Upsolar’ın Panelleri Winsa’nın Elektrik Faturalarının Yükünü Azaltacak

Upsolar’ın Panelleri Winsa’nın Elektrik Faturalarının Yükünü Azaltacak

TK_WINSA_KOCAELI_04

Upsolar Panelleri ile Türkiye’deki en büyük PV santrallerinden biri daha hizmete başlıyor

Dünyanın önde gelen PV modülleri tedarikçilerinden biri olan Upsolar, Türkiyenin en büyük PV sistemlerinden biri olan 650-kWp projesini Kocaeli’de hizmete soktuğunu bugün duyurdu. Upgrade Energy mühendislik firması tarafından geliştirilen sistem Upsolar’ın bugüne dek Türkiye’deki en büyük kurulumu.

2600 adet UP-M250P modüllere sahip çatı üstü sistem PVC pencere, kapı ve panjur sistemleri üreticisi Winsa, ‘nın sahip olduğu bir fabrikaya  temiz enerji sağlayacak.

“Türkiye’de elektriğin fiyatı her yıl ortalama yüzde 11,5 artıyor. Sadece Ekim ayında yüzde dokuz zam oldu,” diyen Upsolar Group’un Türkiye ve Ortadoğu Direktörü Ioannis Markatatos sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu değişken enerji piyasasında yenilenebilir enerjinin finansal yararları hiç bu kadar açık olmamıştı. Türkiye’deki müşteriler hem yerel şebekeye bağımlılıklarını azaltmak için, hem de cazip bir uzun vadeli yatırım aracı olarak yüzlerini giderek daha fazla güneş enerjisine çeviriyorlar.

“Güneş enerjisini seçmekle elektrik faturalarımızı önemli ölçüde azaltacağız ve bunu kuruluşumuzun büyümesini desteklemek için sermayeye yönlendirme fırsatı olarak değerlendireceğiz,” diyor Winsa Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ergün Çiçekçi. “Upsolar ihtiyaçlarımızı karşılamak için bize uygun bir teknoloji ve hizmet çözümleri geliştirmek üzere Upgrade Energy ile birlikte çalıştı. Buna önümüzdeki 20 yıl boyunca sistemlerimizin yılda bir kez ücretsiz denetimi de dahil. Türkiye’de güneş enerjisine ilk geçenlerden biri olduğumuz için gurur duyuyoruz ve başkalarına bizi izlemeleri için ilham vermeyi umuyoruz.”

Tüm Upsolar sistemleri, her santralin ömrü boyunca üstün performans vermesini sağlamak için kaliteli malzemelerle üretilir ve sektörün önde gelen ürün ve performans garantileriyle desteklenir.

Bu proje, Upsolar’ın Türkiye genelindeki yeni projelerde 29 MW enerji sağlama hedefinin en son adımı olmanın yanı sıra, şirketin Upgrade Energy ile işbirliği yaptığı üçüncü proje olma özelliğini de taşıyor. Bu yılın başlarında şirketler Belçika ve Hırvatistan’da toplam 1.65 MWp gücünde sistemleri hizmete sokmuşlardı.

 

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

HABERLER

Brezilya’ya 31 Güneş Enerji Santrali Kurulacak

Brezilya hükümeti 31 adet güneş enerji santrali ihalesi verdi. Son yıllarda yaşanan ekonomik kriz ile enerji fiyatlarındaki rekor artış nedeniyle farklı projelere yönelen Brezilya, geçtiğimiz hafta düzenlenen ihalede 31 adet

HABERLER

Yeşil İçin GREAT Britain Otobüsü Ankara’da

Birleşik Krallık ve Türkiye arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek ve yeni işbirlikleri yaratmak amacıyla başlatılan “GREAT Türkiye” kampanyası, Anadolu turuna başkent Ankara ile devam ediyor. Londra şehir hatlarında kullanılan ve Birleşik

HABERLER

Nissan’dan 300 Km/s Hızında Elektrikli Araç

Nissan’ın ürettiği prototip 300 km/s hıza ulaşabiliyor JAPON otomobil markası Nissan, ZEOD RC adını verdiği bugüne kadar yapılan en hızlı elektrikli otomobili üretti. Şu anda prototip halinde bulunan araç, Nissan’ın