Vestas’a Çin’den Sipariş

Vestas’a Çin’den Sipariş

Vestas, Çin’de kurulacak 48 MW`lık RES için Çinli Longyuan Power Group Corporation şirketine rüzgar türbini sağlayacak.

blog.radikal.com.tr’den alınan verilere göre, Çin rüzgar enerjisinde dünya liderliğini sürdürüyor. 2015 yılı sonu itibari ile Çin’de rüzgar enerjisi kurulu gücü 129 GW seviyelerine ulaştı. Çin yönetimi beş yıllık kalkınma planı kapsamında 2020 yılında rüzgar enerjisinde 200 GW’lık kurulu güce ulaşmayı hedefliyor.

Çin’de rüzgar enerji kurulu gücündeki bu artış, dünyada rüzgar türbini üreticisi kuruluşların da bu pazarda yer almasına yol açıyor. Dünyaca ünlü rüzgar türbini üreticileri Çinli rüzgar enerjisi yatırımcılarına türbin sağlıyor.

Dünyanın en büyük rüzgar türbini üreticilerinden Vestas uluslararası rüzgar enerji pazarında rüzgar türbini satışı gerçekleştiriyor. Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Vestas, Yunanistan`dan 40 MW, Çin`den 50 MW ve Finlandiya`dan 117 MW olmak üzere toplam 207 MW`lık türbin siparişi almıştı. (Haber için tıklayın)

Bu çerçevede, Vestas, Çin’de kurulacak 48 MW`lık RES için Çinli Longyuan Power Group Corporation şirketine rüzgar türbini sağlayacak.

Danimarka merkezli rüzgar türbinleri üreticisi Vestas, Çin’in kuzeybatısında kurulacak bir rüzgar santrali için Çinli Longyuan Power Group Corporation şirketinden türbin siparişi aldığını duyurdu.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Tesla, Hızlı Şarj İstasyonlarıyla Türkiye’de Yaygınlaşacak

Tesla’nın hazırladığı infografikte, 2016’da açılacak istasyonlar arasında Türkiye’nin çeşitli şehirleri de bulunuyor. Dünya çapında yaygınlaşan elektrikli otomobiller için yenileştirme ve iyileştirme çalışmaları sürüyor. Bu çalışmalar kapsamında en dikkat çekeni ise,

HABERLER

Tescom-Solar’dan SDD Serisi Solar Sulama İnvertörü

Tescom- Solar, SDD serisi solar sulama invertörü ile tarımsal sulama yapan yatırımcıların enerji problemini ortadan kaldırmaya hazırlanıyor. Güneş enerjisi  sektörüyle tarımsal sulama konusunda çeşitli çalışmalar sürdürülüyor. Tescom- Solar, Ar-Ge süreci tamamlanan ve saha testlerinden

Şirket Haberleri

D-Enerji’den Güneş Enerjisine 100 Milyon Liralık Yatırım

Doğanlar Yatırım Holding Enerji Grubu Başkanı İlhan Doğan, lisans hakkı aldıkları son 2 proje ile toplam 100 milyon liralık yatırım yapacaklarını söyledi. Güneş enerjisi özellikle uluslararası çaptaki kuruluşlar için önemli

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply