Upsolar’ın Panelleri Winsa’nın Elektrik Faturalarının Yükünü Azaltacak

Upsolar’ın Panelleri Winsa’nın Elektrik Faturalarının Yükünü Azaltacak

TK_WINSA_KOCAELI_04

Upsolar Panelleri ile Türkiye’deki en büyük PV santrallerinden biri daha hizmete başlıyor

Dünyanın önde gelen PV modülleri tedarikçilerinden biri olan Upsolar, Türkiyenin en büyük PV sistemlerinden biri olan 650-kWp projesini Kocaeli’de hizmete soktuğunu bugün duyurdu. Upgrade Energy mühendislik firması tarafından geliştirilen sistem Upsolar’ın bugüne dek Türkiye’deki en büyük kurulumu.

2600 adet UP-M250P modüllere sahip çatı üstü sistem PVC pencere, kapı ve panjur sistemleri üreticisi Winsa, ‘nın sahip olduğu bir fabrikaya  temiz enerji sağlayacak.

“Türkiye’de elektriğin fiyatı her yıl ortalama yüzde 11,5 artıyor. Sadece Ekim ayında yüzde dokuz zam oldu,” diyen Upsolar Group’un Türkiye ve Ortadoğu Direktörü Ioannis Markatatos sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu değişken enerji piyasasında yenilenebilir enerjinin finansal yararları hiç bu kadar açık olmamıştı. Türkiye’deki müşteriler hem yerel şebekeye bağımlılıklarını azaltmak için, hem de cazip bir uzun vadeli yatırım aracı olarak yüzlerini giderek daha fazla güneş enerjisine çeviriyorlar.

“Güneş enerjisini seçmekle elektrik faturalarımızı önemli ölçüde azaltacağız ve bunu kuruluşumuzun büyümesini desteklemek için sermayeye yönlendirme fırsatı olarak değerlendireceğiz,” diyor Winsa Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ergün Çiçekçi. “Upsolar ihtiyaçlarımızı karşılamak için bize uygun bir teknoloji ve hizmet çözümleri geliştirmek üzere Upgrade Energy ile birlikte çalıştı. Buna önümüzdeki 20 yıl boyunca sistemlerimizin yılda bir kez ücretsiz denetimi de dahil. Türkiye’de güneş enerjisine ilk geçenlerden biri olduğumuz için gurur duyuyoruz ve başkalarına bizi izlemeleri için ilham vermeyi umuyoruz.”

Tüm Upsolar sistemleri, her santralin ömrü boyunca üstün performans vermesini sağlamak için kaliteli malzemelerle üretilir ve sektörün önde gelen ürün ve performans garantileriyle desteklenir.

Bu proje, Upsolar’ın Türkiye genelindeki yeni projelerde 29 MW enerji sağlama hedefinin en son adımı olmanın yanı sıra, şirketin Upgrade Energy ile işbirliği yaptığı üçüncü proje olma özelliğini de taşıyor. Bu yılın başlarında şirketler Belçika ve Hırvatistan’da toplam 1.65 MWp gücünde sistemleri hizmete sokmuşlardı.

 

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

YATIRIMCI 0 Comments

“Ürünlerimizle Yeşil Şehirlerin Oluşmasına Öncülük Etmeyi Hedefliyoruz”

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan: “Ürünlerimizle yeşil şehirlerin oluşmasına öncülük etmeyi hedefliyoruz. Sokak aydınlatmasında yaşanacak dönüşümün, diğer alanlardaki LED dönüşümüne de olumlu yansıyacağına inanıyoruz.” LED aydınlatmanın yaygınlaşması

HABERLER

William Formula 1 İçin Yeni Enerji Depolama Sistemleri Geliştiriyor

Williams Formula 1’de kullanılarak öncülük yapması planlanan volan tabanlı enerji depolama sistemleri geliştirmek için devletten destek alacak. Hibe, Formula 1 tabanlı teknolojileri ticarileştiren Williams Gelişmiş Mühendislik departmanı tarafından alınacak. Williams’ın

Jeotermal enerji 0 Comments

Enerji Piyasalarında Son Düzenlemeler Çerçevesinde Üretici ve Tüketici Sorunları Düzenleniyor

Enerji Piyasalarında Son Düzenlemeler Çerçevesinde Üretici ve Tüketici Sorunları isimli konferans dizisi 13 Nisan, 20 Nisan, 27 Nisan ve 4 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Konferanslar İstanbul Çağlayan Adliyesi Seminer Salonu’nda