Vestas’a Çin’den Sipariş

Vestas’a Çin’den Sipariş

Vestas, Çin’de kurulacak 48 MW`lık RES için Çinli Longyuan Power Group Corporation şirketine rüzgar türbini sağlayacak.

blog.radikal.com.tr’den alınan verilere göre, Çin rüzgar enerjisinde dünya liderliğini sürdürüyor. 2015 yılı sonu itibari ile Çin’de rüzgar enerjisi kurulu gücü 129 GW seviyelerine ulaştı. Çin yönetimi beş yıllık kalkınma planı kapsamında 2020 yılında rüzgar enerjisinde 200 GW’lık kurulu güce ulaşmayı hedefliyor.

Çin’de rüzgar enerji kurulu gücündeki bu artış, dünyada rüzgar türbini üreticisi kuruluşların da bu pazarda yer almasına yol açıyor. Dünyaca ünlü rüzgar türbini üreticileri Çinli rüzgar enerjisi yatırımcılarına türbin sağlıyor.

Dünyanın en büyük rüzgar türbini üreticilerinden Vestas uluslararası rüzgar enerji pazarında rüzgar türbini satışı gerçekleştiriyor. Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Vestas, Yunanistan`dan 40 MW, Çin`den 50 MW ve Finlandiya`dan 117 MW olmak üzere toplam 207 MW`lık türbin siparişi almıştı. (Haber için tıklayın)

Bu çerçevede, Vestas, Çin’de kurulacak 48 MW`lık RES için Çinli Longyuan Power Group Corporation şirketine rüzgar türbini sağlayacak.

Danimarka merkezli rüzgar türbinleri üreticisi Vestas, Çin’in kuzeybatısında kurulacak bir rüzgar santrali için Çinli Longyuan Power Group Corporation şirketinden türbin siparişi aldığını duyurdu.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Nakit çok kâr yok”

Limak Holding Başkanı Nihat Özdemir:  “BEDAŞ orta ölçekli banka gibi. Kârı düşük olsa da, yüksek nakit akışıyla dağıtım şirketleri  ilgi görüyor.” Ortaklarıyla birlikte 10 milyonun üzerinde aboneye elektrik dağıtımı gerçekleştiren Limak

HABERLER

Uçak Gürültüsünden Elektrik Üretilecek

Boeing, uçakların kalkış ve inişlerde oluşturduğu sesten elektrik üretmeyi planlıyor. Alternatif enerji kaynaklarında yeni buluşlar hız kesmiyor. Amerikan havacılık şirketi Boeing, uçakların iniş ve kalkışları esnasında çıkarttıkları yüksek desibelli gürültüyü

HABERLER

Ateş Çelik’ten Rüzgar Enerjisi Santrali Kulesi İhracatı

Ateş Çelik’ten Fransa ve İtalya’ya rüzgar enerjisi santrali kulesi ihracatı gerçekleştirdi    Türkiye’de rüzgar enerjisi endüstrisindeki gelişme potansiyeli konusunda hemen herkes hemfikir. Dünyadaki rüzgar endüstrisi pazarı iyi analiz edilir ve

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply