Türkiye’nin Yeni Yerli Panel Üreticisi Tasarrufda Öncü Olmayı Hedefliyor

Türkiye’nin ilk yüzde yüz yerli sermayeli güneş paneli üreticisi olan Gazioğlu Solar Enerji, otellerden uygulama tesislerine kadar çeşitli sektörlerde enerji tasarrufunun öncüsü olmaya devam ediyor.

ae_gunes_elektrik_yerli-panel-ureticiliginde-bir-ilk-e012-20130315Ağustos 2012’de kurulumunu eksiksiz tamamlayıp, Çerkezköy/Tekirdağ Organize Sanayi Bölgesinde üretimine başlayan Gazioğlu Solar Enerji,  20 000 000 TL’lik yatırımıyla Türkiye’de yenilenebilir enerji sektöründeki yerini alarak, yüzde yüz yerli sermayeli panel üreticiliğinde “ilk” olma hedefini hayata geçirdi.  46 000 m²’lik tesisinde üretimini sürdürmeye devam eden Gazioğlu Solar Enerji; oteller, uygulama tesisleri, fabrikalar ve çeşitli işyerlerinin yanı sıra, sunduğu bireysel satış hizmetleri ile de enerji tasarrufunun en önemli uygulaması olan güneş enerjisi panelleri ile geniş bir kitleye hizmet sağlıyor.

Panel üretiminde kullandığı ham maddeleri Bosch, Wacker Chemie ve Trakya Cam gibi sektörün lider firmalarından aldığından, Gazioğlu Solar Enerji’nin üretimini gerçekleştirdiği ürünler “Alman Standartları”na ulaşıyor. Komax Stringer sayesinde hücreler el değmeden dizildiğinden, üstün kalitede, yüksek verimli paneller üretiliyor.  Electrolumine-scence ile gözle görülmeyecek hücre çatlak kontrolü yapılıyor. Bu sayede sunduğu GSE Mono Power, sınıfının en kaliteli ve en verimli fotovoltaik güneş paneli sıfatını elde ediyor. Solar modül montajı esnasında zorlu koşulların kesin çözüm ortağı ve en gelişmiş teknolojik donanımlara sahip olan Komax Stringer Tester, Gazioğlu Solar Enerji üretim tesislerinde başrolde. Gazioğlu Solar Enerji’nin sunduğu yüksek verimli paneller ve Türkiye’deki coğrafi koşullar nedeniyle ortaya çıkan etkili güneş ışınları, enerji ihtiyacını en etkili şekilde karşılıyor.

Güneş Bu Tesiste Dile Geliyor – Biz Güneşi İyi Tanıyoruz

Türkiye’nin lider güneş enerjisi paneli üreticisi olmayı hedefleyen Gazioğlu Solar Enerji, müşterilerini satış sonrasında da yalnız bırakmıyor. Sağladığı satış sonrası destek, teknik altyapısı ve uzman ekibiyle ürünlerde çözüm ortaklığı sunuyor. Müşteri odaklı servis anlayışı ve yüksek kalitede sunduğu hizmet ilkesiyle ürünlerin garanti süresinden öte, kullanım ömrü boyunca müşterilerin yanında olmaya devam ediyor.

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER

Gerçek Olabilir Mi? Rockefeller Tamamen Temiz Enerjiye Yöneldi

Servetleri petrole dayalı olan ABD’nin ve dünyanın sayılı zengin ailelerinden Rockefeller’lar fosil yakıtlarına yaptıkları yatırımları elden çıkartıp tamamen temiz enerjiye yönelme kararı aldı. Rockefeller Kardeşler Vakfı (Rockefeller Brothers Fund), iklim

HABERLER

Karbon Emisyonları Düşüş Hızı 6 Kat Artmalı, Yoksa…

… küresel ısınma hedefine ulaşılması mümkün değil ! PwC Portfolio (Powershares Dynamic Market Portfolio) tarafından yıllık olarak yayınlanan Düşük Karbon Ekonomisi Endex’i, gelişen ve gelişmekte olan ekonomilerin karbon yoğunluklarını ya

HABERLER

Pravda, Türk Danışmanlarla LEED Aldı

    Eski Sovyetler Birliği kültür ve politika tarihinin önemli unsurlarından biri olan Pravda gazetesinin binası, Renaissance PravdaBusiness Center, Türk danışmanların desteğiyle LEED sertifikası almaya hak kazandı. Rusya’nın ilk LEED Sertifikalı Ticari Ofis Projesi olan