Uluslararası Led&Led Aydınlatma Fuarı Böyle Geçti

Uluslararası Led&Led Aydınlatma Fuarı Böyle Geçti

Uluslararası Led&Led Aydınlatma Fuarı 1-4 Ekim 2015 tarihlerinde, İstanbul Fuar Merkezi’nde 11. kez gerçekleşiyor.

Uluslararası Led&Led Aydınlatma Fuarı (LED Sistemleri, Teknolojileri, Ekipmanları, Uygulamaları ve LED Aydınlatma) 1-4 Ekim 2015 tarihlerinde, İstanbul Fuar Merkezi’nde 11.kez gerçekleşiyor. Fuarla ilgili katılımcı kuruluş temsilcilerinin görüşlerini aldık.

Assan Elektronik Ar-Ge Yetkilisi Yusuf Karaçoban: “Uluslararası Led&Led Aydınlatma Fuarı, gerektiği kadar canlı geçmiyor. Fuarın daha hareketli olmasını bekliyoruz. LED sektörünün kaliteli bir şekilde büyümediğini görüyoruz. Bu durumun nedenleri arasında, LED ve aydınlatma sektörünün ilgi çekici gelmemesi, katılımcıların ve fuar organizatörlerinin yeterli reklam yapmamaları ve fuarın endüstriyel kuruluşlara hitap etmesi önemli. Uzakdoğu firmaları için bu fuarlar çok önemli. Türkiye’de ise, Ar-Ge yatırımlarının az ve teşviğin yetersiz olması Türkiye firmalarını zorluyor. Vergi oranlarında da düzenleme yapılmalı.

Sinerji Bölge Satış Müdürü Aykut Tekinkaya: Fuarın hareketlenmesini bekliyoruz. Geçen yıla oranla katılımcı firmaların niteliğinin daha iyi olduğunu görüyoruz. Ama sayılarının daha çok olması gerektiğini düşünüyoruz. Ziyaretçilerin şu anda profesyonel ve bilgili olduklarına gözlemledik.

İz Aydınlatma Satış Müdürü Nezir Güller: Fuar, bu yıl önceki yıllara göre daha düzenli gerçekleşiyor. Segment açısından da farklılıklar var. Söz gelimi yerli firmalar daha ön planda. Buna karşın reklam açısından yetersizlik yaşandığını söyleyebiliriz. Sektörün farklılığı yeterince aktarılmadığından ziyaretçi sayısı da oldukça az.

Yılkomer Ülke Müdürü Serdar Aksoy: Ziyaretçilerin sayısının az olmasına karşın, katılımcıların ilgisi yüksek düzeyde. Fuarda olumlu görüşmeler gerçekleştirdik. Katılımcıların ağırlığını LED firmaları oluşturuyor. Buna karşın, elektrik firmalarında bir dağınıklık göze çarpıyor. Verimli ve faydalı fuarlara katılımı sürdüreceğiz.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

LED Teknolojisinin Son Noktası: 200 LPW

LED alanındaki gelişmeleri incelemek isterseniz, son birkaç yıldır yaşanan watt başına lümen metriklerini takip etmeniz yeterli olacaktır. LED alanındaki verimlilik faktörü, yayılan ışık miktarına bağlı olarak tüketilen güç miktarı ile

HABERLER

Öğrencilerden Çevre Tasarımları

Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Yüksek Lisans Programı öğrencileri, Türkiye ve dünyada yaşanan çevre felaketleriyle ilgili projeler gerçekleştirdi. Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Yüksek Lisans Programı öğrencileri, Türkiye ve dünyada yaşanan çevre

HABERLER

Türk Tasarımı Solar Branda Ödülleri Toplamaya Başladı

Tasarım firması Designnobis, dünyanın ilk güneş enerjili  araç brandasını geliştirdi. Elektrikli otolar için geliştirilen sistem, güneşten elektrik üreterek aracı şarj ediyor. Esnek panellere sahip brandaya dev firmalar talip oldu. Dünya otomobil devleri, geleceğin elektrikli araçlarını tasarlamak için yarışırken, şarj konusu bu alandaki en büyük soru işareti olmaya devam ediyor. Dünya devlerinin