Vestel LED Aydınlatma ürünlerini IstanbulLight’ta Sergileyecek

Vestel LED Aydınlatma ürünlerini IstanbulLight’ta Sergileyecek

Vestel, 145lm/W’lık rekor verimlilik seviyesine sahip ürünlerini İstanbulLight fuarında sergileyecek.

VESTEL, SOKAKLARI AKILLI LED'LE AYDINLATACAKLED aydınlatma da yeşil enerji konseptinde önemli bir yer oluşturuyor. Dünyada birçok belediye sokakları LED armatürleriyle aydınlatma projeleri gerçekleştiriyor.

Vestel, bu sene dokuzuncusu düzenlenen İstanbulLight fuarında LED aydınlatma ürünlerini sergileyecek.  Vestel, 145lm/W’lık rekor verimlilik seviyesine sahip ürünlerini 10 binin üzerindeki ulusal ve uluslararası ziyaretçinin beğenisine sunuyor.

Vestel, 16-19 Nisan tarihleri arasında İstanbul Expo Center’da düzenlenenOrtadoğu, Balkanlar ve Doğu Avrupa aydınlatma sektörünün buluşma noktası olan İstanbulLight Aydınlatma Fuarı’na katılıyor. Aydınlatma sektöründeki güçlü vizyonu ile dünyaya açılmayı hedefleyen Vestel, Manisa’daki üretim üssü Vestel City’de tasarladığı ve ürettiği ürünlerini 150 metrekarelik standında sergiliyor.

İstanbulLight’a 40’ı aşkın sayıda ürün grubuyla katılan Vestel, fuarda 145lm/W verimliliğe sahip yeni seri Ephesus LED yol armatürleriyle ön plana çıkıyor. Vestel, Kıbrıs yol aydınlatma ihalesinin 1. aşamasını kazanarak bu rekortmen armatürlerini ilk defa uygulama fırsatı buldu. İhale kapsamında Kıbrıs’ta 10 bin adet yol aydınlatma uygulayan Vestel, Türkiye içi projelerde de bu ürünü kullanmayı hedefliyor.

Türkiye’nin LED dönüşümünde öncü rolü üstlenen Vestel’in, üstlendiği büyük ebatlı LED Aydınlatma projeleriyle İstanbulLight fuarına katılımından duydukları memnuniyeti dile getiren Vestel İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan şunları söyledi:

“İstanbulLight fuarında bu sene mevcut ürünlerimizin yanı sıra 2014 yılı içinde çıkardığımız 5 yeni ürün grubunu sergiliyoruz. 2015 yılındaki hedefimiz, projelere ağırlık vererek LED aydınlatmanın ülkemizde yaygınlaşmasını sağlamak ve pazar liderliğimizi koruyarak payımızı daha da büyütmek.”

Türkiye’nin ve dünyanın geleceği için enerji verimliliği yüksek LED aydınlatma teknolojisinin çok önemli olduğuna dikkat çeken Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Geçen seneye oranla verimlilikleri büyük oranda artan yeni nesil LED aydınlatma ürünlerimizle Türkiye yol armatürlerinin LED’e dönüşümünü sağlayacak en büyük adaylardan biriyiz. Ürünlerimizle yeşil şehirlerin oluşmasına öncülük etmeyi hedefliyoruz. Sokak aydınlatmasında yaşanacak dönüşümün, diğer alanlardaki LED dönüşümüne de olumlu yansıyacağına inanıyoruz.”

Vestel, fuarda tasarım ödüllü ürünleriyle de fark yaratıyor. Vestel LED aydınlatma tasarım ekibi tarafından tasarlanan ve A Design Awards yarışmasında da “Aydınlatma Ürünleri ve Projeleri Tasarımı” kategorisinde iki ödül alan tamamen yerli üretim yeni park ve bahçe aydınlatma armatürler grubunu fuarda tüketicileriyle buluşturuyor. Vestel’in yeni park ve bahçe aydınlatma ürünleri Orion Platinum birincilik ödülünü alırken, Milkyway ise Gold ikincilik ödülünü kazanarak ön plana çıkıyor.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Türk Enerji Piyasaları Trabzonspor’un Yeni Transferini Konuşuyor

Bordo Mavililer yılda 10 milyon dolar gelir getirecek 28 megavat kapasiteli Uzungöl Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali için lisans aldı. Trabzonspor, gelecek yıllarda kulübe kalıcı gelir sağlamak için futbol dışında hayata

Eğitimler 0 Comments

TEHAD Tarafından ‘Elektrikli ve Hibrid Araç Teknolojileri Eğitim Programı’ Düzenlendi

Türkiye’de ilk kez TEHAD tarafından düzenlenen ‘Elektrikli ve Hibrid Araç Teknolojileri Eğitim Programı’ başarılı bir şekilde tamamlandı. Elektrikli ve Hibrid Araç Teknolojileri Eğitimi, Türkiye’de nispeten yeni konu olarak değerlendirilebilir. Bu

HABERLER

“Güneşten Ormanlar” Projesi

Ege Orman Vakfı’nın İZKA’dan destek alarak hayata geçirdiği “Güneşten Ormanlar” projesi kapsamında 500 kilowatlık Güneş Enerji Sistemi’nin kurulum çalışmaları tamamlandı.  Menderes-Oğlananası’nda kiralanan arazide kurulan sistemle güneş enerjisinden üretilen elektrikten gelen