Uluslararası Jeotermal Enerji Kongresi İzmir’de Düzenlenecek

Uluslararası Jeotermal Enerji Kongresi İzmir’de Düzenlenecek

Uluslararası Jeotermal Enerji Kongresi IGC, 6-8 Haziran 2016 tarihleri arasında İzmir Swissotel Büyük Efes Oteli’nde yapılacak.

Uluslararası Jeotermal Enerji Kongresi IGC, 6-8 Haziran 2016 tarihleri arasında İzmir Swissotel Büyük Efes Oteli’nde gerçekleşecek.

IGC kapsamında geçtiğimiz 7 yılda 600MW’tan daha fazla bir artış gösteren jeotermal enerjinin büyük gelişimi konu edilecek. Türkiye de finansal enstitüleri, servis sağlayıcıları, tedarikçileri gibi gerek ulusal gerekse uluslararası oyuncuları ile bu alanda gelişmekte olan bir ülke olarak önemli bir konumda yer alıyor. Bu kongre aynı zamanda sektörde faaliyet gösteren ve ortak iş yapmak isteyen, birleşmeler için fırsatlar arayan şirketleri de biraraya getirmeyi hedefliyor.

Kongre boyunca İngilizceden Türkçeye, Türkçeden İngilizceye simultane çeviri gerçekleştirilecek. Kongre programı kapsamında jeotermal enerji workshopları düzenlenecek, satın alma birleşme ve jeotermal enerjide riski azaltma yolları, tesis teknolojileri gibi konularda forumlar düzenlenecek. Jeotermal Enerji tesisinin bulunduğu Menderes Graben bölgesine de gezi düzenlenecek.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Yanardağın Enerjisinden Yararlanan Eko-Bina

Barselona’da birkaç yıl önce restore edilen La Fabbrica del Sol binası, enerji verimliliğinin mükemmel bir örneği. Binada dikey sondaj tekniğiyle jeotermal enerjiden faydalanılıyor. Bu teknik, binaların altında büyük bir yanardağ

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Tekno Ray Solar ve Astronergy İşbirliği ile Savcıllı GES Kuruluyor

Tekno Ray Solar, yüksek kaliteli PV modül üreticilerinden olan Astronergy’nin Aydın’da bulunan ve 10.703 kWp kurulu güçteki Savcıllı Güneş Enerjisi Santralinin kurulumuna Mayıs ayı itibariyle başladı. Tekno Ray Solar, Enerray

HABERLER

Mobil Cihazları Şarj Etmenin En Hızlı Yolu: Yıldırım Enerjisi

Güneş enerjisi, rüzgar, hidroelektrik ve hatta nükleer… İnsanoğlunu geleceğe taşıyacak enerji türleri tartışıladursun, Nokia-Southampton Üniversitesi iş birliği bize başka bir alternatif olduğunu hatırlatıyor: yıldırım! Southampton Üniversitesi’nden bir grup bilim adamı,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply