Uğur Kılıç: 2013 Güneş Yılı Olacak

Uğur Kılıç: 2013 Güneş Yılı Olacak

Yingli Solar Türkiye Ülke Müdürü Uğur Kılıç, 2013 yılının “güneş yılı” olacağına inandıklarını kaydederek, lisanssız elektrik üretimi limitinin 1 megawatt’a yükseltilmesinin ve güneş enerjisi santralleri başvurusunun Haziran ayında alınacak olmasının, güneş enerjisi sektörünü hareketlendireceğini söyledi.

ae_gunes_yingli_ugur_kilic19. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı sponsorlarından Yingli Solar, Fuar’ın ilk günü bir kokteyl düzenledi. Enerji sektörünün yerli ve yabancı temsilcileri ile kamu yetkililerinin katıldığı kokteyl oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Kokteylde görüşlerini aldığımız Yingli Solar Türkiye Ülke Müdürü Uğur Kılıç, 19 yıldır gerçekleştirilen ICCI Fuarı’nın kendini ispatladığını ve hem enerji hem de çevre açısından çok önemli olduğunu söyledi. Kılıç Fuar’ın regülasyonları ve mevzuatları hazırlayanlar, özel sektör temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının katıldığı önemli bir platform niteliği taşıdığını ifade etti.

“Fuarda olumlu geri dönüşler alıyoruz”

Kılıç, Yingli solar olarak, ICCI 2013’ün sponsorluğunu üstlenmeleri nedeniyle, memnuniyet duyduklarını belirterek, “Fuara son 2 senedir sponsor olmamızdan dolayı, olumlu geri dönüşler alıyoruz. Özellikle güneş enerjisi sektöründen teknoloji firmaları ile güneş enerjisi yatırımcılarıyla  katılımcı bağlantı sağlıyoruz. Fuara, her sene katılımcı sayısı artıyor. Ayrıca, bu yıl salon sayısı da daha fazla. Hizmet kalitesi ve salon kullanımı uygun. Bu, aynı zamanda sponsorluk için kullandığımız salon için de geçerli. Misafirlerimizi rahat bir ortam sağlanmış oldu” dedi. Kılıç, kokteyle 300 kişilik bir katılımın gerçekleştiğini belirterek, özel sektör temsilcilerinin, kamu yetkililerinin ve rakip firmaların yöneticilerinin ilgi gösterdiğini söyledi. Önümüzdeki yıl da sektör temsilcilerini yeni katılımcılarla birlikte fuara bekliyoruz.

Kılıç, 2013 yılının “güneş yılı” olacağına inandıklarını kaydederek, “Güneş enerjisi sektöründe, lisanssız elektrik üretimi limitinin 1 megawatt’a yükseltilmesinin ve güneş enerjisi santralleri başvurusunun Haziran ayında alınacak olması sektörü hareketlendirecek. Biz de lisanslı ve lisanssız elektrik üretimiyle katkıda bulunmak istiyoruz.”

Haber: Hüseyin B. Ekmekçi /Alternatifenerji.com

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER

“200 Bin Ailenin Yıllık Enerji İhtiyacı Kadar Tasarruf Sağladık ”

Anadolu Efes İçecek Grubu Başkan Yardımcısı Hüseyin Akın: “2008-2013 yılları arasında elde ettiğimiz enerji tasarrufu; 200 bin ailenin yıllık enerji ihtiyacını karşılayabiliyor.” Anadolu Efes, 2013 yılı Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı. Şirketin

HABERLER

Solar Impulse’ın Rekoru Başka Bahara Kaldı

Tek damla fosil yakıt kullanmadan dünya turu atan ve en zorlu etabı için Çin’den kalkan Solar Impulse 2, kötü hava şartlarından dolayı Japonya’ya indi. Mart ayında Abu Dabi’den yapılan tarihi

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Nevşehir Güneş Enerjisi Üssü Olma Yolunda

  Kent birçok güneş enerjisi yatırımını bünyesinde barındırırken, ulusal ve uluslararası yeni güneş enerjisi yatırımlarına da hazırlık içerisinde. Nevşehir Türkiye’nin güneş enerjisinde üretim üslerinden biri olmaya aday görünüyor. Kent birçok