“Türk Şirketleri Senegal’de Rüzgar ve Güneş Enerjisi Projeleri Üstlenebilir”

“Türk Şirketleri Senegal’de Rüzgar ve Güneş Enerjisi Projeleri Üstlenebilir”

Türkiye’nin Dakar Büyükelçisi Nilgün Erdem Arı: “Senegal’in 2035 yılına kadar hedeflediği kalkınma planı olan ‘Senegal uyanış’ programı kapsamında şirketlerimizin üstlenebileceği projeler mevcut. Üniversite ve toplu ev inşası projeleri, alt bina ve ziraat-besin, rüzgar ve güneş enerjisi projeleri olabilir.”

yenilenebilir enerjiAfrika ülkelerinin güneş, rüzgar ve jeotermal yatırımları konusundaki çalışmaları yürürken, Türkiye için de yeni yatırım olanakları oluşuyor.

www.aktifmedya.com’un haberine göre, güven mektubunu Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall’e sunarak, resmen görevine başlayan Arı açıklamasında, Türkiye-Senegal ilişkilerini, “Fevkalade müspet” olarak vurguladı. Arı, “Senegal, dostluk ve kardeşlik bağları çerçevesinde ilişkilerimizi daha da ileri götürmemize vesile teşkil ediyor. Halihazırda Senegal, Türkiye’yi yakından izliyor ve misal alıyor” dedi.

“Senegal siyasi açıdan istikrarlı bir memleket”

Yatırım yapmak isteyenler için Senegal’in istikrarlı bir memleket olduğunun altını çizen Arı, “Bu çerçevede şirketlerimizin gelip burada yatırım yapması için müspet bir esas” diye konuştu.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Philips’in Ürün Satışlarının %45’i Yeşil Ürün Kategorisinden

Royal Philips Electronics tarafından yapılan açıklamaya göre 11,3 milyar Avroluk yeşil ürün satışlarının toplam satışların %45’ine ulaştığı, bunun da şirketi 2015 EcoVision sürdürülebilirlik performansı hedeflerine oldukça yaklaştırdığını bildirildi. Çevresel etkileri

HABERLER

42 Maslak Yatay Ofisleri’ne LEED Platinum Yeşil Bina Sertifikası

Bay İnşaat tarafından Maslak’ta teslimatları başlamış olan 42 Maslak projesinin Yatay Ofisleri, yüksek çevreci performansları dolayısıyla Yeşil Bina sertifikası olarak adlandırılan LEED Platinum sertifikası alarak Türkiye’de bu sertifikaya sahip olan

ENERJİ YÖNETİMİ

Çin’den Gobi Çölü’ne Güneş Enerjisi Tesisi

Çin hükümeti Gobi Çölü’ne 1 milyon evin enerjisini karşılayabilecek güneş enerjisi kurma kararı aldı. Çin güneş enerjisine yönelik yatırımlarını artırıyor. www.webtekno.com’un haberine göre, içinde bulunduğumuz yaz günlerinin bu kadar sıcak