Vestas’a Çin’den Sipariş

Vestas’a Çin’den Sipariş

Vestas, Çin’de kurulacak 48 MW`lık RES için Çinli Longyuan Power Group Corporation şirketine rüzgar türbini sağlayacak.

blog.radikal.com.tr’den alınan verilere göre, Çin rüzgar enerjisinde dünya liderliğini sürdürüyor. 2015 yılı sonu itibari ile Çin’de rüzgar enerjisi kurulu gücü 129 GW seviyelerine ulaştı. Çin yönetimi beş yıllık kalkınma planı kapsamında 2020 yılında rüzgar enerjisinde 200 GW’lık kurulu güce ulaşmayı hedefliyor.

Çin’de rüzgar enerji kurulu gücündeki bu artış, dünyada rüzgar türbini üreticisi kuruluşların da bu pazarda yer almasına yol açıyor. Dünyaca ünlü rüzgar türbini üreticileri Çinli rüzgar enerjisi yatırımcılarına türbin sağlıyor.

Dünyanın en büyük rüzgar türbini üreticilerinden Vestas uluslararası rüzgar enerji pazarında rüzgar türbini satışı gerçekleştiriyor. Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Vestas, Yunanistan`dan 40 MW, Çin`den 50 MW ve Finlandiya`dan 117 MW olmak üzere toplam 207 MW`lık türbin siparişi almıştı. (Haber için tıklayın)

Bu çerçevede, Vestas, Çin’de kurulacak 48 MW`lık RES için Çinli Longyuan Power Group Corporation şirketine rüzgar türbini sağlayacak.

Danimarka merkezli rüzgar türbinleri üreticisi Vestas, Çin’in kuzeybatısında kurulacak bir rüzgar santrali için Çinli Longyuan Power Group Corporation şirketinden türbin siparişi aldığını duyurdu.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Jamaika’da Dünya’nın En Büyük Güneş, Rüzgar Hibrit Enerji Projesi

WindStream Teknolojileri adlı firma Jamaika’da Dünya’nın en büyük hibrit enerjisi projesini tamamladığını açıkladı. Dünya’da enerji kaynaklarının gün geçtikçe azalmasıyla teknoloji firmaları ve bilim adamları evlerde, iş yerlerinde, kısacası yapabilecekleri her

HABERLER

Jeotermal Enerji Aydın’ı Aydınlatacak

Zengin jeotermal kaynaklara sahip Aydın’da yatırımı başlayan Avrupa’nın ikinci büyük jeotermal enerji santrali tamamlandığında kentin tüm elektrik ihtiyacı, yer altında çıkan sıcak sudan karşılanmış olacak. Türkiye’de artık kent ve ilçelerin

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

Legrand’dan Enerji Verimliliği Atağı

Legrand, BM İklim Değişikliği Bildirgesi kapsamında düzenlenen Paris COP21 İklim Konferansı’nda taahhütlere imza atan ve eylem planını açıklayan 39 büyük Fransız firmasından biri oldu. Enerji verimliliği konusunda önemli çalışmalar yapan

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply