Uşak Belediyesi’nden Mega Jeotermal Projesi

Uşak Belediyesi’nden Mega Jeotermal Projesi

Uşak Belediyesi’nin mega projesi olan jeotermal projesi Kayaağıl Jeotermal Tesisleri’ nde, kentin geleceğinde dair önemli çalışmalar devam ediyor.

2013-11-20_155906Kısa bir sürede 10 binlerce vatandaşın faydalandığı termalde yakın zamanda açılacak olan apartlar ve aquapark ile jeotermal kısa sürede adını duyurarak, yatırımcı çekmeye yönelik çalışmalarına devam ediyor. Sağlık turizmi için verilen çabanın ardından bir müjde de Belediye Başkanı Ali Erdoğan’dan geldi. Başkan Erdoğan daha yüksek sıcaklıktaki suya ulaşmak adına devam eden sondaj çalışmalarında 72 derece suya ulaştıklarını kaydetti. Kentin gizli kalan ve belediyenin çabaları ile ortaya çıkartılan kaynağından en iyi şekilde faydalanmak istediklerini anlatan Erdoğan, ” İlimizde jeotermal enerji çok önemli bir yer tutuyor. Biz bu kaynağımızın gelecekte ilimizle özdeşleşen ve çok değeri olan bir kaynak olacağına inanıyoruz. Vatandaşlarımıza sunduğumuz jeotermal ile sağlık hizmetinin ardından şimdi de kentin ısıtması adına büyük bir adım attık” dedi.

Bulunan yüksek sıcaklıktaki su ile Uşak’ta değişimlerin yaşanacağına dikkat çeken Erdoğan, kentin her anlamı ile kazanacağının altını çizdi. Kent ısıtması için 72 derece suyun değerli bir derece olduğuna vurgu yapan Erdoğan, ” Bulduğumuz suyun sıcaklığı kent ısıtması için bize umut verdi. Büyük hayallerimizin arasında olan kent ısıtması için atılan ilk adım bizleri çok mutlu etti. Bundan sonra belediye olarak bu suyun değerlendirilmesi için projelendirme çalışmalarına başlayacağız. Hedeflerimize kısa sürede ulaşmak niyetindeyiz” ifadesini kullandı. Başkan Erdoğan jeotermalden enerji üretimiz için sondaj çalışmalarına devam edeceklerini ve bu konuda da hedeflere kısa sürede ulaşacaklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: İHA

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

25 Milyon Euro’luk Katı Atık Projesi Balıkesir’de Başlıyor

Balıkesir Belediyesinde “Balıkesir Katı Atık Yönetimi Projesi”nin saha çalışmasının sonbaharda başlayacağı kaydedildi. 25 milyon Euroluk projenin, maliyeti ve çevresel boyutları bakımından Balıkesir Belediyesi’nin yapmış olduğu büyük projelerin başında geldiği bildirildi.

Projeler 0 Comments

Jeotermal Yatırımcıları Derneği Bilgilendirme Toplantıları Düzenliyor

JESDER (Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği) jeotermalin önemi ve kullanımı, jeotermalin çevreye etkileri gibi konularda halkı bilinçlendirme toplantılarına başladı. “Jeotermal İle Yaşamak” konulu halkı bilinçlendirme toplantısı 11 Mart 2017 Cumartesi

Ulaşım

Toyota Alternatif Güç Ünitelerinde Öne Çıkıyor

Toyota, alternatif güç üniteleri konusunda gerçekleştirdiği çalışmalarla öne çıkıyor. Dünyaca ünlü otomotiv markaları alternatif güç üniteleri konusunda önemli çalışmalar yapıyor. www.timeturk.com’un haberine göre, Toyota’dan yapılan açıklamada, hibrit ve yakıt hücreli