Upsolar’dan 40 MWp’lik Yeni Modül Tedariği

Upsolar’dan 40 MWp’lik Yeni Modül Tedariği

Upsolar Türkiye’de 40 MWp Gücünde Yeni PV Tesislerine Modül Tedarik ediyor.

Şirket 20’den fazla büyük ölçekli bu proje için yerel bir yatırımcı ve EPC firması ile yol alıyor.

Solar fotovoltaik (PV) modüllerinin lider tedarikçisi Upsolar bugün Türkiye’de 40 MWp büyüklüğünde bir satış anlaşması imzaladığını duyurdu. Sadece bu sözleşmeyle, önümüzdeki 12 ay içinde toplam 60 MW’ın üzerinde güce sahip Upsolar modülleri, ülkenin farklı GES bölgelerinde kullanılacak ve Ulusal Yenilenebilir Enerji Eylem Planı’nın Türkiye’deki yenilenebilir enerji oranını 2023 yılına kadar yüzde 30’a çıkarma hedefine katkıda bulunacak.
Bu projeler, Upsolar’ın güçlü partnerlerinden biri olan mühendislik, tedarik ve kurulum (EPC) firması Sunel-Tes Enerji ekibi ile ortaklığın sonucu.
“Kalite konusundaki kararlılığı ve üretimi müşterilerin taleplerini karşılayacak şekilde ölçekleyebilmesi, Upsolar’ı Türkiye’yi küresel bir PV lideri yapma yolunda bizim için doğru ortak yapıyor” diyen Sunel Enerji’nin CEO’su Konstantinos Zugouras sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu projeleri tamamlamayı ve Türkiye’nin her tarafına temiz, yenilenebilir enerji götürmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Şirketin bu sözleşme çerçevesinde teslim edeceği ilk ürünler (18.7 MWp gücünde UP-M260P polikristalin modülleri) Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde her biri 1.1 MWp gücünde 17 projede kullanılacak. Afyonkarahisar, Dinar’daki projeler için gönderilen 3.3 MWp gücündeki ikinci bir grup modül ise kısa bir süre önce kuruldu. Bu satışla birlikte, Upsolar 2014’ün ilk çeyreğinden bu yana Türkiye’de 35MWp kurulu güce ulaşmış oldu.

Upsolar Grubu’nun Türkiye ve Orta Doğu Müdürü Ioannis Markakatos şu açıklamayı yaptı: “Bu sözleşmenin ölçeği, hem Upsolar hem de bir bütün olarak Türkiye’deki PV pazarı için önemli bir dönüm noktasıdır. 2015 yılı için pazardaki büyüme tahminlerinin 250 MWp seviyesinde olduğu düşünüldüğünde, bu anlaşma Türkiye’nin iddialı yenilenebilir enerji hedeflerine önemli bir katkıda bulunmakta ve Upsolar’ın yeni gelişen solar enerji pazarlarında temel bir aktör olduğunu vurgulamaktadır.”

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“GES Yatırımcılarının Geleceği Belirsiz Firmaların Ürünlerini Alma Lüksü Olmamalı”

SolarTürk Enerji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve GÜNDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Özberk: “Ülkemizde GES yatırımında bulunacak yatırımcılarımızın ileride ne olacağı belirsiz firmaların ürünlerini alma lüksünde olmaması lazım. Bu

HABERLER

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nün Enerjisi Rüzgardan

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE), enerji ihtiyacını rüzgardan karşılayacak. Üniversite, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) desteğinde, kampüsün elektrik ihtiyacını karşılamak için 250 kW kapasiteli rüzgar türbini kuracak. Kurulacak rüzgar türbinlerinin İYTE’nin

HABERLER

Güriş, Siemens’le 165 MW Kapasiteli Üç Yeni Rüzgar Enerjisi Santrali Kuruyor

Türk enerji sektörünün önemli isimlerinden biri olan Güriş Grubu, üç yeni rüzgar enerjisi santrali projesi için Siemens’le işbirliği yaptı. Muğla, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’nde kurulacak yeni rüzgar enerjisi santralleri için