Türkiye’de Elektrik Sektörüne Genel Bakış

 “Türkiye’de Elektrik Sektörüne Genel Bakış

Yazarı: Muhittin Babalıoğlu

Elektrik Üreticileri Derneği, 2013.

ISBN: B138150

Figen Özer’in tavsiyesi ve yorumu ile:

“Kitap Muhittin Babalıoğlu‘na ait.

Sayın Babalıoğlu sektörün çok ama çok eskilerinden. 1958’lere kadar uzanan bir meslek hayatı var. Kitabı baskıya hazırlayan Elektrik Üreticileri Derneği. Ki bana da kitabı gönderen kendileri.

Kitap muazzam olmuş. İçerdiği verilere bakınca hakikaten tam bir sektöre genel bakış niteliğinde. Güncel bilgi açlığı sektörümüzün gerçeğidir. Bu nedenle güncel veriler içeren bu kitap ayrı bir önem kazanıyor.

Çok şık ve özenli bir baskı yapmış EÜD. Kitabın içinden 2013 yılı sonu verileriyle hazırlanan mini bir iletim haritası da çıkıyor.

Muhittin Babalıoğlu’na emeği için teşekkürü bir borç bilir, fikrine sağlık diyerek saygılarımı iletmek isterim. Başta Önder Karaduman olmak üzere EÜD’ye de kitabın hazırlığına yaptıkları katkı  için ve kitaplığıma kazandırdıkları için ayrıca teşekkür etmek isterim.”

figenozer.com

 

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

AKADEMİK

Güneşi “Esneyerek” Takip Eden Paneller

Geçtiğimiz Çarşamba günü Michigan Üniversitesinden araştırmacılar, güneş hücrelerinin ağır ve enerji harcayan motorlar olmadan da güneşi takip edebilmelerini sağlayan bir metod geliştirdiklerini açıkladılar. Bu metod, Japon Kirigami sanatından ilham alıyor ve origamiden

Elektrik Üretimi

Güneş Panellerinde Verimliliği Artırma Çalışmalarında Rekor Seviye

Güneş panellerinde verimliliği artırmak amacıyla gerçekleştirilen çalışmalarda rekor seviyeye ulaşıldı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu tarafından güneş panellerinde verimliliği artırmak amacıyla gerçekleştirilen çalışmalarda rekor seviyeye ulaşıldı. Piyasada bulunan

Makaleler 0 Comments

Elektrikli Bisiklet Uygulaması

Özet Yüksek verimli elektrik motorlarının yaygınlaşması ile elektrikli araç teknolojileri daha hızlı ilerlemeye başlamıştır. Bisiklet, insan için spor ve sağlıklı yaşam, çevre için de motorlu araçlara göre temiz ve sürdürülebilir