“Türkiye’de Rüzgar” Yarışması Sonuçlandı

“Türkiye’de Rüzgar” Yarışması Sonuçlandı

TÜREB’in düzenlediği “Türkiye’de Rüzgar” konulu fotoğraf ve resim yarışmasında 1.grup kategoride birinci Zeynep Özbay, 2. Grup kategoride birinci İrem Kutaniş, 3.grup kategoride birinci Hatice Özdemir oldu. Fotoğraf yarışmasında Aytül Akbaş birinciliğe hak kazandı. 

tureb_gorselTürkiye Rüzgar Enerjisi Birliği’nin (TÜREB) düzenlediği “Türkiye’de Rüzgar” konulu fotoğraf ve resim yarışmasının ödül töreni Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı H. Murat Mercan’ın ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ikinci başkanı Ümit Kayrak’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

EPDK sergi salonunda yapılan ödül töreninde dereceye girenlere ödüllerini veren Mercan, rüzgarın dünyanın en temiz yerli enerji kaynağını olduğunu söyledi. Mercan, Türkiye gibi toplam enerji ihtiyacının yüzde 73’ünü yurt dışından karşılayan bir ülkede esen her rüzgarı mutlaka değerlendirmek gerektiğini vurgulayarak, “Rüzgarda ilk önce 2023’e kadar 20 bin megavatlık üretim hedefliyoruz, daha sonra da 40 bin megavata kadar çıkacak potansiyeli önemsiyoruz” diye konuştu.

“Yenilenebilir enerji konusundaki çalışmalarımız devam edecek”

Törende, Soma faciasında babasını kaybeden Rüveyda Çoban da vardı. Rüveyda Çoban yaptığı resmi, Özgül Group Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Özgül’e hediye etti. Duygulu anların yaşandığı törende, Mercan, kazada hayatını kaybeden işçi Kemal Çoban’ın eşine başsağlığı diledi.

Özgül Group Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Özgül de, rüzgarın temiz bir enerji kaynağı olarak hayatımızda daha fazla yer alması için çocukları bu konuda eğitmenin önemine dikkat çekti. Ömer Faruk Özgül, “yenilenebilir enerji konusunda çalışmalarımız ve desteğimiz devam edecek” dedi.

Ödüller

Toplam 1656 resim arasından 1.grup kategoride birinci Zeynep Özbay, ikinci İrem Aktaş, üçüncü İlayda Okuyucu; 2. Grup kategoride birinci İrem Kutaniş, ikinci Öykü Özkan, üçüncü Buse Özdemir; 3.grup kategoride birinci Hatice Özdemir, ikinci Sinem Özdemir, üçüncü Kader Oruk oldu.

Fotoğraf yarışmasında Aytül Akbaş birinci, Kemal Özkılıç ikinci, Serkan Daldal üçüncülük ödülü almaya hak kazandı.

Sergi, 15 Haziran Dünya Rüzgar Günü’ne kadar EPDK sergi salonunda gezilebilecek.

 

 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Şirket Haberleri

GE’den Dijital Rüzgar Santrali

GE (General Electric), dünya standartlarındaki rüzgar türbinlerini, rüzgar endüstrisine yönelik dijital altyapıyla eşleştiren dinamik, bağlantılı ve uyarlanabilir Dijital Rüzgar Santrali teknolojisini sundu. Endüstriyel alanda üretimde verimliliğin ve kalitenin sınırı yok. Bu çerçevede,

HABERLER 0 Comments

Tekno Ray Solar’dan 22,5 MW Kapasiteli Güneş Enerjisi Santrali

22,5 MW güce sahip Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santrali açılıyor. Türkiye’de güneş enerji santrallerinin sayısı artıyor. Bununla birlikte, büyük ölçekli güneş enerji santrallerinin Türkiye’de yeterli sayıda olmadığı söylenebilir. Güneş

HABERLER

Toshiba’dan Jeotermal Enerji Santrali İçin Parça Üretimi

Toshiba Corporation (TOKYO:6502) bugün şirketin Türkiye’de, bağımsız bir elektrik üreticisi ve Zorlu Energy Group (Zorlu Enerji Grubunun) bir üyesi olan Zorlu Enerji’nin Türkiye’nin batısında Manisa İlindeki Alaşehir’de inşa edeceği Alaşehir