Türk Otomobil Sanayi Devi TOFAŞ ENVERDER Üyesi

Türk Otomobil Sanayi Devi TOFAŞ ENVERDER Üyesi

Türk otomotiv sanayinin en büyük üreticilerinden TOFAŞ, enerji verimliliği çalışmalarında işbirliği oluşturulması amacıyla ENVERDER üyesi oldu. Üyelik belgesi ENVERDER yönetimi tarafından şirket yetkililerine teslim edildi.

ae_verimlilik_tofas_enverderTOFAŞ Endüstriyel Operasyonlar Direktörü Akın Aydemir, enerji verimliliği çalışmalarını önemsediklerini belirterek, şunları söyledi: “Bu alanda önemli bir sivil toplum kuruluşu olan ENVERDER ile birlikte çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz. Enerji verimliliği alanında ENVERDER’in önemli bir birikimi var, bizim de tecrübelerimiz var, her ikisini birleştirip içinde bulunduğumuz topluma katkıda bulunmayı ümit ediyoruz.”

OFAŞ Tesisler ve Teknik Hizmetler Müdürü Nizamettin Aypak ise şöyle konuştu: “FIAT fabrikaları arasında enerji verimliliği alanında en başarılı kuruluş olmamız bizlerin üzerine daha da büyük sorumluluklar getiriyor, araç başına 1100 KW olan enerji tüketimimizi her yıl daha da azaltıyoruz. Gerek karbon üretimimizi gerekse su tüketimimizi azaltıp bu alanda otomotiv üreticileri arasında en iyi üretim üssü olma hedefimizde emin adımlarla ilerliyoruz.”

ENVERDER Başkanı Dr. Müh. Mustafa Uysal da şunları dile getirdi: “Enerji verimliliği çalışmalarımızı her alanda yaygınlaştırmak istiyoruz, TOFAŞ gibi otomotivin lider kuruluşunun çalışmalarımıza dahil olması biz daha da güçlendirdi. Bugüne kadar TOFAŞ’ın gerçekleştirmiş olduğu verimlilik çalışmalarını artık birlikte daha geniş kesimlere ulaştırabileceğiz.”

Kaynak: CHA

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

Atık Yönetimi 0 Comments

Evreka Faaliyet Alanını Genişletiyor

ODTÜ Teknokent bünyesinde ikamet eden Evreka, Webrazzi Arena yani Ekim 2015 sonrası 4 farklı şehirde yüzlerce sensörüyle birlikte hizmet vermeye başladı. Evreka akıllı şehirler konseptinde teknolojiler üreten, bir ArGe firması.

HABERLER

Çin, Rüzgar Enerjisi Yatırımlarına Destekleri Azaltıyor

Çin, rüzgar enerjisi üreticileri için sağladığı desteklemeleri azaltmayı planlıyor. China Business News`un haberine göre Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, rüzgar enerjisi üreticileri için sağladığı desteklemeleri azaltmayı planlıyor. Geçtiğimiz 5

HABERLER

Güneş Enerjisi İzleme ve Kontrol Sistemi Devreye Girecek

Türkiye’de Güneş Enerjisi İzleme ve Kontrol Sistemi devreye girecek. Türkiye yenilenebilir enerji hamlesinde düzenlemeleri de yerine getirmeye başladı. www.risalehaber.com’un haberine göre, yenilenebilir ve alternatif enerji konusunda büyük adımlar atmaya devam