Upsolar, Şangay Pudong Uluslararası Havalimanına Enerji Sağlıyor

Upsolar, Şangay Pudong Uluslararası Havalimanına Enerji Sağlıyor

Upsolar, 1.7 MW’lık güneş elektrik sistemiyle Şangay Pudong Uluslararası Havalimanı’nın Fotovoltaik (BIPV) projesini gerçekleştirdi.

shanghai-china

PV güneş modülleri sağlayıcısı Upsolar, Şangay Pudong Uluslararası Havalimanı’nda 1.7 MB güneş elektrik sistemini tamamladığını duyurdu. Fotovoltaik projesi ile bütünleşen binada; havalimanının otopark tesislerinde, yükleme cihazlarında ve havalandırma ünitelerindeki ihtiyaçları karşılamak için yeterli temiz enerji üretiliyor.

Terminal 1 ve 2 arasındaki 15 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilen sistem, Upsolar’ın UP-S245P modülleriyle inşa edilirken, Schweizer’in Solrif çerçeveleri de kullanıldı. BIPV sistemine olanak sağlamak amacıyla bu ürünler ile geleneksel çatı yer değiştirdi.

Upsolar’ın havalanındaki ikinci sistem

Bu yapı Upsolar’ın havaalanında kurduğu ikinci sistem. İlkini 2010 yılında Terminal 2 bölümünde, yeşil çevre için güneş-enerjili su sistemini kurarak gerçekleştirmişti.

Upsolar CEO’su Zhe Jiang konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Geleceğe bakan güneş teknoloji sağlayıcıları, müşterilerinin estetik beklentileri doğrultusunda,  ürünleri şık tasarıma sahip elementlerle birleştiriyor. Bütün işaretler, gelecek yıllarda yenilenebilir enerjide BIPV’nin anahtar unsur olacağını gösteriyor” dedi.

Şangay Pudong Uluslararası Havalimanı Çin’in en büyük seyahat merkezlerinden biri. Şangay şehir merkezine yalnızca 30 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Havalimanı her yıl, yaklaşık 60 milyon yolcu çekiyor.

Dünyanın en büyük şehirlerinden olan Şangay’da odaklanılan ana noktalardan biri, yenilebilir enerji  yardımıyla tesislerin sürdürülebilirliğinin sağlanması yönündeki kararların havalimanı yetkilileri tarafından alınması.

Şangay Pudong Uluslararası Havalimanı BIPV sistemi, Çin’in güneş teşvik programı için nitelendirildi.

Kaynak: Çeviri Haber Upsolar İnternet Sitesi

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Eskişehir Sanayisine Güneş ve Rüzgar Enerjisi Projeleri

Eskişehir Sanayi Odası, yatırımcıların en büyük girdi maliyetlerinden enerjiyi ucuzlatmak amacıyla hayata geçirdiği güneş ile rüzgar enerjisi yatırım projeleri için onay bekliyor. Yenilenebilir enerji kaynakların kullanım oranı artarken, önemli bir

HABERLER 0 Comments

Tesla’nın Model 3’ünün Performansı, Model S’e Benzer Olacak

Tesla, hem çok uygun fiyattan satacağı hem de çok iyi performans sunacak bir elektrikli araba geliştiriyor. İşte Model 3 hakkındaki son söylentiler… Elektrikli araç sektörü denildiğinde hiç şüphesiz akla gelen

HABERLER

Elektriğini Güneşten Üreten Yeşil Pasaj

Güneş enerjisinden ürettiği elektriği pasaj aydınlatmasında kullanan Makine Mühendisleri Odası Milas Temsilcisi Onur Onay, yenilenebilir enerji kullanımı konusunda vatandaşlara ve yerel yönetimlere örnek oluyor. Milas’taki Onay Pasajı’nın sahibi Makine Mühendisleri