Upsolar’dan 40 MWp’lik Yeni Modül Tedariği

Upsolar’dan 40 MWp’lik Yeni Modül Tedariği

Upsolar Türkiye’de 40 MWp Gücünde Yeni PV Tesislerine Modül Tedarik ediyor.

Şirket 20’den fazla büyük ölçekli bu proje için yerel bir yatırımcı ve EPC firması ile yol alıyor.

Solar fotovoltaik (PV) modüllerinin lider tedarikçisi Upsolar bugün Türkiye’de 40 MWp büyüklüğünde bir satış anlaşması imzaladığını duyurdu. Sadece bu sözleşmeyle, önümüzdeki 12 ay içinde toplam 60 MW’ın üzerinde güce sahip Upsolar modülleri, ülkenin farklı GES bölgelerinde kullanılacak ve Ulusal Yenilenebilir Enerji Eylem Planı’nın Türkiye’deki yenilenebilir enerji oranını 2023 yılına kadar yüzde 30’a çıkarma hedefine katkıda bulunacak.
Bu projeler, Upsolar’ın güçlü partnerlerinden biri olan mühendislik, tedarik ve kurulum (EPC) firması Sunel-Tes Enerji ekibi ile ortaklığın sonucu.
“Kalite konusundaki kararlılığı ve üretimi müşterilerin taleplerini karşılayacak şekilde ölçekleyebilmesi, Upsolar’ı Türkiye’yi küresel bir PV lideri yapma yolunda bizim için doğru ortak yapıyor” diyen Sunel Enerji’nin CEO’su Konstantinos Zugouras sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu projeleri tamamlamayı ve Türkiye’nin her tarafına temiz, yenilenebilir enerji götürmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Şirketin bu sözleşme çerçevesinde teslim edeceği ilk ürünler (18.7 MWp gücünde UP-M260P polikristalin modülleri) Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde her biri 1.1 MWp gücünde 17 projede kullanılacak. Afyonkarahisar, Dinar’daki projeler için gönderilen 3.3 MWp gücündeki ikinci bir grup modül ise kısa bir süre önce kuruldu. Bu satışla birlikte, Upsolar 2014’ün ilk çeyreğinden bu yana Türkiye’de 35MWp kurulu güce ulaşmış oldu.

Upsolar Grubu’nun Türkiye ve Orta Doğu Müdürü Ioannis Markakatos şu açıklamayı yaptı: “Bu sözleşmenin ölçeği, hem Upsolar hem de bir bütün olarak Türkiye’deki PV pazarı için önemli bir dönüm noktasıdır. 2015 yılı için pazardaki büyüme tahminlerinin 250 MWp seviyesinde olduğu düşünüldüğünde, bu anlaşma Türkiye’nin iddialı yenilenebilir enerji hedeflerine önemli bir katkıda bulunmakta ve Upsolar’ın yeni gelişen solar enerji pazarlarında temel bir aktör olduğunu vurgulamaktadır.”

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

E.On Yenilenebilir Enerjideki Payını Artıracak

Almanya’nın en büyük elektrik şirketi E.On kömür, gaz ve nükleerden çıkacağını açıkladı.  Dünyanın önde gelen elektrik şirketlerinin yenilenebilir enerjiye ağırlık vereceklerini içeren açıklamalar hemen her hafta yayınlanmaya başladı. yesilgazete.org’da yayımlanan

Şirket Haberleri

Limak Enerji, Apa GES Projesiyle 23 Gigawatt/saat Üretim Yapmayı Hedefliyor

Limak Enerji İcra Kurulu Başkanı Birol Ergüven, yenilenebilir enerji projelerini büyüteceklerini belirterek, “Güneş alanındaki başlangıç noktamız olan Konya’daki Apa GES projemizin en geç 2017’de çalışır duruma geçmesini ve 23 gigawatsaat üretim yapmayı hedefliyoruz”

HABERLER

Dünya’da Green Good Design Ödülü’nü Kazanan Kombi DemirDöküm

DemirDöküm Nitromix kombi ve Roll Bond teknolojisiyle üretilen güneş kolektörleri “Green Good Design Ödülü”ne layık görüldü. Demirdöküm’den yapılan açıklamaya göre, Nitromix kombi dünyada bu ödülü kazanan ilk kombi olma özelliğini