Unilever’den Katı Atık Konusunda Atak

Unilever’den Katı Atık Konusunda Atak

Küresel fabrika ağını, 2013 yılından başlayarak katı atık alanlarına “sıfır atık” gönderen fabrikalar haline getiren Unilever, böylece 200 milyon euro maliyet tasarrufu da yaptı.

Unilever-

Sürdürülebilirlik kavramı ve uygulamalarının 21. yüzyılın şirketler için en önemli stratejilerinden biri olacağı görülüyor. Bu çerçevede, uluslararası kuruluşların sürdürülebilirlik çalışmaları dikkat çekiyor.

www.dunya.com’un haberine göre, Unilever, 2015 yılı itibarıyla tüm dünyada “sıfır katı atık” statüsüne ulaştığını duyurdu. Unilever tarafından yapılan yazılı açıklamada, Unilever’in 67 ülkede bulunan 240 fabrikasının, Sürdürülebilir Yaşam Planı kapsamında gerçekleştirmeyi taahhüt ettiği en temel hedeflerinden biri olan “sıfır katı atık” statüsüne sahip olduğu bildirildi.

Küresel fabrika ağını, 2013 yılından başlayarak katı atık alanlarına “sıfır atık” gönderen fabrikalar haline getiren Unilever, böylece 200 milyon euro maliyet tasarrufu da yaptı.

“Sıfır katı atık”

Türkiye’de son olarak üretime başlayan Konya Algida Fabrikası da dahil olmak üzere tüm üretim tesisleri “sıfır katı atık” statüsünde üretim yapan Unilever’in; fabrikalarından atık alanlarına hiçbir katı atık gönderilmiyor, tesislerde ortaya çıkan katı atıklar yeniden kullanılıyor, geri dönüştürülüyor ve geri kazanılıyor.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Erzincan’da Güneş Enerjisiyle Aydınlatma

Erzincan’da mesire alanında bulunan kamelyalar güneş enerjisinden faydalanılarak aydınlatılıyor. Türkiye’de güneş enerjisinden çeşitli açılardan faydalanılıyor. Güneş enerjisi önümüzdeki dönemlerde daha çok adından söz ettireceğe benziyor. www.milliyet.com.tr’nin haberine göre, Erzincan Belediyesi

HABERLER

Tetra Pak Çevre Hedeflerine İlerliyor

Tetra Pak’ın 5 Haziran Dünya Çevre Günü çerçevesinde yayımlanan mesajında, 2020 çevresel hedeflerine ulaşma yolunda büyük ilerleme kaydettiği belirtildi.   Tetra Pak’ın 5 Haziran Dünya Çevre Günü çerçevesinde yayımlanan mesajında,

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

Türkiye’ye Deniz Üstü Rüzgar Çiftliği Projesi

Türkiye’nin ilk deniz üstü rüzgar çiftliği projesi 2016 yılında başlayıp 2025 yılında tamamlanacak. Proje sayesinde Türkiye’nin enerji ihtiyacının yüzde 40’ı karşılanacak. Türkiye’de yalnızca karasal değil deniz üstü rüzgar çiftlikleri kurulması