Upsolar’ın Panelleri Winsa’nın Elektrik Faturalarının Yükünü Azaltacak

Upsolar’ın Panelleri Winsa’nın Elektrik Faturalarının Yükünü Azaltacak

TK_WINSA_KOCAELI_04

Upsolar Panelleri ile Türkiye’deki en büyük PV santrallerinden biri daha hizmete başlıyor

Dünyanın önde gelen PV modülleri tedarikçilerinden biri olan Upsolar, Türkiyenin en büyük PV sistemlerinden biri olan 650-kWp projesini Kocaeli’de hizmete soktuğunu bugün duyurdu. Upgrade Energy mühendislik firması tarafından geliştirilen sistem Upsolar’ın bugüne dek Türkiye’deki en büyük kurulumu.

2600 adet UP-M250P modüllere sahip çatı üstü sistem PVC pencere, kapı ve panjur sistemleri üreticisi Winsa, ‘nın sahip olduğu bir fabrikaya  temiz enerji sağlayacak.

“Türkiye’de elektriğin fiyatı her yıl ortalama yüzde 11,5 artıyor. Sadece Ekim ayında yüzde dokuz zam oldu,” diyen Upsolar Group’un Türkiye ve Ortadoğu Direktörü Ioannis Markatatos sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu değişken enerji piyasasında yenilenebilir enerjinin finansal yararları hiç bu kadar açık olmamıştı. Türkiye’deki müşteriler hem yerel şebekeye bağımlılıklarını azaltmak için, hem de cazip bir uzun vadeli yatırım aracı olarak yüzlerini giderek daha fazla güneş enerjisine çeviriyorlar.

“Güneş enerjisini seçmekle elektrik faturalarımızı önemli ölçüde azaltacağız ve bunu kuruluşumuzun büyümesini desteklemek için sermayeye yönlendirme fırsatı olarak değerlendireceğiz,” diyor Winsa Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ergün Çiçekçi. “Upsolar ihtiyaçlarımızı karşılamak için bize uygun bir teknoloji ve hizmet çözümleri geliştirmek üzere Upgrade Energy ile birlikte çalıştı. Buna önümüzdeki 20 yıl boyunca sistemlerimizin yılda bir kez ücretsiz denetimi de dahil. Türkiye’de güneş enerjisine ilk geçenlerden biri olduğumuz için gurur duyuyoruz ve başkalarına bizi izlemeleri için ilham vermeyi umuyoruz.”

Tüm Upsolar sistemleri, her santralin ömrü boyunca üstün performans vermesini sağlamak için kaliteli malzemelerle üretilir ve sektörün önde gelen ürün ve performans garantileriyle desteklenir.

Bu proje, Upsolar’ın Türkiye genelindeki yeni projelerde 29 MW enerji sağlama hedefinin en son adımı olmanın yanı sıra, şirketin Upgrade Energy ile işbirliği yaptığı üçüncü proje olma özelliğini de taşıyor. Bu yılın başlarında şirketler Belçika ve Hırvatistan’da toplam 1.65 MWp gücünde sistemleri hizmete sokmuşlardı.

 

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

YATIRIMCI

Norveç’te Deniz Suyundan Isınma

Norveç’in Drammen kentinde ısınma ihtiyacını gideriyor. Temiz ve yenilenebilir enerji sağlayan sistemin tek ihtiyacı su kaynağı. Dünyada yenilenebilir enerji teknolojilerinin uygulama alanları da genişliyor. Deniz suyu da alternatif enerji kaynaklarından

HABERLER

Prof. Dr. Şener Oktik, yeniden GENSED’in Genel Başkanı

Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) 3.Olağan Genel Kurul Toplantısında  2 yıl süreyle görev yapacak  yeni yönetim ve denetim kurullarını seçti.  GENSED’in 3. Olağan Genel Kurulu 23 Mayıs 2014

HABERLER

Terakki Vakfı Okulları’nın İlk Yeşil Kampüsü Yolda

Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından 136 yaşındaki Terakki Vakfı Okulları, Tuzla’ya 65 milyon liralık yatırımla kampus kuruyor. Yeşil bina sertifikalı yeni kampus, Eylül 2014’te eğitime başlayacak 136 yıllık geçmişiyle Türkiye’nin