“Türk Şirketleri Senegal’de Rüzgar ve Güneş Enerjisi Projeleri Üstlenebilir”

“Türk Şirketleri Senegal’de Rüzgar ve Güneş Enerjisi Projeleri Üstlenebilir”

Türkiye’nin Dakar Büyükelçisi Nilgün Erdem Arı: “Senegal’in 2035 yılına kadar hedeflediği kalkınma planı olan ‘Senegal uyanış’ programı kapsamında şirketlerimizin üstlenebileceği projeler mevcut. Üniversite ve toplu ev inşası projeleri, alt bina ve ziraat-besin, rüzgar ve güneş enerjisi projeleri olabilir.”

yenilenebilir enerjiAfrika ülkelerinin güneş, rüzgar ve jeotermal yatırımları konusundaki çalışmaları yürürken, Türkiye için de yeni yatırım olanakları oluşuyor.

www.aktifmedya.com’un haberine göre, güven mektubunu Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall’e sunarak, resmen görevine başlayan Arı açıklamasında, Türkiye-Senegal ilişkilerini, “Fevkalade müspet” olarak vurguladı. Arı, “Senegal, dostluk ve kardeşlik bağları çerçevesinde ilişkilerimizi daha da ileri götürmemize vesile teşkil ediyor. Halihazırda Senegal, Türkiye’yi yakından izliyor ve misal alıyor” dedi.

“Senegal siyasi açıdan istikrarlı bir memleket”

Yatırım yapmak isteyenler için Senegal’in istikrarlı bir memleket olduğunun altını çizen Arı, “Bu çerçevede şirketlerimizin gelip burada yatırım yapması için müspet bir esas” diye konuştu.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Ulaşım 0 Comments

2015 Yılının Elektrikli Otomobilleri

Küresel ısınma ve iklim değişikliğine ne sebepten olan sera gazı emisyonlarını önleme ve enerjinin verimli kullanımı açısından elektrikli otomobiller geleceğin taşımacılığını temsil ediyor. Elektrikli araçlar dönemi yavaş yavaş gelirken, 2015

HABERLER

Efeler Belediyesi JKBB Üyesi Oldu

Efeler Belediyesi, Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği(JKBB) üyesi oldu. Türkiye’de jeotermal kaynaklardan yararlanılması amacı ile belediyelerin çeşitli çalışmalar yaptıkları biliniyor. www.milliyet.com.tr’nin Efeler Belediyesi, Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği(JKBB) üyesi oldu. Birliğin 2015 yılı Nisan

HABERLER

Elektrikle Çalışan İlk Otobüs Sao Paula’da

Dünyanın elektrikle çalışan ilk otobüsü geçtiğimiz aylarda Brezilya’da kullanıma girdi. Toplu taşıma araçlarında yakıt tasarrufuna gitme kararı alan Sao Paulo Belediyesi, Mitshubishi ile anlaşarak daha önce biyoyakıt kullanan filosunu bataryalı