Uğur Kılıç: 2013 Güneş Yılı Olacak

Uğur Kılıç: 2013 Güneş Yılı Olacak

Yingli Solar Türkiye Ülke Müdürü Uğur Kılıç, 2013 yılının “güneş yılı” olacağına inandıklarını kaydederek, lisanssız elektrik üretimi limitinin 1 megawatt’a yükseltilmesinin ve güneş enerjisi santralleri başvurusunun Haziran ayında alınacak olmasının, güneş enerjisi sektörünü hareketlendireceğini söyledi.

ae_gunes_yingli_ugur_kilic19. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı sponsorlarından Yingli Solar, Fuar’ın ilk günü bir kokteyl düzenledi. Enerji sektörünün yerli ve yabancı temsilcileri ile kamu yetkililerinin katıldığı kokteyl oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Kokteylde görüşlerini aldığımız Yingli Solar Türkiye Ülke Müdürü Uğur Kılıç, 19 yıldır gerçekleştirilen ICCI Fuarı’nın kendini ispatladığını ve hem enerji hem de çevre açısından çok önemli olduğunu söyledi. Kılıç Fuar’ın regülasyonları ve mevzuatları hazırlayanlar, özel sektör temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının katıldığı önemli bir platform niteliği taşıdığını ifade etti.

“Fuarda olumlu geri dönüşler alıyoruz”

Kılıç, Yingli solar olarak, ICCI 2013’ün sponsorluğunu üstlenmeleri nedeniyle, memnuniyet duyduklarını belirterek, “Fuara son 2 senedir sponsor olmamızdan dolayı, olumlu geri dönüşler alıyoruz. Özellikle güneş enerjisi sektöründen teknoloji firmaları ile güneş enerjisi yatırımcılarıyla  katılımcı bağlantı sağlıyoruz. Fuara, her sene katılımcı sayısı artıyor. Ayrıca, bu yıl salon sayısı da daha fazla. Hizmet kalitesi ve salon kullanımı uygun. Bu, aynı zamanda sponsorluk için kullandığımız salon için de geçerli. Misafirlerimizi rahat bir ortam sağlanmış oldu” dedi. Kılıç, kokteyle 300 kişilik bir katılımın gerçekleştiğini belirterek, özel sektör temsilcilerinin, kamu yetkililerinin ve rakip firmaların yöneticilerinin ilgi gösterdiğini söyledi. Önümüzdeki yıl da sektör temsilcilerini yeni katılımcılarla birlikte fuara bekliyoruz.

Kılıç, 2013 yılının “güneş yılı” olacağına inandıklarını kaydederek, “Güneş enerjisi sektöründe, lisanssız elektrik üretimi limitinin 1 megawatt’a yükseltilmesinin ve güneş enerjisi santralleri başvurusunun Haziran ayında alınacak olması sektörü hareketlendirecek. Biz de lisanslı ve lisanssız elektrik üretimiyle katkıda bulunmak istiyoruz.”

Haber: Hüseyin B. Ekmekçi /Alternatifenerji.com

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER

İzmir’de Güneş ve Rüzgar Hibrit Enerji Santrali Kuruldu

İzmir’de Güneş ve Rüzgar Hibrit Enerji Santrali Kuruldu. İzmir Kalkınma Ajansı destekli İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Güneş ve Rüzgar Hibrit Enerji Santralinin açılışı resmi törenle yapıldı.  Türkiye’nin enerjide dışa bağımlılığından hareketle,

HABERLER

Kayseri’de Elektrik Faturasını Güneş Ödeyecek

Yingli Solar Türkiye Müdürü Uğur Kılıç, Form Temiz Enerji’nin Kayseri’de düzenleyeceği güneş enerjisi bilgilendirme toplantısına katılarak “Fotovoltaikte Lisanssız Tüketimin Dünya ve Türkiye’deki Önemi” hakkında konuşacak. Güneş enerjisi sektörünün önemli firmalarından

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Samsun’a Örnek Bir Güneş Enerjisi Projesi

Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı SAMULAŞ, kendi elektriğini üretmek amacıyla hizmet binasının çatısına bin güneş enerjisi paneli koydu. Kamu kurumlarının güneş enerjisi projeleri sürüyor. Karadeniz bölgesinde de bu doğrultuda çalışmalar hızlandı.