Vestel Yol Armatürlerini İstanbulLight’ta Sergileyecek

Vestel Yol Armatürlerini İstanbulLight’ta Sergileyecek

Türkiye LED aydınlatma pazarının lideri olan Vestel, bu sene dokuzuncusu düzenlenen İstanbulLight fuarında enerji tasarrufunda lider LED aydınlatma ürünlerini görücüye çıkarıyor.

Vestel_fabAydınlatma sektöründe Türkiye’de LED aydınlatma ön plana çıkmaya başladı. Dünyanın bazı şehirlerinde olduğu gibi, Türkiye’nin bazı kentlerinde LED aydınlatma tercih edilmeye başlandı.

Vestel LED Aydınlatma, 16-19 Nisan tarihleri arasında İstanbul Expo Center’da düzenlenen Ortadoğu, Balkanlar ve Doğu Avrupa aydınlatma sektörünün buluşma noktası İstanbulLight Aydınlatma Fuarı’na katılıyor. Aydınlatma sektöründeki güçlü vizyonu ile dünyaya açılmayı hedefleyen Vestel LED Aydınlatma, Manisa’daki üretim üssü Vestel City’de tasarladığı ve ürettiği 40’ı aşkın ürün grubunu 150 metrekarelik standında sergiliyor.

“40’ı aşkın sayıda ürün grubuyla katılıyoruz”

Türkiye’deki LED dönüşümünde etkin bir role sahip olduklarını belirten Vestel LED Aydınlatma Satış Pazarlama Müdürü Tunç Göz şunları ifade etti: “İstanbulLight’a 40’ı aşkın sayıda ürün grubuyla katılıyoruz. Yeni piyasaya çıkardığımız High Efficiency Ephesus serisi ürünlerimiz bu fuarda ön planda yer alacak. Bu armatürler, 145lm/W etkinlik düzeyiyle piyasadaki eşdeğer LED aydınlatma ürünlerine göre yüzde 30 daha fazla enerji tasarrufu sağlayarak rekortmenliği elinde bulunduruyor.”

Cree marka LED çiplerle üretilen ve 145 lm/W verimliliğe sahip yeni yol High Efficiency Ephesus Yol Armatürleri, projelerde dikkat çekmeye başlarken, Cree Türkiye ve Ortadoğu Satış Müdürü Mehmet Gebeş konu ile görüşlerini şu şekilde paylaştı: “Cree olarak yeni ürünümüz XP-L‘in LED aydınlatma dönüşüm sürecinde büyük bir adım olduğunu düşünüyoruz. Artık yatırımların geri dönüş süreleri daha kısa olacak ve LED’e geçiş hızlanacak. Vestel ise XP-L‘i ürünlerinde kullanarak LED dönüşümünde öncü firmalardan biri olduğunu gösteriyor.”

Türk mühendislerce tasarlanan ve üretilen yerli LED aydınlatma ürünleriyle, Türkiye LED aydınlatma sektörüne önderlik eden Vestel, bu konumunu devam ettirerek dünyada da tercih edilen bir marka olmayı hedefliyor.

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrik Üretimi 0 Comments

Yenilenebilir Enerji Yatırımlarına Hız Kesmeden Devam Edilecek”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, yenilenebilir enerji yatırımlarına hız kesmeden devam edileceğini belirtti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, yenilenebilir enerji yatırımlarına hız kesmeden devam

HABERLER

Dünyada Yeni Fırsat Alanı: Düşük Karbon Ekonomisi

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği Başkanı Dündar Yetişener, Dünya Ekonomik Formu’nun yaptığı, dünyada 5 trilyon dolarlık karbon piyasası araştırmasına dayanarak, bugün düşük karbon ekonomisinin dünyadaki en önemli fırsat alanlarından biri olarak

İNOVASYON

Hindistan’dan Güneş Enerjili Havaalanı

Hindistan, tamamen güneş enerjisiyle çalışan ilk havaalanını hayata geçiriyor Dünyada güneş enerjisinin kullanıldığı alanlara her gün yeni birisi ekleniyor. enerjienstitusu.com’un haberine göre, Hindistan tamamen güneş enerjisiyle çalışan ilk havaalanını hayata