Upsolar Meksika Pazarına Giriyor

Upsolar Meksika Pazarına Giriyor

Upsolar Meksika’da  152 kWp gücündeki güneş enerjisi sistemiyle, Deportivo Azcapotzalco Spor Merkezi ve Alameda Norte Parkı’nın yaya kaldırımlarını aydınlatacak.

MX_WIDERANGE_REYNOSA_03bGüneş enerjisi dünyanın hemen her bölgesinde kullanılmaya başladı. Özellikle güneş enerjisi sistemi üreticileri dünyanın çeşitli bölgelerinde projeler üstleniyor.

Upsolar Meksika’da ilk ticari ölçekteki projesini gerçekleştiriyor.  152 kWp gücündeki sistem, Deportivo Azcapotzalco Spor Merkezi ve Alameda Norte Parkı’nın yaya kaldırımlarını aydınlatacak. Wide Range Mexico EPC firmasının işbirliğinde yapılan bu projede, Meksika üretimi olan akıllı Upsolar panelleri kullanılıyor. 608 adet Tigo Enerji ile optimize edilmiş Upsolar akıllı panel kullanılan bu sistem, her yıl 77.000 Dolar’dan fazla enerji tasarrufu sağlayarak, yıllık olarak 190 ton karbondioksit salımını engelleyecek.

Upsolar için çok önemli olan bu adım, büyük ölçekli güneş projeleri olacak Meksika genelinde, ilgi çekici olan fotovoltaik pazarına girme yolunda daha büyük bir rol oynamayı sağlayacak bir proje niteliğini taşıyor.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Türkiye’nin Çatıllarını Yeşilleştirecek Yeni Standartlar Geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bina çatılarına yeni standartlar getirdi. Çatılarda yeşil alanlar kurulabilecek, cadde-sokak mimarisi yansıtılabilecek hatta konut harici bina çatılarında sergi salonu yapılabilecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bina çatılarına

Elektrik Üretimi 0 Comments

Kayseri’ye Güneş Enerjisi OSB’si Kurulacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in Kayseri’ye üç OSB projesinden biri olan Güneş Enerjisi OSB’si için çalışmalar sürüyor. Türkiye’de güneş enerjisi yatırımları belediyelerin de çalışmalara katılımıyla sürüyor. Kayseri’de güneş enerjisi organize

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

Şişecam Dünyanın En Büyük Solar Projelerinden Birini Yapacak

Şişecam Mersin Düzcam fabrikasının çatısına 6 MW kurulu gücünde bir güneş enerjisi santrali kuruyor. Proje tamamlandığı zaman, dünyanın en büyük 5 roof-top (çatı üstü) GES’inden biri olacak. Sistemin montajına 2017’nin