Uğur Kılıç: 2013 Güneş Yılı Olacak

Uğur Kılıç: 2013 Güneş Yılı Olacak

Yingli Solar Türkiye Ülke Müdürü Uğur Kılıç, 2013 yılının “güneş yılı” olacağına inandıklarını kaydederek, lisanssız elektrik üretimi limitinin 1 megawatt’a yükseltilmesinin ve güneş enerjisi santralleri başvurusunun Haziran ayında alınacak olmasının, güneş enerjisi sektörünü hareketlendireceğini söyledi.

ae_gunes_yingli_ugur_kilic19. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı sponsorlarından Yingli Solar, Fuar’ın ilk günü bir kokteyl düzenledi. Enerji sektörünün yerli ve yabancı temsilcileri ile kamu yetkililerinin katıldığı kokteyl oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Kokteylde görüşlerini aldığımız Yingli Solar Türkiye Ülke Müdürü Uğur Kılıç, 19 yıldır gerçekleştirilen ICCI Fuarı’nın kendini ispatladığını ve hem enerji hem de çevre açısından çok önemli olduğunu söyledi. Kılıç Fuar’ın regülasyonları ve mevzuatları hazırlayanlar, özel sektör temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının katıldığı önemli bir platform niteliği taşıdığını ifade etti.

“Fuarda olumlu geri dönüşler alıyoruz”

Kılıç, Yingli solar olarak, ICCI 2013’ün sponsorluğunu üstlenmeleri nedeniyle, memnuniyet duyduklarını belirterek, “Fuara son 2 senedir sponsor olmamızdan dolayı, olumlu geri dönüşler alıyoruz. Özellikle güneş enerjisi sektöründen teknoloji firmaları ile güneş enerjisi yatırımcılarıyla  katılımcı bağlantı sağlıyoruz. Fuara, her sene katılımcı sayısı artıyor. Ayrıca, bu yıl salon sayısı da daha fazla. Hizmet kalitesi ve salon kullanımı uygun. Bu, aynı zamanda sponsorluk için kullandığımız salon için de geçerli. Misafirlerimizi rahat bir ortam sağlanmış oldu” dedi. Kılıç, kokteyle 300 kişilik bir katılımın gerçekleştiğini belirterek, özel sektör temsilcilerinin, kamu yetkililerinin ve rakip firmaların yöneticilerinin ilgi gösterdiğini söyledi. Önümüzdeki yıl da sektör temsilcilerini yeni katılımcılarla birlikte fuara bekliyoruz.

Kılıç, 2013 yılının “güneş yılı” olacağına inandıklarını kaydederek, “Güneş enerjisi sektöründe, lisanssız elektrik üretimi limitinin 1 megawatt’a yükseltilmesinin ve güneş enerjisi santralleri başvurusunun Haziran ayında alınacak olması sektörü hareketlendirecek. Biz de lisanslı ve lisanssız elektrik üretimiyle katkıda bulunmak istiyoruz.”

Haber: Hüseyin B. Ekmekçi /Alternatifenerji.com

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER

Enerya Yenilenebilir Enerji Pazarına Yöneliyor

Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun: Enerya’nın tüm enerji yatırımlarındaki 2015 yılı hedeflerini de şöyle özetledi: “Elektrik ticaretinde hedefimiz bulunduğumuz tüm illerimizde başlayıp Türkiye’ye yayılarak müşterilerine en yakın enerji şirketi olmayı ve 

HABERLER

BASF’tan Rüzgar Türbinleri Projeleri

BASF, yeni rüzgar türbinlerinin üretiminin ve kurulumunun daha etkili ve işletilmesinin daha uygun maliyetli olması için projeler geliştiriyor. Şirket, çok disiplinli uzmanlığıyla yenilikçi ve özelleştirilmiş çözümler sunuyor.   1887 yılında İskoç

YATIRIMCI 0 Comments

Apple’ın Güneş Enerjili İlk Mağazası Açılıyor

Apple, tamamen güneş enerjisi ile çalışan ilk mağazasını Singapur’da açıyor 800 binanın çatısına yerleştirilen Güneş panelleri apple mağazasına enerji sağlayacak. Apple, Güneydoğu Asya’daki ilk Apple Store mağazını açacağını ve bu