Uluslararası Jeotermal Enerji Kongresi İzmir’de Düzenlenecek

Uluslararası Jeotermal Enerji Kongresi İzmir’de Düzenlenecek

Uluslararası Jeotermal Enerji Kongresi IGC, 6-8 Haziran 2016 tarihleri arasında İzmir Swissotel Büyük Efes Oteli’nde yapılacak.

Uluslararası Jeotermal Enerji Kongresi IGC, 6-8 Haziran 2016 tarihleri arasında İzmir Swissotel Büyük Efes Oteli’nde gerçekleşecek.

IGC kapsamında geçtiğimiz 7 yılda 600MW’tan daha fazla bir artış gösteren jeotermal enerjinin büyük gelişimi konu edilecek. Türkiye de finansal enstitüleri, servis sağlayıcıları, tedarikçileri gibi gerek ulusal gerekse uluslararası oyuncuları ile bu alanda gelişmekte olan bir ülke olarak önemli bir konumda yer alıyor. Bu kongre aynı zamanda sektörde faaliyet gösteren ve ortak iş yapmak isteyen, birleşmeler için fırsatlar arayan şirketleri de biraraya getirmeyi hedefliyor.

Kongre boyunca İngilizceden Türkçeye, Türkçeden İngilizceye simultane çeviri gerçekleştirilecek. Kongre programı kapsamında jeotermal enerji workshopları düzenlenecek, satın alma birleşme ve jeotermal enerjide riski azaltma yolları, tesis teknolojileri gibi konularda forumlar düzenlenecek. Jeotermal Enerji tesisinin bulunduğu Menderes Graben bölgesine de gezi düzenlenecek.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

YATIRIMCI 0 Comments

Sarayköy’e Yeni Bir Jeotermal Santral Geliyor

Denizli’nin Sarayköy ilçesi Tekke Mahallesi’nde yer alan 3 bin 470 hektar alanda jeotermal kaynağa dayalı elektrik enerjisi üretilmesi için kiralama ihalesi gerçekleştirildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne her yıl 3 milyon TL değerinde gelir

HABERLER

Bosch Termoteknik’ten Enerji Tasarrufu Sağlayan Çözümler

Bosch Termoteknik, Buderus ve Bosch markalı yoğuşmalı kombileri, ısı pompası, güneş kollektörleri ve LG Inverter klimaları ile enerji tasarrufu sağlayan ısıtma ve soğutma çözümleri sunuyor.  Sürdürülebilirlik çerçevesinde üretim süreçlerini yeniden

İNOVASYON

BMW Elektrikli Tır Üretiyor

Otomobil üreticilerinden BMW, bilindiği gibi BMW i3 ile ülkemizde dâhi satışa çıkan elektrikli arabalar üzerinde çalışıyor. Şimdi ise BMW, elektrikli tırlarını yollara çıkarttı. Elektrikli araçlarda sınır yok. Dünyaca ünlü otomotiv

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply