“Türkiye’de Oxford Vardı da Fotovoltaiği Biz Mi Geliştirmedik?”

Değerli takipçilerimiz,

iBO-SOLAROxford Üniversite’si bünyesinde faaliyet gösteren Oxford Photovoltaics  şirketinin  geliştirdiği teknoloji ile ilgili haberimizi okumuşsunuzdur: Oxford Photovoltaics.  Bu haberimizi hemen üzerine ulaştığımız ve ismini vermek istemeyen bir Enerji Bakanlığı yetkilisine, İngiltere’de Oxford üniversitenin hem teknoloji geliştirdiğini hem de yatırımcı çekerek ticari faaliyette bulunduğunu söylerek konu hakkındaki yorumunu  sorduğumuz zaman : “Çok önemli bir noktaya parmak bastınız. Bakın seneler önce İbrahim Tatlıses te Türk milli eğitim sistemindeki bir yaraya parmak basmış ve “Urfa’da Oxford vardı da biz mi okumadık?” diyerek bazı gerçekleri dile getirmişti. Bugün güneş enerjisi konusunda geldiğimiz nokta da aynıdır. Bırakın Urfa’yı İstanbul’da Oxford vardı da mı bu solar sektör gelişmedi? Oxford Photovoltaics  Türkiye’de şube açsın, o zaman siz görün patlamayı. Neticede koskoca Oxford. İbrahim Bey Urfa’da Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir okula gitmek yerine, Oxford olmadığı için eğitimine devam edememişti. Biz de aynı nedenle fotovoltaik sektörüne destek veremiyoruz, zira hiç biri bir Oxford Photovoltaics değil” açıklamasında bulundu.

 

 

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

komik

Kıbrıs Hükümetinden Güneş Enerjisine Gizli Destek (!)

Gerçek haber: Kıbrıs’ın Güzelyurt’a bağlı Mevlevi köyünde yaşayanlar yaklaşık bir haftadır günde ortalama 13-15 saat elektriksiz kalıyor. Güneşin batmasıyla kesilen elektrik ertesi gün öğleden sonra veriliyor. Mevlevi köyünde yaşanan elektrik sorununun 1

komik

Köyün İleri Gidenleri Güneş Paneli Kullanır

Cem Yılmaz’ın İş Bankası için çektiği son reklam filmini biz pek hoş bulduk ! Köylü sulamayı damla sulama ile yapıyor ve enerjisini güneş panellerinden elde ediyor!

Tarkan HES’les İçin Şarkı Yaptı!!!

Geçtiğimiz günlerde Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun HES’ler için bir şarkı yapmasını istediği Tarkan, ilk önce “komik” bularak reddettiği teklife sıcak bakmaya başladığını açıkladı. “Geçen gün TRT’nin eski