Unilever’den Katı Atık Konusunda Atak

Unilever’den Katı Atık Konusunda Atak

Küresel fabrika ağını, 2013 yılından başlayarak katı atık alanlarına “sıfır atık” gönderen fabrikalar haline getiren Unilever, böylece 200 milyon euro maliyet tasarrufu da yaptı.

Unilever-

Sürdürülebilirlik kavramı ve uygulamalarının 21. yüzyılın şirketler için en önemli stratejilerinden biri olacağı görülüyor. Bu çerçevede, uluslararası kuruluşların sürdürülebilirlik çalışmaları dikkat çekiyor.

www.dunya.com’un haberine göre, Unilever, 2015 yılı itibarıyla tüm dünyada “sıfır katı atık” statüsüne ulaştığını duyurdu. Unilever tarafından yapılan yazılı açıklamada, Unilever’in 67 ülkede bulunan 240 fabrikasının, Sürdürülebilir Yaşam Planı kapsamında gerçekleştirmeyi taahhüt ettiği en temel hedeflerinden biri olan “sıfır katı atık” statüsüne sahip olduğu bildirildi.

Küresel fabrika ağını, 2013 yılından başlayarak katı atık alanlarına “sıfır atık” gönderen fabrikalar haline getiren Unilever, böylece 200 milyon euro maliyet tasarrufu da yaptı.

“Sıfır katı atık”

Türkiye’de son olarak üretime başlayan Konya Algida Fabrikası da dahil olmak üzere tüm üretim tesisleri “sıfır katı atık” statüsünde üretim yapan Unilever’in; fabrikalarından atık alanlarına hiçbir katı atık gönderilmiyor, tesislerde ortaya çıkan katı atıklar yeniden kullanılıyor, geri dönüştürülüyor ve geri kazanılıyor.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

İtalya’da “Güneş Rüzgarı”

Rüzgar tribünü köprüsü, İtalyan viyadüğünü kamusal alana dönüştürüyor.  İtalya’da yalnızca köprü görevi gören değil aynı zamanda enerji üreten şık görünümlü bir köprü tasarlandı. Kullanılmayan bir viyadük yıkılmayarak, dolayısıyla maliyetten tasarruf

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

Hacettepe Teknokent Dünyaya Örnek Olacak

Hacettepe Teknokent önemli bir başarıya imza atarak, Türkiye’nin ilk geniş kapsamlı Akıllı Kampüs projesini hayata geçiriyor. Üniversiteler bünyesinde oluşturulan Teknokentler önemini her geçen gün arttırıyor. Son dönemde ortaya konulan projeler açısından

HABERLER

Risen Solar Technology Türkiye’de Yatırım Hazırlığında

Fizibilite çalışması yapmak üzere kente gelen Çin’deki enerji firmasının proje yöneticisi Yun Jia Yang, 2015’te Türkiye ve Çin arasında yapılacak ticari anlaşmalara bu yatırımı ekletmeyi hedefliyor. Türkiye’de güneş enerjisinde uluslararası