Vestel Yol Armatürlerini İstanbulLight’ta Sergileyecek

Vestel Yol Armatürlerini İstanbulLight’ta Sergileyecek

Türkiye LED aydınlatma pazarının lideri olan Vestel, bu sene dokuzuncusu düzenlenen İstanbulLight fuarında enerji tasarrufunda lider LED aydınlatma ürünlerini görücüye çıkarıyor.

Vestel_fabAydınlatma sektöründe Türkiye’de LED aydınlatma ön plana çıkmaya başladı. Dünyanın bazı şehirlerinde olduğu gibi, Türkiye’nin bazı kentlerinde LED aydınlatma tercih edilmeye başlandı.

Vestel LED Aydınlatma, 16-19 Nisan tarihleri arasında İstanbul Expo Center’da düzenlenen Ortadoğu, Balkanlar ve Doğu Avrupa aydınlatma sektörünün buluşma noktası İstanbulLight Aydınlatma Fuarı’na katılıyor. Aydınlatma sektöründeki güçlü vizyonu ile dünyaya açılmayı hedefleyen Vestel LED Aydınlatma, Manisa’daki üretim üssü Vestel City’de tasarladığı ve ürettiği 40’ı aşkın ürün grubunu 150 metrekarelik standında sergiliyor.

“40’ı aşkın sayıda ürün grubuyla katılıyoruz”

Türkiye’deki LED dönüşümünde etkin bir role sahip olduklarını belirten Vestel LED Aydınlatma Satış Pazarlama Müdürü Tunç Göz şunları ifade etti: “İstanbulLight’a 40’ı aşkın sayıda ürün grubuyla katılıyoruz. Yeni piyasaya çıkardığımız High Efficiency Ephesus serisi ürünlerimiz bu fuarda ön planda yer alacak. Bu armatürler, 145lm/W etkinlik düzeyiyle piyasadaki eşdeğer LED aydınlatma ürünlerine göre yüzde 30 daha fazla enerji tasarrufu sağlayarak rekortmenliği elinde bulunduruyor.”

Cree marka LED çiplerle üretilen ve 145 lm/W verimliliğe sahip yeni yol High Efficiency Ephesus Yol Armatürleri, projelerde dikkat çekmeye başlarken, Cree Türkiye ve Ortadoğu Satış Müdürü Mehmet Gebeş konu ile görüşlerini şu şekilde paylaştı: “Cree olarak yeni ürünümüz XP-L‘in LED aydınlatma dönüşüm sürecinde büyük bir adım olduğunu düşünüyoruz. Artık yatırımların geri dönüş süreleri daha kısa olacak ve LED’e geçiş hızlanacak. Vestel ise XP-L‘i ürünlerinde kullanarak LED dönüşümünde öncü firmalardan biri olduğunu gösteriyor.”

Türk mühendislerce tasarlanan ve üretilen yerli LED aydınlatma ürünleriyle, Türkiye LED aydınlatma sektörüne önderlik eden Vestel, bu konumunu devam ettirerek dünyada da tercih edilen bir marka olmayı hedefliyor.

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“İnsanlığın Enerji Kaynakları Kullanımında Sicili Parlak Değil”

Palmet Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Doğanay Samuray: “Bugün geldiğimiz noktada, insanlığın enerji kaynaklarının doğru kullanımı konusunda sicili ne yazık ki çok da parlak değil.” Palmet Enerji A.Ş’nin 30. yılı kapsamında İstanbul Bilgi

HABERLER

Sadece Yalıtımsızlıktan 10 Milyon Dolarlık Enerji Kaybı

İZODER Yönetim Kurulu Üyesi ve Eryap A.Ş. CEO’su Emrullah Eruslu, Türkiye’de 19 milyon binanın yalıtımsız olması nedeniyle yılda 10 milyar dolarlık enerji kaybı yaşandığını belirterek; “Türkiye’deki binaların tümü doğru yalıtıma

HABERLER

“Yeşil Büyüme, Yeni İş Olanakları Sağlıyor”

Enerji İK Genel Müdürü Banu Akdoğan, “Rüzgar enerjisinin sağladığı “Yeşil büyüme” ile yeni iş olanakları sağlamak ve mümkün olan en düşük karbon maliyetleri ile elektrik üretilebilir” dedi. TÜREK/TWEC 2013 Konferansı’nın