Upsolar Meksika Pazarına Giriyor

Upsolar Meksika Pazarına Giriyor

Upsolar Meksika’da  152 kWp gücündeki güneş enerjisi sistemiyle, Deportivo Azcapotzalco Spor Merkezi ve Alameda Norte Parkı’nın yaya kaldırımlarını aydınlatacak.

MX_WIDERANGE_REYNOSA_03bGüneş enerjisi dünyanın hemen her bölgesinde kullanılmaya başladı. Özellikle güneş enerjisi sistemi üreticileri dünyanın çeşitli bölgelerinde projeler üstleniyor.

Upsolar Meksika’da ilk ticari ölçekteki projesini gerçekleştiriyor.  152 kWp gücündeki sistem, Deportivo Azcapotzalco Spor Merkezi ve Alameda Norte Parkı’nın yaya kaldırımlarını aydınlatacak. Wide Range Mexico EPC firmasının işbirliğinde yapılan bu projede, Meksika üretimi olan akıllı Upsolar panelleri kullanılıyor. 608 adet Tigo Enerji ile optimize edilmiş Upsolar akıllı panel kullanılan bu sistem, her yıl 77.000 Dolar’dan fazla enerji tasarrufu sağlayarak, yıllık olarak 190 ton karbondioksit salımını engelleyecek.

Upsolar için çok önemli olan bu adım, büyük ölçekli güneş projeleri olacak Meksika genelinde, ilgi çekici olan fotovoltaik pazarına girme yolunda daha büyük bir rol oynamayı sağlayacak bir proje niteliğini taşıyor.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

YATIRIMCI

Sicilya ve Coca-Cola, Narenciyeden Enerji Elde Etmek İçin Güçlerini Birleştirdi

Sicilya ve dünyaca ünlü içecek şirketi Coca Cola, Milan Expo 2015 bünyesinde sürdürülebilirlik için ve gıda atıkları israfına karşı ortak hareket etmeye karar verdi. Bu fikir, Expo sırasında Sicilya’nın dünyaca

Elektrik Satışı 0 Comments

Sedaş’tan Kaçak Enerji Kullanımı İle Mücadele Kampanyası

SEDAŞ, kaçak enerjiyle mücadele kapsamında yeni bir projeyi hayata geçiriyor. SEDAŞ, “Kaçak elektrikle İlgili Bilgilendirme ve Bilinçlendirme” projesi kapsamında, kayıp kaçak oranında düşüş sağlamayı, 1,6 milyon elektrik kullanıcısını bilinçlendirmeyi ve

HABERLER 0 Comments

Akıllı Şehir Uygulamasında En Önemli Güçlük “Finansal Yeterlilik”

Novusens Akıllı Şehirler Enstitüsü Kurucu Ortağı Berrin Benli, belediyelerin akıllı şehir uygulamalarında karşılaştıkları en önemli güçlüklerin başında “finansal yeterliliğin” geldiğini söyledi. Akıllı şehirler geleceğin kent yaşamının en önemli konseptlerinden biri