Unilever’den Katı Atık Konusunda Atak

Unilever’den Katı Atık Konusunda Atak

Küresel fabrika ağını, 2013 yılından başlayarak katı atık alanlarına “sıfır atık” gönderen fabrikalar haline getiren Unilever, böylece 200 milyon euro maliyet tasarrufu da yaptı.

Unilever-

Sürdürülebilirlik kavramı ve uygulamalarının 21. yüzyılın şirketler için en önemli stratejilerinden biri olacağı görülüyor. Bu çerçevede, uluslararası kuruluşların sürdürülebilirlik çalışmaları dikkat çekiyor.

www.dunya.com’un haberine göre, Unilever, 2015 yılı itibarıyla tüm dünyada “sıfır katı atık” statüsüne ulaştığını duyurdu. Unilever tarafından yapılan yazılı açıklamada, Unilever’in 67 ülkede bulunan 240 fabrikasının, Sürdürülebilir Yaşam Planı kapsamında gerçekleştirmeyi taahhüt ettiği en temel hedeflerinden biri olan “sıfır katı atık” statüsüne sahip olduğu bildirildi.

Küresel fabrika ağını, 2013 yılından başlayarak katı atık alanlarına “sıfır atık” gönderen fabrikalar haline getiren Unilever, böylece 200 milyon euro maliyet tasarrufu da yaptı.

“Sıfır katı atık”

Türkiye’de son olarak üretime başlayan Konya Algida Fabrikası da dahil olmak üzere tüm üretim tesisleri “sıfır katı atık” statüsünde üretim yapan Unilever’in; fabrikalarından atık alanlarına hiçbir katı atık gönderilmiyor, tesislerde ortaya çıkan katı atıklar yeniden kullanılıyor, geri dönüştürülüyor ve geri kazanılıyor.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Elektrikli Uçak Planlarına Elektrikli Araba Devinden Destek

Yaptığı elektrikli arabalar ve roketlerle tanınan Elon Musk katıldığı bir röportajda, gelecekte elektrikle çalışan uçak yapmayı düşündüğünü açıkladı. Yaptığı elektrikli araçlarla tanınan Tesla Motors ve SpaceX’in baş yöneticisi Elon Musk,

Elektrikli araçlar 0 Comments

Almanya Elektrikli Araç Satışını Teşvik Etmeye Hazırlanıyor

Almanya Maliye Bakanlığı yeni bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor. Bu tasarıya göre ülkede elektrikli otomobil almak isteyenlere 5 bin euro teşvik (Yaklaşık 16 bin TL) verilecek. Enerji politikasında yenilenebilir enerjiye

Diğer temiz enerjiler 0 Comments

Kasisten Elektrik Üretildi

Türk mühendisler, hız kesici kasis içerisine koydukları hidrolik yağının basınç altındaki hareketini cereyan enerjisine çeviren sistem meydana getirdi. Dünyadaki alternatif enerji arayışlarına Türk mühendislerden de önemli destek geliyor. Türk mühendisleri