TÜV’den Güneş Enerji Santrallerinde Hata Tespiti

TÜV’den Güneş Enerji Santrallerinde Hata Tespiti

TÜV Rheinland, her üç güneş enerjisi santralinden (GES) birinde sistem hataları ve performans kayıpları tespit etti.

Güneş enerji santralleri dünyada yaygınlaştıkça, olumsuz sayılabilecek bazı durumlar da ortaya çıkabiliyor.

enerjigunlugu.net’in haberine göre, dünyaca ünlü Alman kalite kontrol firması TÜV Rheinland, GES`ler performans ve kârlılıklarıyla ilgili bir araştırma yaptı. TÜV Rheinland uzmanları, bu araştırma için dünya çapında, kurulu güçleri 100 kWp ile 30 MWp arasında değişen 100 santrali inceledi. Bu çalışmalar çok önemli istatistiki veriler ortaya çıkardı.

TÜV Rheinland uzmanları, her 3 GES`ten birinde sistem hataları ve performans kayıpları tespit etti. Performans kaybı yaşanan santrallerin yüzde 50`sinde kurulum hataları var. Yüzde 25`inde ise planlama ve uygulama kılavuzundaki prosedürlerin doğru uygulanmaması söz konusu.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Akbank’ın 2012 Sürdürülebilirlik Raporu Ödüle Doymuyor

Akbank’ın ”2012 Faaliyet ve Sürdürülebilirlik Raporları”, ”LACP 2012 Yılı Vizyon Ödülleri” (League of American Communications Professionals – Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi) ve ”Mercomm 27. Uluslararası Faaliyet Raporları Ödülleri” değerlendirmesinde ödüle değer bulundu.

HABERLER

EIF 7. Enerji Kongresi ve Fuarı 24-25 Kasım’da Ankara’da

Türkiye’de uluslararası anlamda hem kongre hem fuar hem de B2B etkinliklerinin bir arada gerçekleştirildiği tek platform olan EIF – 7. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı 24-25 Kasım 2014 tarihlerinde ATO

Rüzgar enerjisi 0 Comments

“Yenilenebilir Enerji Konusu Stratejik Önemdedir”

Anadolu Ajansı Finans Haberleri Müdür Yardımcısı Hasan Arslan: “Bizim gibi enerjide dışa bağımlı ülkeler için yenilenebilir enerji konusu stratejik önemdedir. Bu noktada da bu konunun halka en doğru şekilde aktarımı