Upsolar Meksika Pazarına Giriyor

Upsolar Meksika Pazarına Giriyor

Upsolar Meksika’da  152 kWp gücündeki güneş enerjisi sistemiyle, Deportivo Azcapotzalco Spor Merkezi ve Alameda Norte Parkı’nın yaya kaldırımlarını aydınlatacak.

MX_WIDERANGE_REYNOSA_03bGüneş enerjisi dünyanın hemen her bölgesinde kullanılmaya başladı. Özellikle güneş enerjisi sistemi üreticileri dünyanın çeşitli bölgelerinde projeler üstleniyor.

Upsolar Meksika’da ilk ticari ölçekteki projesini gerçekleştiriyor.  152 kWp gücündeki sistem, Deportivo Azcapotzalco Spor Merkezi ve Alameda Norte Parkı’nın yaya kaldırımlarını aydınlatacak. Wide Range Mexico EPC firmasının işbirliğinde yapılan bu projede, Meksika üretimi olan akıllı Upsolar panelleri kullanılıyor. 608 adet Tigo Enerji ile optimize edilmiş Upsolar akıllı panel kullanılan bu sistem, her yıl 77.000 Dolar’dan fazla enerji tasarrufu sağlayarak, yıllık olarak 190 ton karbondioksit salımını engelleyecek.

Upsolar için çok önemli olan bu adım, büyük ölçekli güneş projeleri olacak Meksika genelinde, ilgi çekici olan fotovoltaik pazarına girme yolunda daha büyük bir rol oynamayı sağlayacak bir proje niteliğini taşıyor.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Araştırmacılar Sorgum İçin Drone‘lardan Faydalanıyor

Bir grup araştırmacı biyoyakıt üretimi için en önemli bitki olan sorgumun en iyi ve verimli türünü bulmak için Drone‘lardan faydalanıyor. Alternatif enerji türlerinin yararlanılması yönünde çalışmalar sürüyor. Bu doğrultuda, rüzgar

Akıllı Şebekeler ve Şehirler

Akıllı Şebekelerin Akıllı Sayaçlarının Takibi Cep Telefonlarından

Cep telefonu sektörü ile elektrik sektörü işbirliğine gidiyor. İşbirliği, yeni teknoloji ürünü sayaçlara (dijital) uzaktan okuma ve açma-kapama imkanı verecek cep telefonu SIM kartı takılmasını içeriyor. Aylık maliyeti 2-3 lirayı

Ulaşım

DMA’dan Çin’e Elektrikli Teknoloji İhracatı

Türkiye’nin ilk tip onay belgeli elektrikli araç üreticisi Derindere Motorlu Araçlar (DMA), teknolojisini Çin’e ihraç etmeye hazırlanıyor.  Elektrikli otomobil teknolojisindeki gelişmelere Türkiye’de katıldı. Bu alanda üretim yapan kuruluşlar ihracat yapmaya