Uluslararası Led&Led Aydınlatma Fuarı Böyle Geçti

Uluslararası Led&Led Aydınlatma Fuarı Böyle Geçti

Uluslararası Led&Led Aydınlatma Fuarı 1-4 Ekim 2015 tarihlerinde, İstanbul Fuar Merkezi’nde 11. kez gerçekleşiyor.

Uluslararası Led&Led Aydınlatma Fuarı (LED Sistemleri, Teknolojileri, Ekipmanları, Uygulamaları ve LED Aydınlatma) 1-4 Ekim 2015 tarihlerinde, İstanbul Fuar Merkezi’nde 11.kez gerçekleşiyor. Fuarla ilgili katılımcı kuruluş temsilcilerinin görüşlerini aldık.

Assan Elektronik Ar-Ge Yetkilisi Yusuf Karaçoban: “Uluslararası Led&Led Aydınlatma Fuarı, gerektiği kadar canlı geçmiyor. Fuarın daha hareketli olmasını bekliyoruz. LED sektörünün kaliteli bir şekilde büyümediğini görüyoruz. Bu durumun nedenleri arasında, LED ve aydınlatma sektörünün ilgi çekici gelmemesi, katılımcıların ve fuar organizatörlerinin yeterli reklam yapmamaları ve fuarın endüstriyel kuruluşlara hitap etmesi önemli. Uzakdoğu firmaları için bu fuarlar çok önemli. Türkiye’de ise, Ar-Ge yatırımlarının az ve teşviğin yetersiz olması Türkiye firmalarını zorluyor. Vergi oranlarında da düzenleme yapılmalı.

Sinerji Bölge Satış Müdürü Aykut Tekinkaya: Fuarın hareketlenmesini bekliyoruz. Geçen yıla oranla katılımcı firmaların niteliğinin daha iyi olduğunu görüyoruz. Ama sayılarının daha çok olması gerektiğini düşünüyoruz. Ziyaretçilerin şu anda profesyonel ve bilgili olduklarına gözlemledik.

İz Aydınlatma Satış Müdürü Nezir Güller: Fuar, bu yıl önceki yıllara göre daha düzenli gerçekleşiyor. Segment açısından da farklılıklar var. Söz gelimi yerli firmalar daha ön planda. Buna karşın reklam açısından yetersizlik yaşandığını söyleyebiliriz. Sektörün farklılığı yeterince aktarılmadığından ziyaretçi sayısı da oldukça az.

Yılkomer Ülke Müdürü Serdar Aksoy: Ziyaretçilerin sayısının az olmasına karşın, katılımcıların ilgisi yüksek düzeyde. Fuarda olumlu görüşmeler gerçekleştirdik. Katılımcıların ağırlığını LED firmaları oluşturuyor. Buna karşın, elektrik firmalarında bir dağınıklık göze çarpıyor. Verimli ve faydalı fuarlara katılımı sürdüreceğiz.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Elektrikli Otomobiller Hızlanıyor

Hollanda’nın Delft Teknoloji Üniversitesi (TU Delft), elektrikli otomobillerde hızlanma rekorunu kırdı. Öğrencilerin geliştirdiği DUT12 aracı, 0’dan saatte 100 km hıza 2.15 saniyede ulaştı. Türkiye’de Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ve İstanbul

HABERLER

Hem Kahraman Hem Çevreci Pilot

Pilot İlyas Karagülle, havadan denize sintine boşaltırken görüp yakalattığı gemi nedeniyle de TURMEPA’dan örnek bir ödül aldı. Soçi’ye kaçırılmak istenen uçağı sağ salim yere indiren pilot İlyas Karagülle, havadan denize

HABERLER

Geleceğe Yön Verecek Otomobil Modelleri

İş ya da zevk için olması fark etmez, hepimiz arabalarımızın ailemiz ve çevremiz için güvenilir olmasını aynı zamanda da fiyatıyla elimizi yakmamasını istiyoruz. Peki biz sırf elimizi yakmasın diye ezber