Vestas’a Çin’den Sipariş

Vestas’a Çin’den Sipariş

Vestas, Çin’de kurulacak 48 MW`lık RES için Çinli Longyuan Power Group Corporation şirketine rüzgar türbini sağlayacak.

blog.radikal.com.tr’den alınan verilere göre, Çin rüzgar enerjisinde dünya liderliğini sürdürüyor. 2015 yılı sonu itibari ile Çin’de rüzgar enerjisi kurulu gücü 129 GW seviyelerine ulaştı. Çin yönetimi beş yıllık kalkınma planı kapsamında 2020 yılında rüzgar enerjisinde 200 GW’lık kurulu güce ulaşmayı hedefliyor.

Çin’de rüzgar enerji kurulu gücündeki bu artış, dünyada rüzgar türbini üreticisi kuruluşların da bu pazarda yer almasına yol açıyor. Dünyaca ünlü rüzgar türbini üreticileri Çinli rüzgar enerjisi yatırımcılarına türbin sağlıyor.

Dünyanın en büyük rüzgar türbini üreticilerinden Vestas uluslararası rüzgar enerji pazarında rüzgar türbini satışı gerçekleştiriyor. Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Vestas, Yunanistan`dan 40 MW, Çin`den 50 MW ve Finlandiya`dan 117 MW olmak üzere toplam 207 MW`lık türbin siparişi almıştı. (Haber için tıklayın)

Bu çerçevede, Vestas, Çin’de kurulacak 48 MW`lık RES için Çinli Longyuan Power Group Corporation şirketine rüzgar türbini sağlayacak.

Danimarka merkezli rüzgar türbinleri üreticisi Vestas, Çin’in kuzeybatısında kurulacak bir rüzgar santrali için Çinli Longyuan Power Group Corporation şirketinden türbin siparişi aldığını duyurdu.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Avrupa İçin Yenilenebilir Enerji Kaynakları Giderek Önem Kazanıyor

Avrupa için sürdürülebilir enerji politikaları ve yenilenebilir enerji kaynaklarının her geçen yıl çok daha büyük önem taşıdığı, yenilenebilir kaynakların payının 2030 yılında yüzde 27’ye çıkarılması ve sera gazı salımlarının yüzde

HABERLER

Yatırım Yarışmasını Güneş mi Kazanacak, Rüzgar mı?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Rüzgar ve Güneş Enerjisine Dayalı Üretim Tesisi Kurmak Üzere Yapılan Önlisans Başvurularına İlişkin Yarışma Yönetmeliği Taslağı hazırladı. Taslağın yönetmeliğe dönüşmesiyle, Elektrik Piyasası Kanunu çerçevesinde, rüzgar

YATIRIMCI 0 Comments

Suudi ACWA Power Türkiye’de Rüzgara Yatırım Planlıyor

Ülkemiz rüzgar ve güneş enerjisi potansiyeli sayesinde yabancı yatırımcıların dikkatini çekiyor. Bu konuyu haber yapan donanimhaber.com web sitesine göre, Türkiye’de bir süredir faalyet gösteren ACWA Power da ülkemizde rüzgar enerjisine yatırım

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply