Türkiye’nin Yeni Yerli Panel Üreticisi Tasarrufda Öncü Olmayı Hedefliyor

Türkiye’nin ilk yüzde yüz yerli sermayeli güneş paneli üreticisi olan Gazioğlu Solar Enerji, otellerden uygulama tesislerine kadar çeşitli sektörlerde enerji tasarrufunun öncüsü olmaya devam ediyor.

ae_gunes_elektrik_yerli-panel-ureticiliginde-bir-ilk-e012-20130315Ağustos 2012’de kurulumunu eksiksiz tamamlayıp, Çerkezköy/Tekirdağ Organize Sanayi Bölgesinde üretimine başlayan Gazioğlu Solar Enerji,  20 000 000 TL’lik yatırımıyla Türkiye’de yenilenebilir enerji sektöründeki yerini alarak, yüzde yüz yerli sermayeli panel üreticiliğinde “ilk” olma hedefini hayata geçirdi.  46 000 m²’lik tesisinde üretimini sürdürmeye devam eden Gazioğlu Solar Enerji; oteller, uygulama tesisleri, fabrikalar ve çeşitli işyerlerinin yanı sıra, sunduğu bireysel satış hizmetleri ile de enerji tasarrufunun en önemli uygulaması olan güneş enerjisi panelleri ile geniş bir kitleye hizmet sağlıyor.

Panel üretiminde kullandığı ham maddeleri Bosch, Wacker Chemie ve Trakya Cam gibi sektörün lider firmalarından aldığından, Gazioğlu Solar Enerji’nin üretimini gerçekleştirdiği ürünler “Alman Standartları”na ulaşıyor. Komax Stringer sayesinde hücreler el değmeden dizildiğinden, üstün kalitede, yüksek verimli paneller üretiliyor.  Electrolumine-scence ile gözle görülmeyecek hücre çatlak kontrolü yapılıyor. Bu sayede sunduğu GSE Mono Power, sınıfının en kaliteli ve en verimli fotovoltaik güneş paneli sıfatını elde ediyor. Solar modül montajı esnasında zorlu koşulların kesin çözüm ortağı ve en gelişmiş teknolojik donanımlara sahip olan Komax Stringer Tester, Gazioğlu Solar Enerji üretim tesislerinde başrolde. Gazioğlu Solar Enerji’nin sunduğu yüksek verimli paneller ve Türkiye’deki coğrafi koşullar nedeniyle ortaya çıkan etkili güneş ışınları, enerji ihtiyacını en etkili şekilde karşılıyor.

Güneş Bu Tesiste Dile Geliyor – Biz Güneşi İyi Tanıyoruz

Türkiye’nin lider güneş enerjisi paneli üreticisi olmayı hedefleyen Gazioğlu Solar Enerji, müşterilerini satış sonrasında da yalnız bırakmıyor. Sağladığı satış sonrası destek, teknik altyapısı ve uzman ekibiyle ürünlerde çözüm ortaklığı sunuyor. Müşteri odaklı servis anlayışı ve yüksek kalitede sunduğu hizmet ilkesiyle ürünlerin garanti süresinden öte, kullanım ömrü boyunca müşterilerin yanında olmaya devam ediyor.

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER

Sokak Şarj Aletleri Amsterdam’a Yerleşiyor

Alınan bilgilere göre çok yakında Amsterdam’ın çeşitli yerlerine güneş enerjisi ile çalışan sokak şarj aletleri yerleştirilecek. Dutch Solar Group firması konuyla ilgili yaptığı açıklamada, sokak şarj aletlerinin Amsterdam Centraal Station

HABERLER

“Türk Endüstrisinin Enerji Verimli Teknolojilere Olan İhtiyacı Artacak”

Mitsubishi Electric Türkiye’nin Başkanı Masahiro Fujisawa: “Geçtiğimiz yıl faaliyetlerimizi büyük ölçüde genişleterek güçlü bir büyüme sağladık. Hızla gelişen Türk endüstrisinin ileri teknoloji ile donatılmış fabrika otomasyonuna ve enerji verimli teknolojilere olan

HABERLER

Profilo’dan Çift Artılı Enerji Sınıfıyla Elektrik Tasarruflu Buzdolabı

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri Yeni No-Frost BD2556W3IN Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, No-Frost BD2556W3IN buzdolabıyla, çift artılı enerji sınıfıyla elektrik tasarrufu sağlıyor.   Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, buzdolabında sınıf atlamak isteyenler