Türkiye’de Elektrik Sektörüne Genel Bakış

 “Türkiye’de Elektrik Sektörüne Genel Bakış

Yazarı: Muhittin Babalıoğlu

Elektrik Üreticileri Derneği, 2013.

ISBN: B138150

Figen Özer’in tavsiyesi ve yorumu ile:

“Kitap Muhittin Babalıoğlu‘na ait.

Sayın Babalıoğlu sektörün çok ama çok eskilerinden. 1958’lere kadar uzanan bir meslek hayatı var. Kitabı baskıya hazırlayan Elektrik Üreticileri Derneği. Ki bana da kitabı gönderen kendileri.

Kitap muazzam olmuş. İçerdiği verilere bakınca hakikaten tam bir sektöre genel bakış niteliğinde. Güncel bilgi açlığı sektörümüzün gerçeğidir. Bu nedenle güncel veriler içeren bu kitap ayrı bir önem kazanıyor.

Çok şık ve özenli bir baskı yapmış EÜD. Kitabın içinden 2013 yılı sonu verileriyle hazırlanan mini bir iletim haritası da çıkıyor.

Muhittin Babalıoğlu’na emeği için teşekkürü bir borç bilir, fikrine sağlık diyerek saygılarımı iletmek isterim. Başta Önder Karaduman olmak üzere EÜD’ye de kitabın hazırlığına yaptıkları katkı  için ve kitaplığıma kazandırdıkları için ayrıca teşekkür etmek isterim.”

figenozer.com

 

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

AKADEMİK

Biyogaz Eğitimi-İzmir 9-10 Nisan

(BESTMER) tarafından 9-10 Nisan tarihleri arasında,  “Biyogaz Sistemlerinin Tasarımı ve Projelendirilmesi  Sertifikalı Eğitim Programı” gerçekleştirilecek.  Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü  Biyokütle enerji sistemleri ve Teknolojileri Merkezi (BESTMER) tarafından  “Biyogaz Sistemlerinin

Enerji Kütüphanesi 0 Comments

Enerjinin İktidarı

Yazar: Necdet Pamir Hay Kitap, 2016 ISBN : 9786059841351 Enerji, her şeydir! Enerji kaynaklarını, transfer olanaklarını elinde tutan, dünyayı elinde tutar. Bugün Orta Doğu’da yaşanmakta olan, milyonlarca insana ülkesini terk

AKADEMİK

Dünya Enerji Sorunları: Biyoyakıtlar Besin Kaynaklarımıza Karşı Bir Tehdit mi?

Yazar: Jim Pipe TÜBİTAK Yayınları, 2013 ISBN : 9789754037722 Biyoyakıtlar enerjinin yaşayan ya da yeni ölmüş bitkilerden nasıl elde edildiğini inceliyor. Petrol, doğal gaz, kömür gibi fosil yakıtlardan farklı olarak