Volkswagen ABD’de Elektrikli Araç Üretecek

Volkswagen ABD’de Elektrikli Araç Üretecek

Volkswagen, 2020 yılında Kuzey Amerika’da elektrikli otomobil üretecek.

Volkswagen konvansiyonel araç üretiminde bir marka konumunda. Volkswagen araç tutkunlarının dünyada hiç de az seviyede olduğu söylenemez. Bu bağlamda Volkswagen imajını daha da pekiştirmek amacı ile yeni arayışlara girmiş durumda.

Bu arayışlardan birisi de elektrikli araç üretimi. Kuruluş bu konuda oldukça iddialı hedefler ortaya koyuyor.

Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Volkswagen son dönemde ortaya koyduğu, 2025’e kadar otomobil pazarında bir milyon adet elektrikli ve prizden şarjlı model satmış olma hedefiyle oldukça iddialı bir çıkış yapmış gibi görünüyor.(Haber için tıklayın)

Volkswagen bu hedeflerini gerçekleştirebilirse, elektrikli araç pazarında da bir marka konumuna gelebilir. Zira Volkswagen tutkunlarının şimdiden kuruluşun piyasaya süreceği elektrikli araçları beklediği söylenebilir.

Volkswagen, 2020 yılında Kuzey Amerika’da elektrikli otomobil üretecek. Volkswagen’in ABD’deki biriminin yeni yöneticisi Hinrich Woebcken, şirketin emisyon skandalıyla bozulan imajını düzeltmeye yönelik bir adım olarak 2020 yılında Kuzey Amerika’da elektrikli otomobil üretmeyi planladıklarını açıkladı.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Finansman

Fibabanka’ya Enerji Verimliliği Projeleri Ağırlıklı 50 milyon Euro’luk Kredi

Fibabanka, FMO ve GGF’den enerji verimliliği projeleri için 40 milyon Euro’luk kredinin yanı sıra, EFSE’den mikro ve küçük ölçekli işletmelere kullandırılmak üzere 10 milyon Euro’luk kredi ile toplam 50 milyon

HABERLER

“Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum”

www.enerjimikoruyorum.org web sitesini yayın hayatına başlayarak çocuklarda enerji verimliliği bilincinin gelişmesi için çalışıyor. EnerjiSA tarafından açılan bu site bir yandan da topluma sürdürülebilir katkı sağlamak adına sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor.

HABERLER

İnşaat Malzemeleri Üretiminde Sürdürülebilir Uygulamalar Artıyor

“Sürdürülebilirlik 2013 Raporu”nda Türkiye İMSAD üyesi sanayi firmalarının gerçekleştirdikleri “en iyi sürdürülebilirlik uygulamaları ve yatırım projeleri” örneklerine yer veriliyor. Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından hazırlanan ve dünyada alanında

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply