Upsolar, Türkiye ve Singapur’da Hedef Büyüttü

Upsolar, Türkiye ve Singapur’da Hedef Büyüttü

 

Dünyanın önde gelen güneş modülü tedarikçilerinden Upsolar,  İstanbul ve Singapur’da açtığı ofislerle, Türkiye ve Güney Doğu Asya’daki güneş enerjisi pazarlarında daha fazla yer alacak.                     

close up solar cell batteryDünyada öncü güneş modülü tedarikçilerinden olan Upsolar, bugün İstanbul ve Singapur’da birer ofis açtı. Böylece, şirketin Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika’daki ofis sayısı 10’a çıkarken, Türkiye ve Güney Doğu Asya’da gelişmekte olan güneş enerjisi pazarlarına da daha iyi hizmet verilmesi planlanıyor. Ayrıca, Upsolar’ın hızla artan nüfusları, giderek daha uygun hale gelen yasal düzenlemeleri ve pek çok bölgede güvenilir elektrik kaynakları bulunmaması gibi faktörler nedeniyle, hızla büyüyeceği tahmin edilen Orta Doğu ve Güneydoğu Asya güneş enerjisi pazarlarına ulaşmasına yardımcı olması amaçlanıyor.

“Türkiye heyecan verici bir pazar”

Upsolar’ın Türkiye ve Yunanistan Genel Müdürü olarak İstanbul ofisinin de yönetimini üstlenecek olan Ioannis Markatatos “Yenilenebilir enerji konusundaki deneyim ve yeni tarife garantisi Türkiye’yi heyecan verici bir yeni pazar haline getiriyor. Ülkede var olmamız ise, taleplere cevap vermemize ve yerel finans, lojistik ve kurulum ortaklarıyla ilişki kurmamıza yardımcı olacak” şeklinde görüşlerini açıkladı.

“Güneydoğu Asya büyük bir potansiyele sahip”

Upsolar’ın Singapur Ofisi, Asya Pasifik Bölge Müdürü Roy Li tarafından yönetilecek. Güneydoğu Asya’nın finans, lojistik ve bilgi merkezi olan Singapur’daki büyük kaynaklardan şirketin yararlanmasını sağlamayı planladıklarını belirten Li ise, “Güneydoğu Asya, hızla değişen ekonomisi, büyük nüfusu ve elektriğe sürekli olarak ulaşamayan geniş alanları nedeniyle güneş enerjisi konusunda çok büyük bir potansiyele sahip. Bölgedeki operasyonlarımızı genişletirken, bir yandan da yerel personel almaya çalışacağız” değerlendirmesini yaptı. Li son olarak, 2013 yılında 50 milyon ABD dolarından fazla satış yapan Upsolar Japonya ofisini yönetti.

Singapur Ekonomik Kalkınma Kurulu adına Cleantech Yetkili Müdürü Bay Goh Chee Kiong ise, şu açıklamayı yaptı: “Upsolar’ın bölge merkezi için Singapur’u seçmesinden çok memnunuz. Vasıflı iş gücümüz, gelişmiş finans piyasalarımız ve araştırma kabiliyetlerimiz Singapur’u global temiz enerji şirketlerinin Asya’daki hızlı büyüyen pazarlara ulaşması için ideal bir yer haline getiriyor. Upsolar’ın yatırımı güneş enerjisi sektörünün ekosisteminin canlılığına katkıda bulunuyor ve Singapur’un global bir enerji merkezi olarak pozisyonunu güçlendiriyor.”

Yükselen güneş pili pazarları: Singapur ve Türkiye

Upsolar CEO’su Zhe Jiang ise, “Hızlı hareket edebilme kabiliyeti; Upsolar’ın iş modelinin, daha yerleşik olduğumuz bölgelerdeki güçlü pozisyonumuzu kaybetmeden Türkiye ve Singapur gibi yükselen güneş pili pazarlarına doğru etkin bir şekilde genişlememizi sağlayan önemli bir bileşendi. Ioannis ve Roy müşteri desteğine özel bir vurgu yaparak, güçlü yerel ekipler oluşturma konusundaki yeteneklerini kanıtladılar ve bu onları, gelişimimizin bu yeni aşamasında bize yol göstermek için ideal adaylar haline getiriyor” şeklinde konuştu.

Upsolar önümüzdeki yıllarda Türkiye’de yerel mühendislik, satın alma ve inşaat uzmanları yani EPC firmaları aracılığıyla 29 MW düzeyinde güneş enerjisi projeleri geliştirmeyi planlıyor. Upsolar, İstanbul’daki satış ofisine ek olarak, ürünleri hızla teslim edebilmek ve talepteki değişimlere hızla cevap verebilmek için, Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi pazarına sahip bölgede olan Antalya’ya yakın bir de depo açacak.

 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

SolarNow Turkey Konferansında Ticari Segmentte PV, Detaylarıyla İrdelendi

Solarplaza tarafından düzenlenen SolarNow Turkey konferansı, 26.11.2013 tarihinde İstanbul Marriott Hotel Asia’da uluslararası alanda güneş enerjisi sektörünü bir araya getirdi. 4 oturumda gerçekleşen konferansta; Türkiye’nin güneş enerjisi pazarı, finansman ve

HABERLER

Türk Profesörün Solar- Fotosentez Enerjisi Yöntemi

TÜBİTAK’ın düzenlediği kurultaya katılan Türk bilim insanları çalışmalarıyla parmak ısırtıyor. Bilimsel çalışmalarını ABD, İngiltere, Avusturya ve Almanya gibi ülkelerde yürüten bilim insanlarımız arasında kansere karşı hücresel tedavi yöntemleri geliştiren de

YATIRIMCI

Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye 3 Milyon Dolarlık Hibe

Dünya Bankası, elektrik sektöründe sera gazı emisyon uygulamaları ve Türkiye’de karbon piyasası kurulması için 3 milyon doları aşmayacak düzeyde hibe desteği sağlayacak. Hazine Müsteşarlığı ile Dünya Bankası tarafından imzalanan “Türkiye-Pazara