TürkTelekom Akıllı Evlere, Akıllı Şehirlere Hazır

TürkTelekom Akıllı Evlere, Akıllı Şehirlere Hazır

Türk Telekom, Dumankaya İnşaat ve Zet Teknoloji işbirliğiyle ‘daire sakinlerinin hayatlarına katma değer kazandırma ve konfor oluşturma’ amaçlarıyla gerçekleştirilen Dumankaya IQ akıllı ev sistemleri bugün gerçekleştirilen basın toplantısında tanıtıldı.

ae_akillisehir_turktelekom_dumankayaToplantıya, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, Türk Telekom CEO’suTahsin Yılmaz, Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya ve ZET Teknoloji Genel Müdürü Aydın Yavuz katıldı.

İstanbul Anadolu yakasında, Maltepe E-5 karayolu üzerinde inşa edilen Dumankaya Ritim İstanbulkonutlarında uygulanan akıllı ev projesi, Türk Telekom’un sunduğu dijital yaşam altyapısı ve bu altyapı etrafında kurulu iletişim, otomasyon, güvenlik, eğlence, sağlık, enerji ve telemetre yani ölçüm servislerinden oluşuyor. Kullanıcılar, akıllı evlerin IPTV, internet ve telefon hizmetini de kapsayacak şekilde sunduğu güvenlik, konfor, sağlık çözümleri ve eğlence modüllerini daire tesliminde ev sahibine sunulan özel tabletle yönetebiliyorlar.

Dumankaya İnşaat’ın Ritim İstanbul projesinde başlayan işbirliği Dumankaya’nın ‘akıllı ev’ konsepti ile geliştireceği diğer projelerde de devam etmesi öngörülüyor.

Toplantıda yaptığı konuşmada Türk Telekom’un gerek projeye gerekse genel olarak Türkiye’nin teknolojik altyapısına ilişkin dönüşüm fikirlerine atıfta bulunan Tahsin Yılmaz “Bilişim ve telekom sektörlerinin, dijital dünyanın yapıtaşlarını ve altyapısını döşediği bu dönemde, Türk Telekom olarak öncülüğümüzü sürdürüyoruz. Yaygın genişbant internet altyapımızın üzerinden, hayatımızı daha eğlenceli, verimli ve konforlu hale getirecek bir dünyanın veri otoyollarını inşa ediyoruz” dedi.

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya da akıllı ev sisteminin verimliliğine ilişkin yaptığı konuşmada; teknolojinin etkin şekilde kullanıldığı bu sistemle bir yandan daire sakinlerine çağdaş yaşamın gerektirdiği tüm konforu sunup, bir yandan da binaları en üst standartta güvenlik sistemleri ile donattıklarını belirtti.

Zet Teknoloji Genel Müdürü Aydın Yavuz ise önümüzdeki dönemde M2M pazarındaki aslan payınıakıllı şehirlerin alacağına vurgu yaparken yeni projenin kullanıcılara konforlu, tasarruflu, çevreye saygılı ve güvenli bir yaşam sunduğuna dikkat çekti.

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER

PAGÇEV’den Boğaz temizliği

PAGEV’in geçtiğimiz yıl başlattığı “Mutlu Balıklar” projesine PAGÇEV ile devam ediliyor.  Beşiktaş Belediyesi ile işbirliğinde ağlar; 7 Ağustos 2014 Perşembe günü başta plastik olmak üzere denizlerdeki atıkları toplamak için atılacak. 

HABERLER

Bezen: “Enerji Piyasasının Özgürleştirilmesi Gerekiyor”

Bezen&Partner Temsilcisi Yeşim Bezen, 4. Türkiye Enerji Konferansı’nda konuştu: “Enerji piyasasının özgürleştirilmesi, serbest oyuncuların rahat hareket etmeleri gerekiyor. Hükümetin pazarı serbest oyunculara devretmeyi isteyip istemediğini yatırımcılara açıklaması lazım.” 4. Türkiye

Elektrikli araçlar 0 Comments

Tesla Model 3’ü Tanıtacak

Tesla Model 3 olarak anılan yeni nesil elektrikli otomobilini 31 Martta tanıtacağını açıkladı. Tesla’nın ana akıma giriş için geliştirdiği ilk otomobil olarak nitelenen Model 3, geniş ölçekli olarak üretilecek ve