Ucuz Elektrikli Araca Türkiye’den Büyük İlgi

Ucuz Elektrikli Araca Türkiye’den Büyük İlgi

Çin malı elektrikli araçların Ege bölge bayiliğini Kütahya’nın Simav ilçesinden yöneten İbrahim Gök (52),son 15 gün içerisinde elindeki 7 araçtan 5’ni sattığını, kalan 2 aracı almak isteyen vatandaşların sayısının da giderek çoğaldığını söyledi.

electric1Vatandaşların elektrikle çalışan ucuz araçlara olan ilgisinin son günlerde arttığını vurgulayan Gök, elinde kalan iki kişilik elektrikli araçların fiyatının 18 bin lira olduğunu ve vatandaşlara cazip geldiğini söyledi.

Elektrikle çalışan araçlarla 160 kilometre yol yapılabildiğini ifade eden Gök, “Vatandaşlar şimdilik elektrikle çalışan araçları şehir merkezinde kullanmak üzere tercih ediyor. 160 kilometre yol katettikten sonra aracının aküsünü evinde 6 saat şarj ettikten sonra yoluna tekrar devam edebiliyor” dedi.

Elektrik ile çalışan araçların satışının artması için karayollarında benzinlik gibi akü şarjı yapan işletmelerin çoğalması gerektiğini vurgulayan Gök, “Vatandaşın ilgisi şimdilik çok güzel. Araçları teşhir ettiğim iş yerimin önü her gün ana baba günü gibi oluyor. Özellikle bayanlar daha çok ilgi gösteriyor. Sebebi de araçların hız sınırının en fazla 60 kilometre olması. Köy ve beldelerde öğretmenlik yapan bayanlar Çin malı elektrikli araçları daha çok tercih ediyor” dedi.Vatandaşın yüksek ilgisi yüzünden üretici firmaya yeni siparişlerde bulunduğunu ifade eden Gök, “Birkaç gün içerisinde 4 kişilik, 2 kişilik ve kamyonet tarzı yeni araçlarımız elimizde olacak” şeklinde konuştu.

Test sürüşü yapan Bahar Sünbül (21), “Çok beğendim. Mini oluşu park sorununuortadan kaldırıyor. Üstelik her türlü konfora da sahip. 160 kilometre yol yaptıktan sonra aküsünü şarj etmenin bedelinin 1 lira olması bizim için önemli bir ayrıcalık. Satın almak için şartlarımı zorlayacağım” dedi.Ahmet Sünbül (48), ”Kızım az önce test sürüşü yaptı. Çok beğendi. Ben de çok beğendim. Şehir merkezinde kullanmak için çok müsait” şeklinde konuştu.Faruk Bozan (50) ise, “Sessiz, çevreci ve ekonomik olması çok önemli” diye konuştu.

Kaynak: İHA

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER

Lise Öğrencilerinden Elektrikli Araç Üretimi

Keçiören Kalaba Lisesi’nde okuyan 6’sı lise öğrencisi 9 kişilik ekip elektrik motorlu araba üretti.  Elektrikli araç üretimi için gerçekleştirilen çalışmalara çok genç yaştaki öğrenciler de katılıyor. Elektrikli araçlar gençlerin bilimsel

HABERLER

Bankalarda Temiz Enerji Yatırımları Hareketliliği

Ekonomik kriz döneminin başarılı ve sağlam sektörleri arasında gösterilen bankacılık, Türkiye’de özellikle son dönemde artan enerji yatırımlarını fonlamaya odaklandı. AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, 2001 krizinin ardından yeniden yapılan Türk

Güneş Enerjisi Deneme 0 Comments

Güneş Panelleriyle Üretilmiş Prototip Duba Sistemi; Heliofloat

Heliofloat devasa güneş panelleri okyanus kaynaklı yenilenebilir enerjinin geleceği olabilir. Prototip olarak üretilen ve geliştirilmeyi bekleyen bu teknoloji okyanusun dev dalgalarına karşı koyabilecek teknolojiye sahip. Güneş enerjisinin ışık ya da