç Üretecek

Volkswagen ABD’de Elektrikli Araç Üretecek

Volkswagen, 2020 yılında Kuzey Amerika’da elektrikli otomobil üretecek.

Volkswagen konvansiyonel araç üretiminde bir marka konumunda. Volkswagen araç tutkunlarının dünyada hiç de az seviyede olduğu söylenemez. Bu bağlamda Volkswagen imajını daha da pekiştirmek amacı ile yeni arayışlara girmiş durumda.

Bu arayışlardan birisi de elektrikli araç üretimi. Kuruluş bu konuda oldukça iddialı hedefler ortaya koyuyor.

Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Volkswagen son dönemde ortaya koyduğu, 2025’e kadar otomobil pazarında bir milyon adet elektrikli ve prizden şarjlı model satmış olma hedefiyle oldukça iddialı bir çıkış yapmış gibi görünüyor.(Haber için tıklayın)

Volkswagen bu hedeflerini gerçekleştirebilirse, elektrikli araç pazarında da bir marka konumuna gelebilir. Zira Volkswagen tutkunlarının şimdiden kuruluşun piyasaya süreceği elektrikli araçları beklediği söylenebilir.

Volkswagen, 2020 yılında Kuzey Amerika’da elektrikli otomobil üretecek. Volkswagen’in ABD’deki biriminin yeni yöneticisi Hinrich Woebcken, şirketin emisyon skandalıyla bozulan imajını düzeltmeye yönelik bir adım olarak 2020 yılında Kuzey Amerika’da elektrikli otomobil üretmeyi planladıklarını açıkladı.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

YATIRIMCI

EPİAŞ Ortaklığı İçin Heyecan Sürüyor

Limak ve Kazancı grupları Enerji Borsası`na (Enerji Piyasaları İşletme Anonim Şirketi – EPİAŞ) en üst limitten, yani yüzde 4`er hisse ile ortak olmak istiyor. Pek çok şirket, 50 bin TL`lik

Genel

GBC’den Biyogaz Tesisi

Türkiye’nin ilk biyogaz tesislerinin altında GBC İnşaat imzası bulunuyor. GBC İnşaat biogaz tesisine imza atıyor. Türkiye’de biyogaz santrali kurulma çalışmaları sürüyor. Bu konuda önemli adımlar atılıyor. GBC İnşaat, Türkiye’nin ilk

HABERLER

Gençlik Enerjisi Rüzgar Enerjisiyle Buluşuyor

Projenin detaylı olarak hazırlanmasının ardından Ajans, Avrupa Birliği Fonlarından Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) çerçevesinde açılan programa başvuru yapacak. Güney MARMARA Kalkınma Ajansı (GMKA), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı  AB Koordinasyon

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply