“Türk Şirketleri Senegal’de Rüzgar ve Güneş Enerjisi Projeleri Üstlenebilir”

“Türk Şirketleri Senegal’de Rüzgar ve Güneş Enerjisi Projeleri Üstlenebilir”

Türkiye’nin Dakar Büyükelçisi Nilgün Erdem Arı: “Senegal’in 2035 yılına kadar hedeflediği kalkınma planı olan ‘Senegal uyanış’ programı kapsamında şirketlerimizin üstlenebileceği projeler mevcut. Üniversite ve toplu ev inşası projeleri, alt bina ve ziraat-besin, rüzgar ve güneş enerjisi projeleri olabilir.”

yenilenebilir enerjiAfrika ülkelerinin güneş, rüzgar ve jeotermal yatırımları konusundaki çalışmaları yürürken, Türkiye için de yeni yatırım olanakları oluşuyor.

www.aktifmedya.com’un haberine göre, güven mektubunu Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall’e sunarak, resmen görevine başlayan Arı açıklamasında, Türkiye-Senegal ilişkilerini, “Fevkalade müspet” olarak vurguladı. Arı, “Senegal, dostluk ve kardeşlik bağları çerçevesinde ilişkilerimizi daha da ileri götürmemize vesile teşkil ediyor. Halihazırda Senegal, Türkiye’yi yakından izliyor ve misal alıyor” dedi.

“Senegal siyasi açıdan istikrarlı bir memleket”

Yatırım yapmak isteyenler için Senegal’in istikrarlı bir memleket olduğunun altını çizen Arı, “Bu çerçevede şirketlerimizin gelip burada yatırım yapması için müspet bir esas” diye konuştu.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Ankara Keçiören’de LED Devri

Teknolojik yenilikleri yakından takip ederek vatandaşların hizmetine sunan Ankara Keçiören Belediyesi, park ve bahçelerde LED teknolojili aydınlatmaya geçti. Ankara Keçiören’de LED aydınlatma teknolojisi ile parklar daha aydınlık hale gelirken, yüzde 44

HABERLER

Google Titan Aerospace’i Satın Aldı

Sosyal medya devi Facebook’un almasına neredeyse kesin gözüyle bakılan Titan Aerospace’i sürpriz bir şekilde Google’ın satın aldığı açıklandı. Mart ayı başlarında Facebook‘un güneş enerjisiyle çalışan İHA (insansız hava aracı) üreten Titan

Genel

Akıllı Şehirlerin Kilit Taşı Akıllı İletişim

Son yıllarda hızla yükselen akıllı şehir sistemleri şehir hayatında ciddi tasarruflar sağlıyor. Turkcell, bu sistemler kapsamında oluşturulan ‘Mobil Cihaz Yönetimi’ çerçevesinde Türkiye genelinde 2012 yılında 1 milyon 200 bin makine