Uluslararası Jeotermal Enerji Kongresi İzmir’de Düzenlenecek

Uluslararası Jeotermal Enerji Kongresi İzmir’de Düzenlenecek

Uluslararası Jeotermal Enerji Kongresi IGC, 6-8 Haziran 2016 tarihleri arasında İzmir Swissotel Büyük Efes Oteli’nde yapılacak.

Uluslararası Jeotermal Enerji Kongresi IGC, 6-8 Haziran 2016 tarihleri arasında İzmir Swissotel Büyük Efes Oteli’nde gerçekleşecek.

IGC kapsamında geçtiğimiz 7 yılda 600MW’tan daha fazla bir artış gösteren jeotermal enerjinin büyük gelişimi konu edilecek. Türkiye de finansal enstitüleri, servis sağlayıcıları, tedarikçileri gibi gerek ulusal gerekse uluslararası oyuncuları ile bu alanda gelişmekte olan bir ülke olarak önemli bir konumda yer alıyor. Bu kongre aynı zamanda sektörde faaliyet gösteren ve ortak iş yapmak isteyen, birleşmeler için fırsatlar arayan şirketleri de biraraya getirmeyi hedefliyor.

Kongre boyunca İngilizceden Türkçeye, Türkçeden İngilizceye simultane çeviri gerçekleştirilecek. Kongre programı kapsamında jeotermal enerji workshopları düzenlenecek, satın alma birleşme ve jeotermal enerjide riski azaltma yolları, tesis teknolojileri gibi konularda forumlar düzenlenecek. Jeotermal Enerji tesisinin bulunduğu Menderes Graben bölgesine de gezi düzenlenecek.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrikli araçlar 0 Comments

Paris Otomotiv Fuarı’nın Bu Seneki Yıldızı: Elektrikli Arabalar

Petrol fiyatları düşerken, en son beklenen gelişme elektrikli araç piyasasının geçtiğimiz bir sene içinde hızla büyümesi oldu. Ancak  “dizel skandalı” ardından ve  Elon Musk’ın şirketi Tesla’nın hamleleri ile popülerleşen elektrikli

HABERLER

Bezen: “Enerji Piyasasının Özgürleştirilmesi Gerekiyor”

Bezen&Partner Temsilcisi Yeşim Bezen, 4. Türkiye Enerji Konferansı’nda konuştu: “Enerji piyasasının özgürleştirilmesi, serbest oyuncuların rahat hareket etmeleri gerekiyor. Hükümetin pazarı serbest oyunculara devretmeyi isteyip istemediğini yatırımcılara açıklaması lazım.” 4. Türkiye

ENERJİ YÖNETİMİ

“Politik Arenada Hiç Kimse Küresel Isınmayla Mücadele Üstüne Konuşmuyor”

Mimar Selçuk Avcı: “Sürdürülebilir düşünce tarzı tabii ki bir trend değil, kaçınılmaz bir sonuç. Bununla bugün başa çıkamazsak, yarın artık çok geç olsa bile başa çıkmamız gerekecek. Bu kitlesel eğitimimiz ve anlayışımızla

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply