Ve Sektörde Heyecanla Beklenen İlk Hırsızlık Haberi Geldi !

Ve Sektörde Heyecanla Beklenen İlk Hırsızlık Haberi Geldi !

ölçüm direği hırsızDeğerli Alternatif Enerji okurları, tüm fotovoltaik sektörün senelerdir “Acaba sektördeki ilk hırsızlık olayı ne zaman gerçekleşecek? Bizi Türk hırsızlık sektörü ne zaman kale alıp, güneş paneli ya da inverter çalacak ?” diye merakla beklediği olay nihayet gerçekleşti ve Karaman’ın Kazımkarabekir ilçesinde deneme amaçlı kurulan güneş enerjisi ölçüm istasyonundaki malzemeler çalındı !

İlçeye bağlı Sinci Köyü Kumyeri Mevkisi’nde özel bir şirketin deneme amaçlı kurduğu güneş enerjisi ölçüm istasyonundan 1 adet rüzgar hız sensörü, 1 adet sıcaklık nem sensörü, 1 adet payronometre, 1 adet güneşleme sensörü, 1 adet dataloger ve 1 adet GSM modülü, kimliği tespit edilemeyen kişi veya kişilerce çalındı.

Olayın ardından ulaştığımız güneş enerjisi sektörü yetkilileri “Açıkçası hem hoşumuza gitti, hem de biraz alındık. Evet, Türkiye’de büyük bir kurulum henüz yok, ama bu kadar zamandır arazide kurulu işler var yine de. Güneş panellerini çalmaya değer bulmayan bu zihniyet, ölçüm ekipmanları olunca hemen fırsatı kaçırmadan gereğini yapmış.” diyerek, Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulmaya başlandıkça , hırsızlık sektörünün de konuya ilgisinin artmasını bekledikleri eklediler.

Diğer bir sektör çalışanı ise “Hırsız Beyler, bu ekipmanlarla bir sonraki lisans sürecinde  başvuruda bulunmayı düşünüyor olabilirler, maksat ürünler kıymetini bilmeyen ellerde heba olmasın. Özfırsatçı Solar olarak biz kendilerine yardımcı olmak isteriz. Her türlü GES danışmanlık hizmetini itinayla veririz” diye konuştu.

 

 

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

komik

Seçim Vaatleri Sezonu Açıldı

Değerli takipçilerimiz, Mart 2014’te yapılacak olan belediye seçimleri öncesi siyasi partiler arasındaki rekabet kızışmaya başladı. Türk siyasetinin geleneklerinden olan “seçim öncesi vaatleri” de bu vesile ile start almış oldu. Beyaz