Uluslararası Led&Led Aydınlatma Fuarı Böyle Geçti

Uluslararası Led&Led Aydınlatma Fuarı Böyle Geçti

Uluslararası Led&Led Aydınlatma Fuarı 1-4 Ekim 2015 tarihlerinde, İstanbul Fuar Merkezi’nde 11. kez gerçekleşiyor.

Uluslararası Led&Led Aydınlatma Fuarı (LED Sistemleri, Teknolojileri, Ekipmanları, Uygulamaları ve LED Aydınlatma) 1-4 Ekim 2015 tarihlerinde, İstanbul Fuar Merkezi’nde 11.kez gerçekleşiyor. Fuarla ilgili katılımcı kuruluş temsilcilerinin görüşlerini aldık.

Assan Elektronik Ar-Ge Yetkilisi Yusuf Karaçoban: “Uluslararası Led&Led Aydınlatma Fuarı, gerektiği kadar canlı geçmiyor. Fuarın daha hareketli olmasını bekliyoruz. LED sektörünün kaliteli bir şekilde büyümediğini görüyoruz. Bu durumun nedenleri arasında, LED ve aydınlatma sektörünün ilgi çekici gelmemesi, katılımcıların ve fuar organizatörlerinin yeterli reklam yapmamaları ve fuarın endüstriyel kuruluşlara hitap etmesi önemli. Uzakdoğu firmaları için bu fuarlar çok önemli. Türkiye’de ise, Ar-Ge yatırımlarının az ve teşviğin yetersiz olması Türkiye firmalarını zorluyor. Vergi oranlarında da düzenleme yapılmalı.

Sinerji Bölge Satış Müdürü Aykut Tekinkaya: Fuarın hareketlenmesini bekliyoruz. Geçen yıla oranla katılımcı firmaların niteliğinin daha iyi olduğunu görüyoruz. Ama sayılarının daha çok olması gerektiğini düşünüyoruz. Ziyaretçilerin şu anda profesyonel ve bilgili olduklarına gözlemledik.

İz Aydınlatma Satış Müdürü Nezir Güller: Fuar, bu yıl önceki yıllara göre daha düzenli gerçekleşiyor. Segment açısından da farklılıklar var. Söz gelimi yerli firmalar daha ön planda. Buna karşın reklam açısından yetersizlik yaşandığını söyleyebiliriz. Sektörün farklılığı yeterince aktarılmadığından ziyaretçi sayısı da oldukça az.

Yılkomer Ülke Müdürü Serdar Aksoy: Ziyaretçilerin sayısının az olmasına karşın, katılımcıların ilgisi yüksek düzeyde. Fuarda olumlu görüşmeler gerçekleştirdik. Katılımcıların ağırlığını LED firmaları oluşturuyor. Buna karşın, elektrik firmalarında bir dağınıklık göze çarpıyor. Verimli ve faydalı fuarlara katılımı sürdüreceğiz.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Vestel Otel Çözümlerinde Led Aydınlatma Tanıtıldı

Vestel Otel Çözümlerinde Led aydınlatma tanıtıldı. Vestel Led Teknoloji Sistemi’ne otel teknik müdürlerinden yoğun ilgi gösterildi. Antalya IC Airport Hotel’de gerçekleştirilen seminer kapsamında “Vestel Otel Çözümleri: Led Aydınlatma ve Teknoloji

YATIRIMCI

NGPI Türkiye’de Yatırım Yapacak

ABD’li enerji şirketi NGPI, Türkiye’de yaklaşık 400 milyon dolar yatırımla, 100 megavat kapasiteli jeotermal santrali kuracak. Yenilenebilir enerji sektöründe sıkça söz edilen uluslararası kuruluşların Türkiye’de yatırım yapması konusunda yeni bir

YATIRIMCI

Türkiye’nin En Büyük Jeotermal Santrali Aydın’da Açılacak

Avrupa’nın ikinci, Türkiye’nin ise en büyük jeotermal santralinin açılışı bugün Aydın’da yapılacak.  Avrupa’nın ikinci ve Türkiye’nin en büyük jeotermal santrali olan 232,3 megawatt güce sahip Efeler jeotermal Enerji Santrali, bugün