Uluslararası Jeotermal Enerji Kongresi İzmir’de Düzenlenecek

Uluslararası Jeotermal Enerji Kongresi İzmir’de Düzenlenecek

Uluslararası Jeotermal Enerji Kongresi IGC, 6-8 Haziran 2016 tarihleri arasında İzmir Swissotel Büyük Efes Oteli’nde yapılacak.

Uluslararası Jeotermal Enerji Kongresi IGC, 6-8 Haziran 2016 tarihleri arasında İzmir Swissotel Büyük Efes Oteli’nde gerçekleşecek.

IGC kapsamında geçtiğimiz 7 yılda 600MW’tan daha fazla bir artış gösteren jeotermal enerjinin büyük gelişimi konu edilecek. Türkiye de finansal enstitüleri, servis sağlayıcıları, tedarikçileri gibi gerek ulusal gerekse uluslararası oyuncuları ile bu alanda gelişmekte olan bir ülke olarak önemli bir konumda yer alıyor. Bu kongre aynı zamanda sektörde faaliyet gösteren ve ortak iş yapmak isteyen, birleşmeler için fırsatlar arayan şirketleri de biraraya getirmeyi hedefliyor.

Kongre boyunca İngilizceden Türkçeye, Türkçeden İngilizceye simultane çeviri gerçekleştirilecek. Kongre programı kapsamında jeotermal enerji workshopları düzenlenecek, satın alma birleşme ve jeotermal enerjide riski azaltma yolları, tesis teknolojileri gibi konularda forumlar düzenlenecek. Jeotermal Enerji tesisinin bulunduğu Menderes Graben bölgesine de gezi düzenlenecek.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

LED Teknolojisinin Sayısız Kullanım Alanı

  LED lambalar, hem genel aydınlatma hem de özel amaçlı aydınlatmalarda kullanılır. Renkli ışık gerektiğinde de, hiçbir süzgeçlemeye gerek kalmadan LED’ler çoklu renk üretebilirler. Bu, ışığın tüm renklerini üreten beyaz

HABERLER

Bu Kredi ile 114 Milyon Metreküp Doğalgaz Faturası Azaldı

Şekerbank Genel Müdürü Uluşahin, “5 yıldır ev ve işyerlerine ısı yalıtımı için kredi veriyoruz. Bu sayede 114 milyon metreküp doğalgazın parası Türkiye’de kaldı” dedi. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın enerji verimliliği

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Serhan Süzer BM’de Konuştu: “% 100 Yenilenebilir Enerji Kullanımına Geçilmeli”

EkoRE CEO’Su Serhan Süzer, dünyanın ve Türkiye’nin yüzde yüz yenilenebilir enerji kullanımına geçmesi gerektiğini belirtti. Dünyada yüzde 100 yenilenebilir enerjinin kullanılmasıyla ilişkili tartışmalar sürüyor. Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply