Upsolar Meksika Pazarına Giriyor

Upsolar Meksika Pazarına Giriyor

Upsolar Meksika’da  152 kWp gücündeki güneş enerjisi sistemiyle, Deportivo Azcapotzalco Spor Merkezi ve Alameda Norte Parkı’nın yaya kaldırımlarını aydınlatacak.

MX_WIDERANGE_REYNOSA_03bGüneş enerjisi dünyanın hemen her bölgesinde kullanılmaya başladı. Özellikle güneş enerjisi sistemi üreticileri dünyanın çeşitli bölgelerinde projeler üstleniyor.

Upsolar Meksika’da ilk ticari ölçekteki projesini gerçekleştiriyor.  152 kWp gücündeki sistem, Deportivo Azcapotzalco Spor Merkezi ve Alameda Norte Parkı’nın yaya kaldırımlarını aydınlatacak. Wide Range Mexico EPC firmasının işbirliğinde yapılan bu projede, Meksika üretimi olan akıllı Upsolar panelleri kullanılıyor. 608 adet Tigo Enerji ile optimize edilmiş Upsolar akıllı panel kullanılan bu sistem, her yıl 77.000 Dolar’dan fazla enerji tasarrufu sağlayarak, yıllık olarak 190 ton karbondioksit salımını engelleyecek.

Upsolar için çok önemli olan bu adım, büyük ölçekli güneş projeleri olacak Meksika genelinde, ilgi çekici olan fotovoltaik pazarına girme yolunda daha büyük bir rol oynamayı sağlayacak bir proje niteliğini taşıyor.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

2014’te Türkiye Enerji Pazarında Toplam İşlem Değeri Bir Önceki Yıla Göre Geriledi

Türkiye enerji pazarı, toplamda 5,6 milyar dolar değerinde 40 birleşme ve satın alma işlemi ile 2013 yılında gerçekleşen işlem sayısına ulaşmış oldu. Ancak, 2014 yılındaki toplam işlem değeri, 2013 yılında

HABERLER

Shell Eco-Marathon Avrupa’da, Türkiye’den Yirmi Takım Yarışacak!

Shell’in, gençleri geleceğin enerji alternatifleri ile çalışan araçları geliştirmeye teşvik etmek için her yıl düzenlediği Shell Eco-marathon’a bu yıl Türkiye’den 20 takım başvuru aşamalarını başarıyla tamamlayarak katılma hakkı kazandı. 15-19

Jeotermal enerji 0 Comments

İzmir’de Temiz Enerji Zirvesi Gerçekleştirilecek

Temiz Enerji Zirvesi, 11 Mayıs Çarşamba günü saat 13.00’da Tarihi Havagazı Kültür Merkezi’nde (Alsancak/İzmir) gerçekleştirilecek. Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER), iklimekonomisi.org işbirliği ile Gözlem Gazetesi, Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD)