“Türkiye’de Oxford Vardı da Fotovoltaiği Biz Mi Geliştirmedik?”

Değerli takipçilerimiz,

iBO-SOLAROxford Üniversite’si bünyesinde faaliyet gösteren Oxford Photovoltaics  şirketinin  geliştirdiği teknoloji ile ilgili haberimizi okumuşsunuzdur: Oxford Photovoltaics.  Bu haberimizi hemen üzerine ulaştığımız ve ismini vermek istemeyen bir Enerji Bakanlığı yetkilisine, İngiltere’de Oxford üniversitenin hem teknoloji geliştirdiğini hem de yatırımcı çekerek ticari faaliyette bulunduğunu söylerek konu hakkındaki yorumunu  sorduğumuz zaman : “Çok önemli bir noktaya parmak bastınız. Bakın seneler önce İbrahim Tatlıses te Türk milli eğitim sistemindeki bir yaraya parmak basmış ve “Urfa’da Oxford vardı da biz mi okumadık?” diyerek bazı gerçekleri dile getirmişti. Bugün güneş enerjisi konusunda geldiğimiz nokta da aynıdır. Bırakın Urfa’yı İstanbul’da Oxford vardı da mı bu solar sektör gelişmedi? Oxford Photovoltaics  Türkiye’de şube açsın, o zaman siz görün patlamayı. Neticede koskoca Oxford. İbrahim Bey Urfa’da Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir okula gitmek yerine, Oxford olmadığı için eğitimine devam edememişti. Biz de aynı nedenle fotovoltaik sektörüne destek veremiyoruz, zira hiç biri bir Oxford Photovoltaics değil” açıklamasında bulundu.

 

 

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

komik

Ve Sektörde Heyecanla Beklenen İlk Hırsızlık Haberi Geldi !

Değerli Alternatif Enerji okurları, tüm fotovoltaik sektörün senelerdir “Acaba sektördeki ilk hırsızlık olayı ne zaman gerçekleşecek? Bizi Türk hırsızlık sektörü ne zaman kale alıp, güneş paneli ya da inverter çalacak

komik

Don Cycle-xote

“Bağımsız çizer-yazar ” Aydan Çelik’e saygıyla… Daha fazlası için: aydancelik.com Çizer-Yazar’ın son kitabı “Bi Tur Versene”  bisiklet yazıları ve çizileriseverler için Optimist Kitap tarafından yayınlandı. Kitapçılarda almanızı ve kullanmanızı bekliyor.

komik

Seçim Vaatleri Sezonu Açıldı

Değerli takipçilerimiz, Mart 2014’te yapılacak olan belediye seçimleri öncesi siyasi partiler arasındaki rekabet kızışmaya başladı. Türk siyasetinin geleneklerinden olan “seçim öncesi vaatleri” de bu vesile ile start almış oldu. Beyaz