Türkiye’de Elektrik Sektörüne Genel Bakış

 “Türkiye’de Elektrik Sektörüne Genel Bakış

Yazarı: Muhittin Babalıoğlu

Elektrik Üreticileri Derneği, 2013.

ISBN: B138150

Figen Özer’in tavsiyesi ve yorumu ile:

“Kitap Muhittin Babalıoğlu‘na ait.

Sayın Babalıoğlu sektörün çok ama çok eskilerinden. 1958’lere kadar uzanan bir meslek hayatı var. Kitabı baskıya hazırlayan Elektrik Üreticileri Derneği. Ki bana da kitabı gönderen kendileri.

Kitap muazzam olmuş. İçerdiği verilere bakınca hakikaten tam bir sektöre genel bakış niteliğinde. Güncel bilgi açlığı sektörümüzün gerçeğidir. Bu nedenle güncel veriler içeren bu kitap ayrı bir önem kazanıyor.

Çok şık ve özenli bir baskı yapmış EÜD. Kitabın içinden 2013 yılı sonu verileriyle hazırlanan mini bir iletim haritası da çıkıyor.

Muhittin Babalıoğlu’na emeği için teşekkürü bir borç bilir, fikrine sağlık diyerek saygılarımı iletmek isterim. Başta Önder Karaduman olmak üzere EÜD’ye de kitabın hazırlığına yaptıkları katkı  için ve kitaplığıma kazandırdıkları için ayrıca teşekkür etmek isterim.”

figenozer.com

 

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

AKADEMİK

Alternatif Enerji Kaynakları

Yazar: Prof. Dr. Mustafa Acaroğlu Nobel Akademik Yayıncılık, 2007 ISBN : 9786051336206 Enerji, bir cismin veya bir sistemin kendisi dışında etkinlik üretme yeteneğidir. Başka bir tanımla, bir cismin veya sistemin iş

AKADEMİK 0 Comments

Infrared Termografi Solar Yatırımlarda En Yüksek Karlılığı Garanti Ediyor

Infrared Termografi teknolojisi, Yatırım Geri Dönüş hesaplarını pozitif etkileyen bakım teknolojileri içerisinde en etkili, verimli ve pratik uygulamaların başında gelmektedir. Projelerde maksimum enerji üretimi, risklerin azaltılması, ekipmanların kullanım sürelerinin sağlıklı yönetimi,

Enerji Kütüphanesi

Petrol Değil Toprak

Yazar: Vandana Shiva Sinek Sekiz Yayınları, 2012 ISBN : 9786056147562 Petrol Değil Toprak, ekoloji, feminizm ve küreselleşme hakkında en ilham verici metinleri kaleme alan Hintli yazar ve aktivist Vandana Shiva’nın en son