Upsolar Meksika Pazarına Giriyor

Upsolar Meksika Pazarına Giriyor

Upsolar Meksika’da  152 kWp gücündeki güneş enerjisi sistemiyle, Deportivo Azcapotzalco Spor Merkezi ve Alameda Norte Parkı’nın yaya kaldırımlarını aydınlatacak.

MX_WIDERANGE_REYNOSA_03bGüneş enerjisi dünyanın hemen her bölgesinde kullanılmaya başladı. Özellikle güneş enerjisi sistemi üreticileri dünyanın çeşitli bölgelerinde projeler üstleniyor.

Upsolar Meksika’da ilk ticari ölçekteki projesini gerçekleştiriyor.  152 kWp gücündeki sistem, Deportivo Azcapotzalco Spor Merkezi ve Alameda Norte Parkı’nın yaya kaldırımlarını aydınlatacak. Wide Range Mexico EPC firmasının işbirliğinde yapılan bu projede, Meksika üretimi olan akıllı Upsolar panelleri kullanılıyor. 608 adet Tigo Enerji ile optimize edilmiş Upsolar akıllı panel kullanılan bu sistem, her yıl 77.000 Dolar’dan fazla enerji tasarrufu sağlayarak, yıllık olarak 190 ton karbondioksit salımını engelleyecek.

Upsolar için çok önemli olan bu adım, büyük ölçekli güneş projeleri olacak Meksika genelinde, ilgi çekici olan fotovoltaik pazarına girme yolunda daha büyük bir rol oynamayı sağlayacak bir proje niteliğini taşıyor.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

ENERJİ YÖNETİMİ

Enerjilerini Güneş Panelinden Üretiyorlar

Tunceli’nin Pülümür ilçesine bağlı Hasangazi köyüne bağlı Bayraklı mezrasında  yaşayan Rıza ve Fatma Yıldız çifti kendi enerjilerini üretiyor.  “İstenirse, olur” sözünü doğrulayan bir uygulama Tunceli’den geldi. Çift kendi enerji ihtiy Haberin

HABERLER

Bak Enerji’nin Rüzgar Santrali için ÇED Raporu İstenmedi

Bak Enerji’nin 82.5 megawatt kapasiteli rüzgar enerji santrali için valiliğimizce “çevresel etki değerlendirmesi gerekli değildir” kararı verildi. Açıklamada, “Kayseri ilindeki Öküzyatağı-Güngörmez-Kızılkaya-Topalalikuyusu-Çingenözü-Danaözü-Çatalkaya mevkiindeki Bak Enerji Üretimi A.Ş. tarafından yapılması planlanan 82,5 mw

ENERJİ YÖNETİMİ

Warren Buffett Güneş Elektriği Aldı

ABD`li ünlü işadamı Warren Buffett, First Solar`dan 20 yıl boyunca kilovatsaat başına 3.87 dolar/cent fiyattan elektrik satın alacak. Dünyada ünlü işadamları güneş enerjisinden üretilen elektriğe yöneliyor. enerjigunlugunet’in haberine göre, ABD`li